• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ali Babacan'ın görüştüğü isim ortaya çıktı! Abdullah Gül'ün ardından...

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün arka planında olduğu iddia edilen Ali Babacan'ın ocak ayının ilk yarısında kamuoyuna tanıtacağı yeni partinin yetkililerinin Daron Acemoğlu ile ekonomi politikaları konusunda görüş alışverişlerinde bulundukları belirtildi.

Yeniakit Publisher
2019-12-14 09:22:00 -
Ali Babacan'ın görüştüğü isim ortaya çıktı! Abdullah Gül'ün ardından...

AK Parti'den istifa ederek 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün desteğiyle yeni parti çalışmalarına başlayan Ali Babacan son aşamaya geldi. Sağ seçmenin oylarının bölünmesi için çırpınan muhaliflerin dolduruşuna gelerek Ahmet Davutoğlu gibi yeni parti kurma çalışmalarını uzun bir süredir devam ettiren Ali Babacan'ın ekibinden bir yetkilinin verdiği bilgiye göre, yeni parti ocak ayının ilk yarısında kamuoyuna tanıtılacağı belirtildi.

Partinin kuruluş ilkeleri ve çalışma metotlarını oluştururken eğitimden ekonomiye ve Kürt sorununa dek farklı sorun alanlarında, siyasi yelpazenin farklı uçlarından uzmanlarla sık sık bir araya geldiği ve görüş alışverişinde bulunduğu biliniyor.

Kürt çalıştayı yapıldı

En son olarak Ankara'da bir otelde 15 kişinin katılımıyla Kürt sorununun uzman taraflarla görüşüldüğü bir çalıştay gerçekleştiği basına yansımıştı. Ancak, hazırlık ekibinden ulaştığımız üst düzey yetkili, kamuoyuna yansıdığı şekliyle Daron Acemoğlu veya Selçuk Şirin'e parti içerisinde görevlendirmede bulunulduğuna dair haberleri teyit etmediklerini, kendilerine katkı sunan isimlerin partide olacağına dair bir beyanları olmadığını belirtiyor.

Acemoğlu'yla görüş alışverişinde bulunuyor

Kurulmakta olan partinin yetkililerinin Acemoğlu'yla ekonomi politikaları konusunda görüş alışverişlerinde bulundukları, kendisinin fikir ve önerilerinin parti çalışmalarına yansıtacakları belirtiliyor. Babacan, AK Parti'de siyaset yaptığı ve 13 yıl bakanlık koltuğunda oturduğu dönemde ekonominin patronu olarak görülürdü.

Babacan aktif siyasetten uzak kaldığı dönemde iş insanı olarak ekonomiyle bağını devam ettirdi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

Acemoğlu dünyada en çok alıntı yapılan 10 ekonomistten biridir
 • Yanıtla

Ali baba

Bunlarda bir ... çıkmaz boşuna kafa yormaya deymez
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23