• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AÖL 3. dönem ilk kayıt ne zaman? AÖL 3. dönem kayıt yenileme ne zaman başlayacak? AÖL kayıt yenileme başladı mı?

AÖL kayıt yenileme başladı mı? AÖL 3. dönem ilk kayıtlar ne zaman başlayacak? AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme tarihleri AÖL 2. dönem sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte merak edilmeye başlandı. 25 - 29 Mart tarihleri arasında online olarak AÖL 2. dönem sınavına giren açık lise öğrencileri AÖL sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra şimdi de AÖL kayıt yenileme tarihlerini araştırmaya başladı. Peki AÖL kayıt yenileme başladı mı? AÖL 3. dönem ilk kayıtlar ne zaman başlayacak?

Yeniakit Publisher
2021-04-08 12:37:00 -
AÖL 3. dönem ilk kayıt ne zaman? AÖL 3. dönem kayıt yenileme ne zaman başlayacak? AÖL kayıt yenileme başladı mı?

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu 2. dönem AÖL sınavına girenlerce merak ediliyordu. Açıköğretim Lisesi 2. dönem sınavları korona salgını nedeniyle 25 - 29 Mart tarihleri arasında çevrim içi olarak tamamlandı. AÖL 2. dönem sınav sonuçlarını dört gözle bekleyenlere müjdeli haber Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) geldi. Açık Lise Sınav Sonuçları resmi olarak açıklandı. AÖL 2. dönem sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından şimdi de AÖL 3. dönem sınav takvimi merak ediliyor oldu. Peki AÖL 3. dönem ilk kayıt ne zaman? AÖL 3. dönem kayıt yenileme ne zaman başlayacak? AÖL kayıt yenileme başladı mı? 

AÖL 3. dönem kayıt yenileme ne zaman?

AÖL ilk kayıt aöl kayıt yenileme tarihi. AÖL 3. dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 26 Nisan 2021 İle 9 Mayıs 2021 tarihleri arasında alınacak. İşte AÖL 3. dönem takvimi:

AÖL 3. dönem ders seçme tarihi

2020‐2021 Eğitim Öğretim yılı AÖL 3. dönem ders seçme işlemleri 27 Nisan 2021‐14 Mayıs 2021

AÖL 3. dönem sınavı ne zaman?

AÖL 3. dönem sınavı 04 Temmuz 2021 Pazar günü yapılacak.

aöl 3. dönem kayıt yenileme ve aöl sınavı

AÖL ilk kayıt ve kayıt yenilemeyi kimler yapacak?

Örgün eğitimde halen liselere kayıtlı veya tasdiknameli olan öğrenciler kayıt yaptıramayacak, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinde kayıtlı olan öğrenciler Açık Öğretim Lisesine geçiş yapamayacaktır. Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıran öğrenci, sınava girmek istediği her dönem için “sınav ücretini” ödemek zorundadır.

AÖL ilk kayıt sınav ücreti ne kadar?

2020 yılında, bir dönem için ilk kayıt sınav ücreti olarak 50 TL ve halk eğitimi merkezi okul aile birliği hesabına 10 TL olarak belirlenmiştir. (50 TL Açık Öğretim Lisesi İlk Kayıt Sınav Ücreti olarak anlaşmalı bankalara yatırılacaktır. 10 TL ise halk eğitim merkezi okul aile birliği banka hesabına yatırılacak veya makbuz karşılığında teslim edilecektir.) Öğrenci adayı, T.C. Kimlik Numarası beyan ederek T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının bankamatiklerine (ATM) veya Türkiye Vakıflar Bankası şubelerine giderek ya da ilgili bankaların internet bankacılığı üzerinden MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına (Açık Öğretim Lisesi İlk Kayıt Ücreti), 50 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir.

AÖL ders seçimi nasıl yapılır?

Açık öğretim lisesi - AÖL ders seçimi http://www.aol.meb.gov.tr Açık Öğretim Lisesi internet sayfasında yer alan ‘’Öğrenci Girişi” başlığı seçilerek öğrenci numarası  ve şifresi ile sisteme giriş yapıldıktan sonra AÖL ders seçimi yapılmakta.

AÖL ders seçimi nasıl yapılır?

AÖL ders seçimi yapmak için http://www.aol.meb.gov.tr Açık Öğretim Lisesi internet sayfasında yer alan ‘’Öğrenci Girişi’’ başlığını seçiniz. Öğrenci numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapınız. Sol tarafta yer alan ‘’Kayıt Yenileme / Ders Seçme’’ başlığı altında yer alan ‘’Ders Seçme İşlemleri’’ modülünü seçiniz. Açılan sayfada seçebileceğiniz derslerin listesi gelecektir. Burada dersler dönem başlığı altında 1.

Dönemden başlamak üzere sıralanmıştır. 2015‐2016 öğretim yılında ders seçme işlemlerinde bir değişiklik yapılmıştır. Buna göre;

aöl ders seçimi

aöl ders seçimi

aöl ders seçimi

aöl ders seçimi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23