• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Bağış: Geziciler İstanbul’u değil ellerini, vicdanlarını kirletti

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye’nin 2020 Olimpiyat oyunları adaylığıyla ilgili, “İstanbul, fethedildikten sonra nasıl dünya için karanlıktan aydınlığa açılan kapı olduysa bugün de o kapı olmaya adaydır.

Yeniakit Publisher
2013-08-20 20:20:20 - 2013-08-20 20:21:02
Bağış: Geziciler İstanbul’u değil ellerini, vicdanlarını kirletti
ANKARA- İnanıyorum ki alınacak kesin zafer ile İstanbul bir fetih daha gerçekleştirerek olimpiyatları en çok hak eden şehir olduğunu kanıtlayacaktır” dedi. Bağış, “İstanbul’u Gezi ile kirletebileceklerini sananlar sadece ellerini ve vicdanlarını kirlettiler. Gezi Parkı adı altında Türkiye’nin uluslararası itibarını zedelemeye yönelik menfur faaliyetlerden biri de Olimpiyat Komitesi’ne sunulan paçavra niteliğindeki karalama mektuplarıydı” diye konuştu. AA muhabirinin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Bağış, önümüzdeki süreçte İstanbul ve Türkiye için tarihi bir gün yaşanacağını ifade ederek, Türkiye’nin geldiği noktayı olimpiyatları düzenleyerek yeni bir seviyeye çıkarmak istediklerini belirtti.
Bakan Bağış, geçmişte olduğu gibi bugün de Türkiye’nin hakkını gasp etmeye çalışanlar olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu:
“Altın yere düşmekle değerinden bir şey kaybetmez. İstanbul’u Gezi ile kirletebileceklerini sananlar sadece ellerini ve vicdanlarını kirlettiler. Gezi Parkı adı altında Türkiye’nin uluslararası itibarını zedelemeye yönelik menfur faaliyetlerden biri de Olimpiyat Komitesi’ne sunulan paçavra niteliğindeki karalama mektuplarıydı. İstanbul’un hoşgörü ve birlikte yaşama kültüründen zerre kadar nasibini almayanlar, sevdiklerini iddia ettikleri bu şehri kötüleyecek kadar da zavallıdırlar. Yaydıkları yalan yanlış propaganda haberleri ile bütün ülkenin hakkına girenlerin samimiyetlerinden de iyi niyetlerinden de şüphe etmek gerekir.”
“GÖZLER CHP’Yİ ARIYOR”
Türkiye’ye karşı yöneltilen bu tür fiillerde “gözlerin CHP’yi aradığını” belirten Bağış, şöyle devam etti: “Çünkü CHP, Türkiye’nin aleyhine eylemler gerçekleştiren bir odak varsa anında orada kendini konumlandırmıştır. O odakların amiral gemisi olmuştur. Nerede Türkiye’ye karşı bir hareketlenme var ise CHP’nin ayrık otu gibi orada bitiverdiğini görüyoruz. Bu toprakların en temel değerlerinden dahi nasibini alamayan CHP’nin ne kadar zavallı olduğunu Hacı Bektaş-ı Veli anma törenlerinde bu devletin bakanına saldıracak kadar gözü dönmüşlere sahip çıkmalarıyla bir kez saha gösterdiler. Hoşgörünün timsali Hacı Bektaş’tan dahi zerre kadar örnek almayanlar İstanbul’un hoşgörüsünden ne anlar?”
Bağış, şunları kaydetti:
“Yargıç cübbesi giyerken dahi militanlığını itiraf eden birini parlamentoya sokan CHP’ye de böyle parlamenterler yakışır. Millet çözüm sürecini destekliyor diyen bir bayan yöneticini istifa ettireceksin ama mahkeme eşkıyalığına soyunanı da baştacı edeceksin. Allah’tan CHP yönetiminin bu çelişkisine bizzat CHP milletvekilleri tepki koydu ve kendilerini böyle bir bayanın temsil etmesine geçit vermedi. İşte şimdi parti içi seçimler sırasında yediği darbenin kuyruk acısıyla sağa sola saldırmak ancak bir CHP mensubu bayana yakışır. Ama zaten kendi partisine mensup arkadaşları ona gereken cevabı verdikleri için ben çok da ciddiye almak istemiyorum.”
“GEZİZEKALI ÇEVRELERE RAĞMEN...”
Olimpiyatların İstanbul’da düzenleneceğine inandıklarını ifade eden Bağış, şunları kaydetti:
“Biz CHP ve onun gibi ‘gezizekalı’ bazı çevrelerin bütün çarpıtma çabalarına rağmen Türkiye’yi karalama, Türkiye’nin uluslararası imajını zedeleme çabalarına rağmen olimpiyatların doğru kararı vererek 2020 yılında İstanbul’da gerçekleşeceğine yürekten inanıyoruz. Bu İstanbul’un hak ettiği bir şeydir ama hepsinden önemlisi olimpiyat ruhunun yeniden canlanabilmesi için olimpiyat organizasyonunun ihtiyaç duyduğu bir yaklaşım tarzıdır. O yüzden Sayın Başbakanımızın Buenos Aires’te yapacağı temaslar çerçevesinde ben bu zihniyete rağmen İstanbul’un 2020 yılında bu sıfatı kazanacağına ve olimpiyat tarihinin en görkemli etkinliğine ev sahipliği yapacağına yürekten inanıyorum. “

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23