• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Babil dizisi kime hizmet ediyor? Büyük tartışmalara yol açtı

Geçtiğimiz günlerde ilk bölümü yayınlanan Babil dizisi tartışmalara neden oldu. KHK ile ihraç edilen bir akademisyenin anlatıldığı dizi, sosyal medyada tepkiyle karşılandı. Dizide yer alan KHK'lı akademisyenin FETÖ'den mi yoksa PKK'dan mı ihraç edildiğine ilişkin bir bilgi verilmedi.

2020-01-19 22:53:00 - 2020-01-19 22:54:43
Babil dizisi kime hizmet ediyor? Büyük tartışmalara yol açtı

Star TV'de geçen cuma yayına başlayan Babil dizisinde KHK ile ihraç edilen bir akademisyenin hayatı anlatılıyor. Dizide Halit Ergenç'in canlandırdığı İrfan karakterinin mahkemesinin devam ettiğine vurgu yaparak kendisini 'mağdur' olarak göstermesi kimi kesimlerce tepkiyle karşılandı.

İlk bölümü cuma günü Star TV'de yayınlanan Babil dizisinde yer alan KHK göndermeleri dikkat çekti.

İhraç edilen bir akademisyenin yaşadıklarını konu alan dizide Halit Ergenç'in hayat verdiği İrfan karakterinin görevinden ihraç edildiği ve çocuğunu tedavi için yurt dışına götüremediğine vurgu yapıldı.

Hikaye ve senaryosunu Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel’in kaleme aldığı Babil’de, İrfan'ın mahkemesinin devam etmesine rağmen 'mağdur' gibi gösterilmesi kimi kesimlerce tepkiyle karşılandı.

Ayrıca dizide İrfan karakterinin yargıdan çıkacak kararı beklemeden yasa dışı yollara başvurarak yurt dışına çıkmaya çalışması da eleştilen bir başka konu oldu.

Kime selam çakılıyor?

KHK ile ihraç edilen İrfan'ın FETÖ'den mi yoksa PKK'dan mı ihraç edildiğine ilişkin ise herhangi bir ipucu verilmiyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Necdet

Dizinin basinda arkadasinin dekanlik yarisinda yalan rapor hazirladigi anlatiliyor. ihaleye fesat karistirma sucu oldugundan olsa gerek hesaplarida blokeli vs. anlatildi. Halit Ergenç i geziden beri elestiririm ama, cok katilamadim bu elestirnize.
 • Yanıtla

Zeki

Türkiye'de film,müzik ve hertürlü sanat sektörü zaten kimin ellerinde belli.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı