• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Amerikalı Robert Koleji’nden Gezi Kışkırtması

Amerikan Robert Koleji’nde görev yapan Amerikalı öğretmenlerin öğrencilere baskı yaptığı, her gün 100’e yakın öğrenciyi tehdit ve baskıyla Gezi Parkı’ndaki eylemlere götürdüğü öğrenildi.

Yeniakit Publisher
2013-06-18 20:47:00 - 2013-06-18 20:47:50
Amerikalı Robert Koleji’nden Gezi Kışkırtması

KENAN KIRAN / İSTANBUL
Taksim Gezi Parkı’nda araçları yakan, polise taş atan ve barikat kurarak güvenlik kuvvetlerine saldıran provokatörlere Amerikan Robert Koleji öğretmenlerinin de açık destek verdiği ortaya çıktı.
AMERİKALI ÖĞRETMENLER
ÖĞRENCİLERLE EYLEMDE!
Amerikan Robert Koleji’nde görev yapan Amerikalı öğretmenlerin öğrencilere baskı yaptığı, her gün 100’e yakın öğrenciyi tehdit ve baskıyla Gezi Parkı’ndaki eylemlere götürdüğü öğrenildi. Kolej yetkilileri; Gezi Parkı’ndaki oluşturulan kütüphaneye kolilerle kitaplar da göndermiş. Damla Doğan adlı öğrenci, sosyal paylaşım sitesi twitter’dan Amerikan Robert Koleji’nin eylemlere destek verdiğini söyledi ve “Final sınavlarını opsiyonel yapan canım lisem Robert Kolej, bugün de GradLive toplaşmasını Gezi Parkı’nda yapıyor. Herkesi bekleriz” ifadelerini kullandı. Söz konusu kişi, öğrencilerin Gezi Parkı’nda eyleme katıldıklarını gösteren fotoğrafı da paylaştı. Öğrenci velileri; bin 35 kişilik okulda yüze yakın öğrencinin Gezi Parkı’ndaki eylemler katıldığını, eyleme katılmayanların tehdit edildiğini söyledi.
KAMER: MESAİ DIŞINDA
KARIŞAMAYIZ
Amerikan Robert Koleji Okulu’nun Türk Müdürü Güler Kamer, Amerikalı öğretmenleri ve öğrencilerin Gezi Parkı’ndaki eylemlere katıldıklarını bilmediğini söyledi. Kamer, mesai saatleri dışında öğretmen ve öğrencilerin nereye gittiklerine karışamayacağını belirterek, “‘Bireysel olarak öğretmen ve öğrenciler nereye gider?’ Okul dışındaki davranışlardan kendileri sorumludur. Demokratik bir ülkede okul dışındaki olaylara karışamayız. 21. yüzyılı bu öğrenciler inşa edecek” dedi.  
“YAVRULARIMIZI
ANARŞİST OLSUNLAR DİYE
TESLİM ETMEDİK”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kazlıçeşme Mitingi’nde okul yöneticilerini uyarmış ve “Lise talebelerine baskı uygulayanları milletim bilsin. Şimdi ben buradan bazı okulların müdürlerine, öğretmenlerine sesleniyorum. Araştırmalar devam ediyor. Ben bu tür okul müdürlerini okullarımızın başında görmeyi asla kabul edemem. Çünkü biz bu yavrularımızı size teslim ettik. Anarşist olsunlar diye teslim etmedik. Bunları iyi yetiştirin, iyi okutun, iyi eğitin diye gönderdik. Birilerinin mitinglerine bunları derslerden çıkararak gönderin diye değil” demişti.
 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23