Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan dışında yeni bir parti geliyor! Harekete geçeceği tarih belli oldu

Yeni parti kuracağı iddia edilen Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül ve Ali Babacan dışında dikkat çeken bir isim harekete geçti. Daha önce parti kuracağını duyuran eski Sağlık Bakanı ve Devlet Bakanı olarak görev yapan Rifat Serdaroğlu'nun eski AK Partili isimlerin harekete geçmesini beklediği ve onlardan sonra partiyi resmen kuracağı öğrenildi.

19 Ağustos 2019 Pazartesi 23:11
Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan dışında yeni bir parti geliyor! Harekete geçeceği tarih belli oldu

Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı partileri siyaset kulislerinde konuşulurken yeni bir parti daha geliyor.

Bir dönem Sağlık Bakanı ve Devlet Bakanı olarak görev yapan Rifat Serdaroğlu'nun "Çoban Ateşi" adını verdiği siyasi bir hareketi partileştirme çalışmaları içinde olduğu iddia edildi.

Harekete geçecekleri dönem belli oldu

Rahmi Turan'ın bugünkü köşe yazısında verdiği bilgiye göre eski Bakan Serdaroğlu'nun kuracağı yeni partinin Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı partilerden sonra devreye gireceği belirtildi.

Turan, yayımlanan yazısının ilgili bölümünde kurulacak olan partiye dair "Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu'nun partileri AK Parti'nin benzeri olacak. Serdaroğlu'nun çalışmaları ise Atatürkçü çizgide, her yurtsever vatandaşa kucak açacak demokratik merkez partisi olmayı hedefliyor." ifadelerini kullandı.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Ağustos 2019 Pazartesi 23:11

YORUM YAZ

 • GresunluGresunlu25 gün önce
  Reis in basarilari sevilmesi milleti genel baskan olabilmek icin parti kurmaya heveslendirdi ama bosuna ..bizler baskalari gibi reisi satmayiz
 • Vakur Celal Batumlu Vakur Celal Batumlu 26 gün önce
  Hain olmak moda oldu galiba, üç kuruşa, vatanı, dini satan ne kadar meraklı varmış ya
 • KenanKenan26 gün önce
  Sende kimsin la Mısır patlağı gibi parti türüyor yahu gidip emekliliginizin tadıni cıkarın
 • mniksekmniksek26 gün önce
  BÜTÜN PARTİ KURMA PLANLARININ TEK AMACI VAR, KESİNLİKLE İKTİDAR OLMAK DEĞİL AK PARTİDEN 2,5- 3 PUAN DÜŞÜREBİLMEK...
 • ihsanihsan26 gün önce
  bu serdaroğluda spıtanlardan kalleşlerden b iri bunların arkasından gidenlerin aklına şaşarım
 • Mağdur KaHKahaMağdur KaHKaha26 gün önce
  Gümbür, gümbür, çatır, çatır! Parça, parça! Neden acaba? 1 Eylül 2016 bu işler için milat oldu bence. Akp memuru Haksız, hukuksuz ve Adaletsizce görevinden ihraç edince bağ koptu. Ne zaman Adalet olursa o zaman Birlik ve beraberlik olur.
 • KURMASSANİZ ŞEREFSİZSİNİZ, Her gün yeni bir parti kurun.KURMASSANİZ ŞEREFSİZSİNİZ, Her gün yeni bir parti kurun.26 gün önce
  Sağ tarafta Parti kuranlara KİM PARA VERİYOR? FİNANS YAHUDİ SERMAYESİMİ ?
 • hasanhasan27 gün önce
  benim neyim eksik..? yarından tezi yok bende parti kuracağım.....beni burdan takip edin
 • BozokBozok27 gün önce
  Kursa ne olur binde 1 alir.
 • Gel sen de gel..Gel sen de gel..27 gün önce
  İyice ...... çıkardınız ama..
 • Deli İboDeli İbo27 gün önce
  Buda kim yaaaa! Ne kadar kifayetsiz varsa harekete geçti.Lan oğlum sizin düğmeniz nerede, sizi otomatiğe mi bağladılar? Gösterin şu düğmenizin yerinide, birde biz basalım.
 • Recep Recep 27 gün önce
  babacan ve davudoglunun kuracağı partiAk partininbenzeri olacakmış. mış. mış.Diyorum ki isterlerse adını daaynı koysunlar , flamalarınida aynı yapsınlar . Hattapartitüzüğünüdeaynı yazsinlar. Ya hukardeşim bunlarbürokrat tipli ,en fazlagenel başkanemrinde çalışabilecekinsanlar. En fazla yapsa yapsa Ak partidenoy çalmak ve takoz göreviyapması olur. Birde muhalefetle işbirliği olacakmış zatenyapmıyorlar mı ki?İntifadaci Gül bey , mit başkaninaoperasyon çekildiğinde gitteslim ol demedi mi? gezicilerikabül ettiğindesizi ANLIYORUZdemedi mi?Adam çankaya yaçıktıktan sonra sadece gelen yazıları tepki çekmemekiçin onaylamış ama kritikher zamandatekme atmaktan geri kalmamıştır.Davudoglu fetoculari koruma adına istifa etti vegiderken dereisindavası benim davam , onun namusu benimnamusum dedi ama konuşmalarıylafeto ve h hdp temsilcisi gibi.Sizingibi dostdüşman başına. Sizin hangi sözünüze inanalım ki? Adamlar müzminmuhalefet.
 • Ne yapsalar boş.Ne yapsalar boş.27 gün önce
  Gönüllerden gelen bir haber var. Davutoğlu geliyor. Durdurmak istesenizde hava civadan ibaret.Ne yapsalar boş.
 • Hepsi Davutoğlu'nun Karşısına çıksın.Hepsi Davutoğlu'nun Karşısına çıksın.27 gün önce
  Davutoğlu ve diğerleri olarak seçim yapılacak. Tek tek şansları yok. Birde Davutoğlu-Gül beraberliği yok.Peşpeşe atılan twitlerden kaynaklı bir çakışma var. Davutoğlu:% 60, diğerleri %40. Kendi arasında bu %40'ı paylaşsınlar. Liderleri olarak da İmamoğlu veya başka kim olacaksa, Gül de olabilir, Babacan da olabilir.
 • fahrifahri27 gün önce
  CEHAPE alternatifi geliyor. Tam güdümlü, siyasi mühendislik örneği...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Eylül 2019