Algı operasyonu çöktü! Sözcü'nün yalanı ortaya çıktı

Sözcü gazetesi tarafından yapılmaya çalışılan 'İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Ekrem İmamoğlu çalıştırılmıyor' algısı çabuk çöktü.

25 Nisan 2019 Perşembe 12:00
Algı operasyonu çöktü! Sözcü'nün yalanı ortaya çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yeni dönemin 2. oturumu dün gerçekleştirildi. Toplantı sonrası CHP'nin sözcülüğünü yapan Sözcü gazetesi algı operasyonu yapmaya çalıştı.

'İmamoğlu önerdi AK Parti reddetti' yalanı

İBB Meclisi'nin toplantısı sonrası harekete geçen Sözcü gazetesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde CHP'lilerin 'Uyuşturucuyla Mücadele ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği komisyonu kurulması'nı talep ettiğini fakat bu önerinin AK Parti ve MHP oylarıyla engellendiğini yazdı. Fakat Sözcü'nün daha şimdiden oluşturmaya çalıştığı 'AK Parti ve MHP Ekrem İmamoğlu'nu çalıştırmıyor' algısı çabuk çöktü.

Uyuşturucuyla mücadelede yıllardır çalışma yapılıyor

CHP medyasının operasyonunun ardından gerçek ortaya çıktı. İBB Meclisi'nde mevcutta var olan Sosyal Hizmetler Komisyonu'nun uyuşturucuyla mücadele konusunda yıllardır çalışma yaptığı ve bu çalışmaların şuanda da sürdürüldüğü öğrenildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 12:00

YORUM YAZ

 • ahmetahmet25 gün önce
  AKP grubu dünkü uyuşturucu ile mücadele komisyonuna verdikleri ret oyuna karşı oluşan tepkiler nedeniyle açıklama yaparak geri adım attı. İBB Meclisi’nde konuşan AKP Grup Başkan Vekili Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “algı operasyonu” yapıldığını savunarak Mayıs ayında meclis gündemine İBB teşkilat yapısında değişiklik yaparak Uyuşturucu ile Mücadele Daire Başkanlığı kurulması teklifini sunacaklarını söyledi. Sosyal Hizmetler komisyonunun adını “Bağımlılıkla mücadele ve sosyal hizmetler” komisyonu olarak değiştirip bağımlılıkla mücadele için araştırma komisyonu kurulmasını önereceklerini açıkladı.
 • müslümmüslüm25 gün önce
  komisyon varda çalışma neden yapılmıyor.
 • Can SezerCan Sezer25 gün önce
  Dün itiraz ettikleri şeyi bir ay sonra meclise getirceklerini açıkladı AKP grubu
 • mlymmlym25 gün önce
  Uyuşturucu PKK'nın Besin Kaynağıdır. PKK'lı Demirtaş'ın Çizgisini Beğenen İmamoğlu mu UyuşturucuylaMücadele Edecekmiş Pehh,İdeolojik Körlük Bu Olsa Gerek Terörü Sevdirir Hale Getirmiş Allah Akıl Versin.
 • fundafunda25 gün önce
  Ne yalanı gözlerimizle gördük bu işin partisi siyaseti yok hala ego peşindesiniz.Sosyal hizmetler komisyonu yeterli olmuyor demek ki toplumun yararınaolanteklifi niyereddedersiniz anlamıyorum.
 • ReisReis25 gün önce
  Akp'nin amacı basit, bunun zaten komisyonu var diye ayak yapıyorlar ama yıllardır arta arta büyüyor uyuşturucu sorunu. Ekrem Başkan el atayım diyor, Akp kurmayları korkuyor ulan biz yıllardır safsakladık, adam uyuşturucu sorununu bitirirse bizim başaramadığımız anlaşılacak biz en iyisi mi reddedelim. Siz sabaha kadar yalan söyleyin, uyuşturucu ile mücadele için adam akıllı bir komite oluşturulma önerisi Akp ve Mhp oylarıyla reddedilmiştir.
 • ErcanErcan25 gün önce
  Nasıl çöktüğünü de bir anlatmanız nasıl olur acaba?
 • ZAFERZAFER25 gün önce
  Mevcut komisyon yapırsaymış niye uyuşturucu varmışmış. Yeni komisyonun elinde sihirli değnek mi olacak ki değdiği anda sorunu çözecek. Komisyonu oluşturacak yine aynı kişiler değil mi! Varsa ellerinde daha aktif çözümler mevcut ile de pekala çözülebilir Yeni komisyon yeni kişiler yeni komisyon ücreti demek değil mi! Peki bu işin çözümü illa ki komisyon kurmakla mı çözülüyor Bunun sebebi biraz da eğitim ve maneviyat değil mi! Mevcut bir komisyon varken bu girişim biraz da bak bak bizi çalıştırmıyorlar alt yapısı değil mi!
 • GülGül25 gün önce
  Ben canlı izledim,böyle bir çalışma ,başka bir maddenin içinde yapılıyor dedi sözcü,halbu ki komisyon kurulsaydı,daha kapsamlı çalışılacaktı,o kadar kurulan komisyondan bence en önemlilerinden biriydi,kurulmasının ne mahsuru varki,aklım tutuldu.
 • ......25 gün önce
  FOX olsun, Sözcü olsun bunların vatanın, milletin hayrına bir iş yaptıklarını, bir laf ettiklerini gören duyan var mı? Adam sözde milliyetçi kuduz gibi FOX'u savunuyor. Bahçeli düşmanı olmuş. Şöyle bir baktım dinlerdim de yazık çoook yazık. Milliyetçilik falan faso fisoymuş. Adam ırkçı. Ama farkında değil.
 • vatandaşvatandaş25 gün önce
  bu işin CHP si MHP si AKP si SP si yok uyuşturucuyla ve çocuk tacizcilerine karşı mücadele etmeyeni asla desteklemem böyle biline.
 • bekirbekir25 gün önce
  Görüntüleri var reddedildiğine dair ? Başka komisyonların içinde var diye savunmuşlar ancak yeterli olsaydı bugüne kadar onca çocuk ölmezdi veya hala sokakta korku ile dolaşmazdık...
 • Uyuşturucuya hayır, yeter! Uyuşturucuya hayır, yeter! 25 gün önce
  Zaten yapıyor da durum belli kardeşim. Yollarda, sokaklarda, kaldırımlarda, parklarda uyuşturucudan bayılmış perişan insanlar yatıyor. Demek ki sosyal hizmetler komisyonunun çalışmaları yeterli olmuyor. Olsaydı uyuşturucu satışı ve kullanımı bu kadar patlama yapabilir miydi? Adamlar da daha etkili olmak için sadece bu işe eğilecek bir komisyon öneriyor ama ak parti ve MHP oyları ile reddediliyor. Eğer bu iş "zaten yapılıyor" mantığıyla herşeyi reddetmek ile gidecekse millet Ekrem imamoğlunu niye seçip de başkan yaptı. Adam en basitinden uyuşturucuyla mücadele etmek istemiş, bu işe bi de ben bakayım belki çözerim diye niyet göstermiş, ama yok olmaz, hemen itiraz et, hemen istemezük, o iş zaten yapılıyormuş. Yapılıyor da sokaklar niye uyuşturucu müptelası gençlerle dolu. O iş zaten yapılıyormuş. Sizin derdiniz üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. Ekrem İmamoğlu bu işi düzeltir de millet bunu görür beğenir diye korkuyorsunuz. Ne çabuk istemezükçü oldunuz be kardeş? Aman millet fayda görmesin, işi hallolmasın mantığıyla giderseniz, adamın hizmetini engeller pozisyona düşerseniz milletin tokadını sandıkta daha sert yersiniz.
 • KerimKerim25 gün önce
  Yıllardır mücadele ediliyor, o yüzden mi uyuşturucu tüketen insan sayısında anormal bir artış var. Ayrıca toplumsal cinsiyet eşitliğine ne demeli? O neden iptal ediliyor? Kadınları pembe otobüslere bindirelim diyen bir zihniyet vardı öncesinde. Bu mu toplumsal eşitlik? Sözcü’nün haberine de baktım şimdi. Adamlar, toplantının video sunu da koymuşlar internete. Haber ile videonun içeriği örtüşüyor.
 • veli ceylanveli ceylan25 gün önce
  Algi mi coktu? gir youtube da izle olani biteni. Allah tan teknoloji varda millet dogrulari ogrenebiliyo. size kalsa gazetecilik degil roman yazarligi yapardiniz. egerki dediginiz gibi yillardir varsa boyle bi komisyon ne kadar basarili oldugunu gidin Esenyurtta gorun.
 • aciklamaaciklama25 gün önce
  Bu reddedilme sebebini açıklamaz.Niye rededildi onun açıklamasını somut bir şekilde yapın.
 • aaaa25 gün önce
  video yu seyretmediniz herhalde. Resmen AKP ve MHP tarafından reddediliyor ve imamoğlu oy çokluğu ile reddedildi diyor. sosya hizmetler komisyonu yerine tek bir komisyon tarafından yürütülmesinde ne sakınca olabilir. Resmen çalıştırmama.
 • gencogenco25 gün önce
  Yalan nerde anlayamadım ? Ayrı komisyon kurulmasını istememiş AKP ve MHP
 • serdar61serdar6125 gün önce
  SAKARYA ÜNİVERSİTESİPROF.DR. BÜNYAMİN BEZCİ A HABERE ÇIKTI VE REDDETTİK ÇÜNKİ İNSANLARIN ASLINDA UYUŞTURUCUYA ÖZENDİRİYOR BU YASA DEDİ..DAHA KENDİNİZDEN HABERİNİZ YOK..HANGİNİZİ TUTSAK ELDE KALIYORSUNUZ..HANGİNİZE İNANALALIM..
 • AbdullahAbdullah25 gün önce
  Ben canlı izledim, AKP ve MHP reddetti öneriyi. Yapılan eski çalışmalar bir işe yaramadığı için güçlü komisyon kurulacaktı artık kurulmayacak.
 • ÖzgünÖzgün25 gün önce
  Bari gördüklerimizi yalanlamayın.Yazık bu Vatan hepimizin.
 • AliAli25 gün önce
  Adamlar işte böyle algıyla yalanla kahraman yapıyorlar sonra başımıza bela oluyorlar sözcü gaztesine inanan insanlara şaşıyorum
 • tamamtamam25 gün önce
  tamamda komisyon kurulmasini neden istemiyorlar ki
 • yorgunyorgun25 gün önce
  He he soylu bacaklarını kırın dedi bu mubdezeller kıclarını yırttı ne chp ne chp

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Mayıs 2019