• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Adalet Bakanı Gül'den Kılıçdaroğlu'na kaset göndermesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ü tutuklu bazı gazeteciler ve siyasiler yüzünden eleştirince Bakan Gül cevap olarak "Koltuğu için kolunun altında kasetlerle gelen birinin bizlere söyleyeceği lafların hiçbirisini kabul etmiyoruz." diyerek cevap verdi.

Yeniakit Publisher
2020-10-28 01:17:00 -
Adalet Bakanı Gül'den Kılıçdaroğlu'na kaset göndermesi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında yaptığı konuşmada, Adaletsizlik olduğunu iddia ederek gazeteci ve siyasilerin hapishanede haksız yere tutulduğunu söyledi.

Bakan Gül'den kaset açıklaması

Bakan Gül, 'Nöbetçi Bakan’ uygulaması kapsamında TBMM’de milletvekilleriyle bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Anayasa Mahkemesi’nin Enis Berberoğlu hakkında verdiği, ’hak ihlali’ kararı çerçevesindeki tartışmalara ilişkin, yargı süreci devam ederken Adalet Bakanı olarak yorum yapmasının uygun düşmeyeceğini söyledi. Gül, "Hukukçu olarak da böyle bir prensibimiz yok. Biz hakim savcı değiliz. Dolayısıyla bir Adalet Bakanı’nın, yürütmenin mensubu olan birinin, yargıda olan bir konu ile ilgili süreç devam ederken görüş ihsan etmesi hukuk devleti ile bağdaşmaz. Bu prensibi koruyacağım. Ama, AYM kararları bağlayıcıdır, kararları bellidir. Bunun değerlendirmesini mahkemeler yapacaktır. Hukuk devletinde demokrasi, kurum ve kurallarla yürür. Bireysel başvuru hakkını AK Parti getirdi. Hukuk, kişilere göre değil, Anayasa ve kanuna göre davranır. AYM kararını beğenirsiniz, beğenmezsiniz; ama bağlayıcı olduğu konusunda hiçbir şüphe yok" dedi.

Bakan Gül, Kılıçdaroğlu’nun bu konuda kendisiyle ilgili eleştirilerine ilişkin de "Koltuğu için kolunun altında kasetlerle gelen birinin bizlere söyleyeceği lafların hiçbirisini kabul etmiyoruz, ciddiye almıyoruz. Biz yürüyen bir dava ile ilgili hakim, savcının amiri değiliz. Bizde hakim-savcı cübbesi yok." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

yağmurlu gün

sayın bakanım sizde biliyorsunuz ki bazı kesimler doları dillerine dolamışlar 2013 yılında gezi olaylarında chp hdp ve onlara destek vererek ortalığı yakıp yıktılar ülke ekonomimize 15000000000 tl yani eski para birimimizle yüz elli katrilyon zarar verdiler şimdi utanmadan sıkılmadan ekonomiden dolardan bahsediyorlar ÜLKESİNİ SEVEN hiç ülkesinin ekonomisine zarar verir mi elbette vermez işsizlikten bahsedip chp li belediyeler işi çıkarıyor bu ne perhiz bu ne lahana turşusu
 • Yanıtla

Bozkurt

Mükemmel bir cevap tebrikler sayın Bakanım.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23