• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AHSAM'dan Gelecek Partisi açıklaması: Onların eseri mi?

AHSAM Araştırma Merkezi Başkanı Ömer Adıyaman, geçtiğimiz hafta tanıtım toplantısını gerçekleştiren Gelecek Partisi ile yakın zamanda kurulması beklenen partilere ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Adıyaman, "Yeni oluşumlar Batı'nın finansörlüğü ile gerçekleşiyor." dedi.

Yeniakit Publisher
2019-12-16 19:16:00 - 2019-12-16 19:22:23
AHSAM'dan Gelecek Partisi açıklaması: Onların eseri mi?

 Taha Emre Özdemir  Yeniakit.com.tr 

Geçtiğimiz hafta tanıtım toplantısı gerçekleştiren Gelecek Partisi ile yakın zamanda kurulması beklenen partilere ilişkin açıklamalarda bulunan AHSAM Araştırma Merkezi Başkanı Ömer Adıyaman, “Geçen yüzyılın son çeyreğinden itibaren başlayıp 15 Temmuz’a kadar gelen süreçte, efendilerine hizmet eden mankurtlar hep enaniyetten sarhoştular. Bunların hepsi de simetrik ve asimetrik olarak, “devlet’i küçümseyen, sahibinin sesi şuursuzlar yığınından ibarettir. “Devlet”i tanıdıklarında uyanmışlarsa da iş işten geçmiştir.” ifadelerini kullandı.

“Devlet yaşanmış tarihe özeleştiriyle analiz yapar, devamlılığını sürdürür." diyen AHSAM Başkanı, "Çünkü yaşanan tarih, bugünün gücü olduğu gibi yarının da aydınlatıcı ışığıdır. 21. Yüzyılda bu temel doğru, geçmiş dönemlere göre çok daha hızlı gerçekleşmekte, toplumları daha korumasız hale getirmektedir. Kişisel hafızanın mensubu olduğu toplumla aidiyeti yerine, toplu komutlarla davranış sergileyebilen kitle bireyi olmasına dönük olarak şekillendirmesi gerçeği, ne yazık ki büyük bir duyarsızlıkla göz ardı edilmektedir. Bu durum da yarın vahim sonuçlar doğurmaya gebedir." şeklinde konuştu.

Kemal Tahir'in yaptığı tespitleri hatırlatan Başkan Adıyaman şunları söyledi:

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin “namuslu aydını” Kemal Tahir’in geçen asırdaki tespitlerini, bugün yaşayarak görmek düşündürücü olduğu kadar tedbir almanın da elzemliğini bize hatırlatıyor. Ne diyordu Kemal Tahir, sohbetlerinde? Aktaralım: 'Batılı dediğimiz kravatlı yamyam, insan eti yemekten başını aldığı bir sıra, her nasılsa Hristiyan klisesinin naslarını (doğmalarını) rafa kaldırmış ve onun yerine akıl bayrağını göndere çekmiştir. Burjuva marifeti olan bu iş, kısa bir zamanda Batıya bir üstünlük sağladı. Hıristiyanlığa dayanan Altrüist ahlak yerine, aklın piçi olan “egoist ahlak” geldi oturdu. Osmanlı Devlet adamları, bu olup biteni görüyorlardı. İflas etmek üzere olan mahalle bakkalına, “iflastan kurtulmak istiyorsan, kerhane aç!” diyen namussuz gibiydi Batı, Osmanlı karşısında!… Onurlu Osmanlı, insan eti yiyen yamyam olmayı onuruna yediremediği için, benimseyemedi “egoist ahlak düzenini.” Ve sonunda Osmanlı, bu amansız açmazda başına gelenin sebebini düşündükçe, “Tanrı’ya karşı bir kusuru olduğu inancına vardı.' "

'Osmanlı için Batı'ya benzemek cezanın en büyüğü idi'

"Ve devam ediyordu Kemal Tahir. 'Biliyorsunuz, okuyanlarınız görmüştür. Kur’an’da, birçok yerlerde bazı toplumların Tanrı buyruklarına karşı geldikleri için cezalandırıldıkları yazılıdır. Osmanlı için Batıya benzemek, cezanın en büyüğü idi! Kendisine zina önerilen bir kadının, kendini kaldırıp uçurumdan atması gibi, Osmanlı da kendisini tesbihe, ibadete verdi ve Tanrı’nın günahlarını bağışlayıp canını “Batılı” rezilden kurtarmasını beyhude bekledi. Yani bizim anlayacağımız, bir kristalle bir taş çarpışmış, taş kristali kırmış!… Taş mı değerli, kristal mi, diyorum size… Hadi, cevap isterim!…' "

Başkan Adıyaman sözlerini şöyle tamamladı:

"Kemal Tahir’in unutulmaması, hatırdan hiç çıkarılmaması gereken ikazını hatırlatalım bir kez daha: 'Batı’da devlet olmadığı zaman da sınıfların ve onu temsil edenlerin kilisenin varlığı sayesinde, toplumlar dağılmaktan kurtulabilir. Ama sınıflar olmayan Türk toplumu devletsiz kalırsa dağılır.' "

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23