Azerbaycan’ın tarihi kalesini TİKA restore edecek

TİKA, Azerbaycan’ın en önemli tarihi ve kültürel anıtlarından olan Büyük Merdekan Kalesi ve Tuba Şah Mescidi’nin restorasyonunu yapacak.

23 Nisan 2019 Salı 15:07
Azerbaycan’ın tarihi kalesini TİKA restore edecek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Azerbaycan’ın en önemli tarihi ve kültürel anıtlarından olan Büyük Merdekan Kalesi ve Tuba Şah Mescidi’nin restorasyonunu yapacak.

Dünyanın birçok ülkesinde tarihi mirasın korunmasına yönelik restorasyon projeleri yürüten TİKA, Azerbaycan’da somut kültürel varlıkların ve kültürel mirasın gelecek nesillere aktarılabilmesi için Bakü’nün Merdekan Kasabası’nda 13.-14. yüzyıllarda yapılan Büyük Merdekan Kalesi ve kalenin hemen yanında bulunan 1492-1493 yıllarında inşa edilmiş Tuba Şah Mescidi’nin restorasyonunu gerçekleştirecek.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 15:07

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    26 Mayıs 2019