• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Akit sapıklara geçit vermedi

KAOS GL’nin yayımladığı 2018 Medya İzleme Raporu’nda, eşcinsel tehlikeye karşı uyarıcı mahiyette haberlerin sadece Akit’te yayımlandığı adeta itiraf edildi.

Yeniakit Publisher
2019-02-13 13:10:00 -
Akit sapıklara geçit vermedi

 Harun Sekmen  İstanbul 

Alman Vakıfları ve Soros’un kirli paralarıyla beslenen LGBTİ sapkınlığına karşı duran tek medya kuruluşunun Akit olduğu tescillendi. Türkiye’deki sapkınların çatı kuruluşu KAOS GL’nin yayımladığı 2018 Medya İzleme Raporu’nda, eşcinsel tehlikeye karşı uyarıcı mahiyette haberlerin sadece Akit’te yayımlandığı adeta itiraf edildi. 2018 yılı içerisinde ulusal medyada LGBTİ sapkınlığı hakkında çıkan 1579 haberde, Akit’in 111 haberinin toplumu bilinçlendirici bir üslupta kaleme alındığı raporun sayfalarına yansıdı. Türk toplum yapısını koruma amacı taşıyan haberlerimizi bağlamından koparan KAOG GL isimli fitne yuvası, ‘nefret söylemi’ yaydığımızı ve ‘hedef gösterme’ suçu işlediğimiz iddiasında bulundu. Raporda, mezhepçi ve bölücü yayınlar yapan; Cumhuriyet, Birgün ve Evrensel gibi gazetelerin, LGBTİ’li sapkınlara sahip çıktığından ise övgüyle bahsedildi.

Müslüman Türk milletinin ruh kökünü zedelemek ve toplumsal ahlakımızı yerle bir etmek isteyenlere karşı en net duruşu yerli ve milli medyanın yüz akı Akit sergiliyor. Söz konusu gerçek, ülkemizdeki eşcinsel sapkınların merkez üssü olan KAOS GL isimli sapkın derneğin hazırladığı 2018 yılı medya izleme raporunda gözler önüne seriliyor. Toplumda hiçbir karşılıkları olmadığı halde sapkınlıklarını topluma dayatmak isteyen LGBTİ’li homoların hazırladıkları raporda, 2018 yılı içerisinde eşcinsellerden bahseden 1579 haber, söyleşi ve köşe yazısı yayınlandığına vurgu yapıldı. Gazetemiz Akit’e geniş yer verilen raporda, sapkınların kirli faaliyetlerini deşifre ettiğimiz 111 haberin yayınlandığına dikkat çekildi.

Gazetemizin, LGBTİ’li sapkınların olası provokasyonlarına karşı toplumu ve devlet yetkililerini bilinçlendirici yayınlarını bağlamından kopartan KAOS GL, ‘nefret söylemi’ yaydığımızı ve ‘ayrımcı dil’ kullandığımızı iddia etti. Skandal çarpıtma söz konusu raporda şu cümlelerle verildi: “Yeni Akit gazetesinde 2018 yılında yayınlanan tamamı LGBTİ+’lara yönelik hak ihlali ve/veya önyargı içeren 111 haber, söyleşi ya da köşe yazısı yayınladı. Yeni Akit gazetesinin bir yılda yayınladığı içeriklerin tamamında LGBTİ+’lara yönelik hak ihlali tespit edildi. 111 metnin tamamında cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği temelli ayrımcı dil kullanıldı. 97 metinde nefret söylemi yer aldı

Öte yandan; raporda, mezhepçi, bölücü ve kışkırtıcı yayınlarıyla bilinen, Cumhuriyet, Birgün ve Evrensel gibi sözde gazetelerin, eşcinsel sapkınlığa verdikleri destekten de övgüyle bahsedildi. LGBTİ’lilerle ilgili en çok haberin Cumhuriyet gazetesinde çıktığının belirtildiği raporda, “Cumhuriyet gazetesi LGBTİ+’ların yer aldığı, 142’sini hak haberciliği kapsamında değerlendirilen 148 haber, söyleşi ya da köşe yazısı yayınladı” denildi. Evrensel ve Birgün’ün de sözde hak haberciliğinde öne çıktığının vurgulandığı raporda, “BirGün gazetesinde LGBTİ+’ların yer aldığı, 98’i hak haberciliği kapsamında değerlendirilen 100 haber, söyleşi ya da köşe yazısı yayınladı. Evrensel gazetesi LGBTİ+’ların yer aldığı; 95’ini hak haberciliği kapsamında değerlendirilen 96 haber, söyleşi ya da köşe yazısı yayınladı” ifadelerine yer verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23