Akit sapıklara geçit vermedi

KAOS GL’nin yayımladığı 2018 Medya İzleme Raporu’nda, eşcinsel tehlikeye karşı uyarıcı mahiyette haberlerin sadece Akit’te yayımlandığı adeta itiraf edildi.

13 Şubat 2019 Çarşamba 13:10
Akit sapıklara geçit vermedi

 Harun Sekmen  İstanbul 

Alman Vakıfları ve Soros’un kirli paralarıyla beslenen LGBTİ sapkınlığına karşı duran tek medya kuruluşunun Akit olduğu tescillendi. Türkiye’deki sapkınların çatı kuruluşu KAOS GL’nin yayımladığı 2018 Medya İzleme Raporu’nda, eşcinsel tehlikeye karşı uyarıcı mahiyette haberlerin sadece Akit’te yayımlandığı adeta itiraf edildi. 2018 yılı içerisinde ulusal medyada LGBTİ sapkınlığı hakkında çıkan 1579 haberde, Akit’in 111 haberinin toplumu bilinçlendirici bir üslupta kaleme alındığı raporun sayfalarına yansıdı. Türk toplum yapısını koruma amacı taşıyan haberlerimizi bağlamından koparan KAOG GL isimli fitne yuvası, ‘nefret söylemi’ yaydığımızı ve ‘hedef gösterme’ suçu işlediğimiz iddiasında bulundu. Raporda, mezhepçi ve bölücü yayınlar yapan; Cumhuriyet, Birgün ve Evrensel gibi gazetelerin, LGBTİ’li sapkınlara sahip çıktığından ise övgüyle bahsedildi.

Müslüman Türk milletinin ruh kökünü zedelemek ve toplumsal ahlakımızı yerle bir etmek isteyenlere karşı en net duruşu yerli ve milli medyanın yüz akı Akit sergiliyor. Söz konusu gerçek, ülkemizdeki eşcinsel sapkınların merkez üssü olan KAOS GL isimli sapkın derneğin hazırladığı 2018 yılı medya izleme raporunda gözler önüne seriliyor. Toplumda hiçbir karşılıkları olmadığı halde sapkınlıklarını topluma dayatmak isteyen LGBTİ’li homoların hazırladıkları raporda, 2018 yılı içerisinde eşcinsellerden bahseden 1579 haber, söyleşi ve köşe yazısı yayınlandığına vurgu yapıldı. Gazetemiz Akit’e geniş yer verilen raporda, sapkınların kirli faaliyetlerini deşifre ettiğimiz 111 haberin yayınlandığına dikkat çekildi.

Gazetemizin, LGBTİ’li sapkınların olası provokasyonlarına karşı toplumu ve devlet yetkililerini bilinçlendirici yayınlarını bağlamından kopartan KAOS GL, ‘nefret söylemi’ yaydığımızı ve ‘ayrımcı dil’ kullandığımızı iddia etti. Skandal çarpıtma söz konusu raporda şu cümlelerle verildi: “Yeni Akit gazetesinde 2018 yılında yayınlanan tamamı LGBTİ+’lara yönelik hak ihlali ve/veya önyargı içeren 111 haber, söyleşi ya da köşe yazısı yayınladı. Yeni Akit gazetesinin bir yılda yayınladığı içeriklerin tamamında LGBTİ+’lara yönelik hak ihlali tespit edildi. 111 metnin tamamında cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği temelli ayrımcı dil kullanıldı. 97 metinde nefret söylemi yer aldı

Öte yandan; raporda, mezhepçi, bölücü ve kışkırtıcı yayınlarıyla bilinen, Cumhuriyet, Birgün ve Evrensel gibi sözde gazetelerin, eşcinsel sapkınlığa verdikleri destekten de övgüyle bahsedildi. LGBTİ’lilerle ilgili en çok haberin Cumhuriyet gazetesinde çıktığının belirtildiği raporda, “Cumhuriyet gazetesi LGBTİ+’ların yer aldığı, 142’sini hak haberciliği kapsamında değerlendirilen 148 haber, söyleşi ya da köşe yazısı yayınladı” denildi. Evrensel ve Birgün’ün de sözde hak haberciliğinde öne çıktığının vurgulandığı raporda, “BirGün gazetesinde LGBTİ+’ların yer aldığı, 98’i hak haberciliği kapsamında değerlendirilen 100 haber, söyleşi ya da köşe yazısı yayınladı. Evrensel gazetesi LGBTİ+’ların yer aldığı; 95’ini hak haberciliği kapsamında değerlendirilen 96 haber, söyleşi ya da köşe yazısı yayınladı” ifadelerine yer verildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Şubat 2019 Çarşamba 13:10

YORUM YAZ

 • Aptüssamet BozkuşAptüssamet Bozkuş3 ay önce
  Bu sapkın derneğin tespitleri Akit için bir onur nişanesidir! Aileyi çökertmek; küçüklerin bedensel ve ruhsal gelişimini ifsat etmek için fırsat kollayan pederasti illetine duçar bu hayasızlara karşı korkmadan hakkı haykıran gazetemize şükran borçluyuz. İyi ki varsın Akit!
 • mustafamustafa3 ay önce
  TEBRİK EDİYORUM. İŞTE GAZETECİLİK BUDUR. HALKIN YANINDA OLMAK. VATANDAŞINI KORUMAK BUDUR. BİRDE SİYASETÇİLERİMİZ BU OLAYLARI GÖRÜP TEDBİR ALSA. İŞTE ODA MİLLETİN SESİ OLAN AKİT GAZETESİNE DÜŞÜYOR.BU ALÇAK SAPIKLARA GÜNÜNÜ GÖSTERİN.
 • PazarcıPazarcı3 ay önce
  Akit ve ailesine şükranlarımızı sunuyoruz zaten biz sizi bunlar için okumaya devam ediyoruz
 • Suat KılıçSuat Kılıç3 ay önce
  Gazetemi seviyorum.
 • nevzat45nevzat453 ay önce
  feminizm ve eşcinsellik bir proje olarak okullara, aileye devlet eliyle sokulmuştur ve ülkeyi kemiren bir vebadır.
 • kamil yılkamkamil yılkam3 ay önce
  6284 sayılı yasa ile eşcinsellik malesef devlet eliyle koruma altına alınmıştır. siyasiler neyin peşindeler anlamak mümkün değil. iyi siz varsınız.
 • hasanhasan3 ay önce
  Toplumsal konulara, siyasilerin körleri oynadığı bir zaman diliminde, siz ışık oldunuz. bütün takdirler ve şükranlar sizlere.
 • erol52erol523 ay önce
  Yeni akit ve değerli çalışanları, müslüman bir birey olarak size şükranlarımı sunuyorum. doğru olan yolunuzdan şaşmayın, yolunuz açık olsun.
 • birolbirol3 ay önce
  Allah sizden razı olsun, toplum yapısının baltalandığı ailenin yok edildiği günümüzde inadına bu değerlere sahip çıkmaya çalışan bir tek siz varsınız.
 • sevdasevda3 ay önce
  Helal olsun akite
 • KaraKara3 ay önce
  Akit bu konuda gayretli taktir ediyoruz. Lakin yenişafak neden aynı çizgide değil?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019