Bakan Çavuşoğlu, canlı yayında AB temsilcisini yerin dibine soktu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği temsilcisi Federica Mogherini ile birlikte Brüksel'de kameraların karşısına geçti. PKK davaları ile ilgili konuşan Çavuşoğlu'nun kullandığı ifadeler karşısında ne diyeceğini bilemeyen Mogherini'nin yüz ifadesi ekranlara yansıdı.

15 Mart 2019 Cuma 14:19

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Belçika'nın başkenti Brüksel'de AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Mogherini neye uğradığını şaşırdı

Mogherini'nin yüzüne bakarak, Belçika'da devam eden PKK davaları ile ilgili konuşan Çavuşoğlu'nun sert tavrı karşısında neye uğradığını şaşıran Mogherini'nin ilginç yüz ifadesi ekranlara yansıdı.

"PKK'yı aklamak için yollar arıyor"

Çavuşoğlu, Mogherini'ye "Türkiye'deki bir iddianame ile ilgili ön yargılı yorum yapmanız doğrudan yargıya müdahale anlamına gelir. Siz azılı bir teröristi bile Türkiye'ye verirken işi yargıya atıyorsunuz. Belçika'da yargının PKK terör örgütü ile ilgili verdiği kararları ibretle izliyoruz. Belçika'daki yargı PKK'yı aklamak için yollar arıyor." diye çıkıştı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 14:19

YORUM YAZ

 • BazBaz8 gün önce
  birlesmis milletler ve avrupa terörü milyonlarca masum müslümani sehid etti. biz yilmadan yolumuza devam ediyoruz. kahrinizdan geberin kafirler. putlarinizi paramparca etmeden durmayiz.
 • Sina SALIKSina SALIK9 gün önce
  adam bana fetö kırması demiş hayır yani gerçekten tanısa fetöcüler arkalarıyla gülerler heralde. haraçcı kardeşler söylediklerimden rahatsızlar anlaşılan. ama dediğim gibi tek fetö yok bu ülkede faizciler de var. işte onlar rahatsız olmuş demek ki. gidişatı bozmayalım istiyorlar. faizler yükselmiş dolar yükselmiş. düzen bozulmasın diyenler rahatsız olmuşlar yazdıklarımdan. neyse biz yazalım birileri rahatsız olmaya devam etsinler :) ben kendimden eminim çok şükür ama rahatsızlığınıza hak veriyorum tabi :)
 • NAZIM ZENGİNNAZIM ZENGİN9 gün önce
  Bizim memleketin tabiri ile ''İt azarlar gibi'' söyleyeceklerini haklı olarak söylemiş...
 • Muro Muro 9 gün önce
  Morardi avrat .
 • CelaleddinCelaleddin9 gün önce
  Yargı reformu gerçekleştireceğiz bu konuşmanın kayda değer tek cümlesi. Diğer şeyler dış ve iç kamuoyuna yönelik. Üstelik AB ile yürütülen görüşmeleri siyaset değil ekonomi yönlendiriyor. Türkiye-AB ithalat ihracat dengesine bakın Çavuşoğlu'nun siyasi çıkışlarının ne kadar propaganda ne kadar gerçek olduğunu anlarsınız.
 • SadecetepkiSadecetepki9 gün önce
  Hâla bu AB kapısında beklemek ne ola ki yahu.Onlar demeden sizin demeniz gerekirdi,katılım başvurusunu dondurduk diye.Hâla ılıman siyaset tutmuyor işte.
 • osman çakıcıosman çakıcı9 gün önce
  Sina salık..... mısın sen ....bunuda yeme.senle danışıklı dövüş yaptık say ..yemiş gibi gözük kimseler anlamasın.dünyanın en doğru işini yapsanız sizi takdir etmem zihniyetidir bu,,,,burda kötü yazanların çoğu feto bozmasıdır.
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 9 gün önce
  Çok İyi Yapmış. Her Zaman Böyle Anlayacakları Dilden Konuşsunlar.
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu9 gün önce
  İŞTE OSMANLI TOKATI BUNA DERLER HELAL OLSUN AĞZINA LAİK ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN,,GURURLANDIK,,Vesselam,,
 • receprecep9 gün önce
  salak yememiş senin yediğinide biliyoruz gazetede olmaz
 • Sina SALIKSina SALIK9 gün önce
  danışıklı dövüş. demişlerdir sen beni yerin dibine batır. taraftar kazan sonra seni iyi yerlere getirirler seni. sen de o zaman bizim işleri halledersin kimse de şüphelenmez. ben yemedim açıkçası :)
 • Amanyalı Amanyalı 9 gün önce
  İşte bu , bunların konuştuğu dilden konuşacaksın .
 • Kocasolak Kocasolak 9 gün önce
  Dik dur yanındayız, ab nin kapısının eşliğini AŞINDIRDIK yeter artık, dönün.
 • ahmetahmet9 gün önce
  Tebrikler sayın bakanım... Çarli Hebdo da bir kaç sivil musevinin öldürülmesiyle HEPİMİZ ÇARLİ HEBDO yuz, deyip bütün dünya liderleri kolkola pariste yürümüştü (gerçi içlerinde terörist devletin başbakanı da vardı, ama olsun!) . Y.Zelanda daki müslüman katliamında bunların aklına insan oldukları gelmez, haçlı ve siyonist oldukları gelir tahminen tıpkı Norveçte ve dünyanın diğer yerlerinde yaptıkları gibi...kimbilir belki de azmettirici olmanın verdiği suçluluk psikolojisidir
 • Zenci MusaZenci Musa9 gün önce
  Ehl-i salibin temsilcisi olan kadın, ve bunun gibi AB nin bilmem netemsilcisi, alışmışlardı eski Türkiyeye..Şamar oğlanı muamelesi yapmaya..Şimdi gerekli cevaplar doğrudan yüzlerine söylendiğindehiç ama hiç hoşlarına gitmiyor. Alışmışlardı zebun Türkiye ye şamar oğlanı muamelesi çekmeye. Şimdi devir değişti. Türkiye de dünya lideri olan RECEP TRAYYİB ERDOĞAN var.. Ayakları üzerinde duran bir Türkiye var.. Bu Türkiye diyor ki, alın AB nizi müsati bir yerinize sokun..! Mesela kıç cebinize..!
 • AhmetAhmet9 gün önce
  Helal olsun vur suratsızın yüzüne yüzüne!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019