Başkan Erdoğan'dan dünyaya barış çağrısı

Anzak Günü dolayısıyla birt mesaj yayımlayan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, dünyaya barış çağrısı yaptı.

25 Nisan 2019 Perşembe 12:04
Başkan Erdoğan'dan dünyaya barış çağrısı

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Anzak Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladığı belirtildi.

Çanakkale Kara Savaşları'nın 104. yıl dönümünde, bu topraklarda vatanlarını ve şereflerini savunan yüz binlerce askeri, şehitleri ve gazileri rahmetle yad ettiğini belirten Erdoğan, "Bugün Çanakkale Savaşları'nda can veren her milletten tüm askerleri anıyoruz. Ortak acıları, yeni düşmanlıklar üretme değil, dostluğun, sevginin, barışın aracı haline dönüştürme konusunda Çanakkale'nin tüm toplumlara örnek olmasını temenni ediyorum. Anzak Günü münasebetiyle ülkemizde bulunan misafirlerimiz aracılığıyla tüm dünyaya barış çağrılarımızı yineliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

'Yeni savaşların yaşanmaması için hepimize büyük sorumluluk düşüyor'

"Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analara verdiği 'Evlatlarınız bizim bağrımızda huzur içindedir. Onlar bu toprakta canlarını verdikten sonra artık bizim evlatlarımız olmuştur' mesajına hep birlikte sahip çıkıyoruz. Bu noktada yeni nesillere düşen görev Çanakkale'de kanla, canla, azimle, cesaretle taşa, toprağa, denize kazınan dostluk mesajına sahip çıkmaktır. Yeni savaşların yaşanmaması, gelecek nesillerin barış dolu bir dünyada yaşayabilmeleri için hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Çanakkale kahramanlarımızı bir kez daha saygıyla anıyor, etkinlikler dolayısıyla ülkemizde bulunan misafirlerimizi ve vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 12:04

YORUM YAZ

  • samisami1 ay önce
    Tabi elin kafirlerine dünyaya barış mesajları ver,kendi idare ettiğin ülkende halkı müslüman olan insanları terörize et,kutuplaştır,ayrıştır, bumu adalet bumu devlet adamlığı.
  • TarafsızTarafsız1 ay önce
    "Yurtta sulh, cihanda sulh." Ne güzel demiş atamız. Sayın Erdoğan'ın dünyaya barış çağrısı çok güzel, ancak; bir ata sözü der ki; "Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz" Sayın Erdoğan "Keşke Yunan kazansaydı, 10 Kasımda 9 u 5 geçe kenefe gidin" diyen bir Türk ve Atatürk düşmanını ayağına kadar gidip elini sıkıp geçmiş olsun diyor ama, kendi yönetimi döneminde fiziki saldırıya uğrayan ana muhalefet partisinin liderine geçmiş olsun bile demiyor. Bu durumda sayın Erdoğan'ın barış çağrısı biraz havada kalmıyor mu? Kendisine hakaret eden Osman Baydemir'in, Türk ve Türkiye düşmanı Şiwan Perver'in elini sıkıp da, milletin seçtiği İstanbul belediye başkanının elini sıkmamak bu tezimizi doğrulamıyor mu? Kim ne düşünürse düşünsün, Yaşasın BARIŞ, yaşasın KARDEŞLİK. Kahrolsun KİN, NEFRET, DÜŞMANLIK.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019