Ankara Tabip Odası ve HDP'li vekilden omuz omuza FETÖ propagandası

Ankara Tabip Odası'na bağlı Ses Ankara Şubesi tarafından yapılan basın açıklamasında konuşan HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, FETÖ propagandası yaparak; FETÖ'den ihraç edilen sağlık çalışanlarına hukuksuzluk yapıldığını söyledi.

15 Mart 2019 Cuma 17:38

Taha Emre ÖZDEMİR / ANKARA- Ankara Tabip Odası'na bağlı Ses Ankara Şubesi tarafından, Hacettepe Üniversite Hastanesi'nin bahçesinde basın açıklaması düzenlendi. Açıklamaya HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu da katıldı. Gergerlioğlu konuşmasında FETÖ'den ihraç edilen sağlık çalışanlarına değinerek; "Sağlık camiasından binlerce hekim arkadaşımız; sorgusuz sualsiz, yargısız infazlarla ihraç edildiler. Hukuki bir kriter olmaksızın başvuruları da reddediliyor. Özelde çalışmalarının da önüne geçilmeye çalışıldı. Şu anda yine buna benzer engellemeler yapılıyor. KHK'lı doktorların çeşitli kurslara katılımı engelleniyor. Onlara Kamu çalışanı olma şartı getiriliyor. Bu hekimler zaten kamu çalışanı olmadıklarından farklı bir alternatif aramak için bu kurslara katılmak istiyorlar" dedi.

Ankara Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Karakoç da konuya ilişkin açıklamasında HDP'li Gergerlioğlu'nu destekleyerek; "Bir hukuk devletinde eğer bir kişinin suçu varsa hukuki yolları takip edersiniz ve cezası neyse uygularsınız ama sadece bir günde bir kararnamae çıkartarak insanların işlerine son vermek hukuki bir durum değildir" ifadelerini kullandı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 17:38

YORUM YAZ

 • halil45halil459 gün önce
  31 martan sonra yeni türkiye olacak, tek umut erdogan
 • ŞahinbeyŞahinbey9 gün önce
  Okumuş küçük adamlar,hukuki olmuştur. Hukuktan ne anladığınıza biraz kafa yorarsanız sizde anlarsınız.Tabiki varsa...
 • ali doğanali doğan9 gün önce
  tabibler odası şifa yerine hastalık saçıyor.
 • Vahap kalyoncuVahap kalyoncu9 gün önce
  Atalarımız ne demiş"katranı kaynatmakla olurmu şeker,cinsini .şe................im. cinsine çeker.
 • salihsalih9 gün önce
  Fetö Metö Cetö ne fark eder? Adaletsizlik varmı? var O halde eğer bir adaletsizlik varsa bir müslüman ne yapmalı? bu kadar iktidar yanlısı haber yapmak zorundamısınız?
 • salihsalih9 gün önce
  Fetö Metö Cetö ne fark eder? Adaletsizlik varmı? var O halde eğer bir adaletsizlik varsa bir müslüman ne yapmalı? bu kadar iktidar yanlısı haber yapmak zorundamısınız?
 • HasanHasan9 gün önce
  15sene evvelfetonun düşmanı CHP zihniyeti TDI şimdi ne oldu da dost oldular
 • Deli İboDeli İbo9 gün önce
  Bu Tabibler birliği hep katakulli işlerin, hep Türkiye'nin aleyhine olan islerin takip ve destekçiliğini yapmakta, bu odanın kapatılıp lav edilmesi için pek cok sebep var.Bunu ben vatandaş olarak görüyorumda bu şer yuvasını dağıtılması için yetkili merciler neyi bekliyorlar.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019