• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Akıl ve zekâ oyunları turnuvasında buluştular

Sultangazi Belediyesi, ilk ve ortaokul öğrencilerini Mimar Sinan Akıl ve Zekâ Oyunları’nda buluşturdu.

2020-02-25 12:21:00 -
Akıl ve zekâ oyunları turnuvasında buluştular

Sultangazi Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle ilk ve ortaokul öğrencilerini Mimar Sinan Akıl ve Zekâ Oyunları’nda buluşturdu. Turnuvada dereceye giren öğrencilere hediyelerini Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun takdim etti.

İlçe sınırlarında bulunan 22 ilkokul ve 27 ortaokul olmak üzere toplam 49 okul öğrencilerinin katıldığı turnuvada iki gün boyunca 176 öğrenci kıyasıya yarıştı. Öğrenciler mangala, pentago, qbitz, reverse, equlibrio ve kulami olmak üzere 6 kategoride mücadele etti.

İki gün süren yarışmanın ardından dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Programa Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Eğitim önceliğimizdir” diyen Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, yaptığı konuşmada Sultangazi’nin eğitim alanında önemli mesafe kat ettiğinin altını çizdi. Başkan Dursun, “Eğitime önem vermek zorundayız çünkü her şey eğitimle başlar. Bizim üzerimize düşen Sultangazi’yi eğitimiyle, bilgisiyle, donanımıyla Sultan Şehir haline getirmek” diye konuştu.

Bir şehrin ruh bulması adına eğitim kadar sosyo-kültürel ve sportif faaliyetler de son derece önemlidir diyen Başkan Dursun, sözlerine şöyle devam etti: “Bir şehri binalarla donatabilir, modern bir görünüme kavuşturabilirsiniz ancak eğer şehre ruh verememişseniz, eğitimde iyi bir nesil yetiştirememişseniz, sportif ve kültürel faaliyetlerde başarılı öncü bir nesil yetiştirememişseniz mesafe kat edememişsiniz demektir. Çocuklarımıza alan açabiliyorsak, böyle faydalı etkinliklerde buluşturabiliyorsak, bu birlikte başardığımızın göstergesidir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı