AK Partiliye ‘terapi’ CHP’liye ‘alçak saldırı’

2013 yılında dönemin Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın bir törende uğradığı saldırıyı Kılıçdaroğlu kınamamıştı.

23 Nisan 2019 Salı 14:15
AK Partiliye ‘terapi’ CHP’liye ‘alçak saldırı’

2013 yılında dönemin Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bulunduğu bir törende yumruklu saldırıya uğramıştı. Olayın birebir şahidi olan Kılıçdaroğlu ise saldırı sonrası yaptığı konuşmada saldırıya değinmemiş ve kınama yapmamıştı. Yaşanan bu olay sonrası Bekir Bozdağ sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirmişti. Ayrıca Bozdağ’a saldıran şahsı CHP’li Umut Oran korumaya almış ve şahısla yakından ilgilenmişti. Hürriyet gazetesi, Bekir Bozdağ’ın uğradığı yumruklu saldırı sonrasında da saldırganları kınamak yerine, Kılıçdaroğlu’nun ağzından “İncinsen de incitme” başlığını atarak, şiddeti hoşgören tutumunu sürdürmüştü.

“Bakan’a yumruk!”

Kayseri’de katıldığı bir şehit cenazesinde yediği yumrukla burnu kırılan dönemin Enerji Bakanı Taner Yıldız’a yapılan saldırı ise CHP yandaşı Sözcü Gazetesi tarafından “Yumruk Terapisi” manşetiyle haberleştirilmişti. CHP’li Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı “alçak saldırı” olarak nitelendiren Sözcü, söz konusu AK Partili bir isim olunca sergilediği ikiyüzlülük gözler önüne serilmişti. Cumhuriyet gazetesi de Yıldız’a yapılan saldırıyı ,“Bakan’a Yumruk” şeklinde sunmuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 14:15

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Mayıs 2019