Bir minik kızı daha zorla babasından ayırdılar! Feryadı yürekleri dağladı

Babanın Isparta'daki evine giden polisler çocuğu alıp anneye götürmek istediği sırada minik kızın feryadı yürekleri dağladı.

12 Eylül 2018 Çarşamba 00:23

Antalya'da yaklaşık 7 yıl önce eşinden ayrılan ve kızının velayeti kendisinde bulunan, ancak geçen temmuz ayında velayeti anneye verilen kızını gören baba, kızının darp edildiğinden şüphelenmesi üzerine gittiği hastanede darp raporu aldı. Kızın yeniden babaya verilmesinden bir süre sonra babanın Isparta'daki evine giden polisler çocuğu alıp anneye götürmek istediği sırada minik kızın feryadı yürekleri dağladı.

Antalya’da 2012 yılında kızı doğduktan sonra eşinden ayrılan ve yaklaşık 7 yıldır kızının velayeti kendisinde olan baba Gökhan Köse, geçen temmuzda velayeti annesine verilen kızını görmek için ağustos ayında Tekirdağ Çorlu’ya gitti. Görüş gününde, kızını polis nezaretinde eski eşinden teslim alan baba Gökhan Köse, kızının yanına gelmeden önce hastaneye gittiklerini söylemesi üzerine durumdan şüphelendi.

Kızının vücudunda çeşitli izler tespit eden Köse, hastaneye gitti. Köse, kızının vücudundaki izlerin darp nedeniyle oluştuğu yönünde hastaneden rapor aldı. Olayın adli boyut kazanmasıyla birlikte küçük kız ve babası daha sonra polis merkezine giderek, anneden şikayetçi oldu.

Yaşanan olayın ardından bir süre önce babadan alınarak velayeti tedbiren annesine verilen küçük kız, bu kez yeniden savcılık talimatıyla babaya teslim edildi. 25 gündür kızıyla birlikte Isparta’da bulunan babanın Gönen ilçesindeki evine 7 Eylül günü saat 20.30 sıralarında polis geldi. Eve gelen polislerin, baba Köse ve evde bulunanlara savcılık talimatıyla çocuğunun anneye teslim edileceğini ve çocuğun alınacağını söylemesi üzerine 7 yaşındaki D.N.K. gözyaşlarına boğuldu. Minik kızın o anlarda kameraya yansıyan görüntüleri ise yürekleri dağladı.

Kameraya yansıyan görüntüde, evde bulunanlar polislere ‘Yapmayın’ diye hitap ederken, çocuk ise gözyaşları içerisinde “Gitmek istemiyorum baba, ben anneme gitmek istemiyorum. Lütfen beni götürmeyin. Lütfen” diyerek feryat etti. Bu sırada eve gelen polislerden biri küçük kızı sakinleştirmeye çalışırken, evde bulunanlar da, “Lütfen sakin ol” diyerek çocuğu teselli etmeye çalıştı. Olayın ardından adli makamlarla görüşen polis ekipleri, daha sonra çocuğun alınmayacağını beyan ederek evden ayrıldı. 7 yaşındaki D.N.K.’nın daha sonra verilen başka bir karar sonrasında, dün yeniden tedbiren anneye teslim edildiği öğrenildi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2018 Çarşamba 00:23

YORUM YAZ

 • BüyükçitBüyükçit5 ay önce
  Bu çocugu buduruma sokan anaya babaya yazıklar olsun.Bu çocuk size haram
 • İSMAİL AYDEMİRİSMAİL AYDEMİR5 ay önce
  Baba ve çocuklara uygulanan zulümü Allahu Teala görmüyor mu zannediyonuz. Hesabına sormayacakmı sanıyonuz. Adalet Bakanlığı (AB), Aile Bakanlığı (AB), Reisi cumhuru kandırmayınız. Allah var. Gam yok.
 • salim koçdemirsalim koçdemir5 ay önce
  6284 sayılı yasa tümü ile yürürlükten kalkmalıdır. milli ve yerli yasalar şart. babaya yine aile reisi ünvanı verilmeli. eşine şiddet uygulayan erkekler ise para ile değil ağır hapis ile cezalandırılmalıdır.
 • cavit sağlamcavit sağlam5 ay önce
  yeni yasa; kadını tanrılaştırmak üzerine kurulmuş, erkeğin, dolayısıyla babanın hiçbir söz hakkı yok, pozitif ayrımcılık aileyi bitirdi. mahkemeler babayı sadece nafaka veren bankamatikler gibi görmemeli.
 • ahmet yıldızahmet yıldız5 ay önce
  malesef; bu tip görüntülerle sık karşılaşıyor olduk. bu 6284 sayılı yasanın bir sonucu, bununla ilgili olarak hükümet bir an önce harekete geçmeli.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Şubat 2019