Bakanlıktan minik okurlara“Çevreci Çocuk” dergisi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un talimatıyla hazırlanan "Çevreci Çocuk" dergisinin ilk sayısı çocuklarla buluştu.

23 Nisan 2019 Salı 14:49
Bakanlıktan minik okurlara“Çevreci Çocuk” dergisi

 Ankara 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un talimatıyla çocuklarda çevre bilinci oluşturulması amacıyla yayına hazırlanan "Çevreci Çocuk" dergisinin ilk sayısı çocuklarla buluştu. Bakanlığın aylık kültür yayınlarından artık çocuklar da yararlanacak.  Bu kapsamda Eğitim Yayın Daire Başkanlığınca hazırlanan "Çevreci Çocuk" dergisinin ana gündemini, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan "Sıfır Atık Projesi" ve çevre konuları oluşturuyor.

Sıfır Atık Ali'nin maceralarından Çizgin Gezgin'in tarihte yaptığı yolculuklara, Şaşkın Mucit Sacit'in keşiflerinden atıklardan eşya yapma sanatına, çevreci sporlardan ağaç, bitki ve hayvan tanıtımlarına kadar onlarca farklı konunun bulunduğu ücretsiz dergi, kısa sürede binlerce çocuğa ulaştırıldı. Okullarda dağıtılacak dergi, renkli ve eğitici içeriğiyle çocuklara keyifli vakit geçirtmeyi ve çevre bilincini artırmayı hedefliyor.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 14:49

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    26 Mayıs 2019