ABD’nin derin devletinden Türk tanklarına Grozni tuzağı

Amerika Birleşik Devletleri, 1995 yılında Rus ordusuna yaşattığı Grozni hezimetine benzer bir hezimeti, Türk Ordusu’na yaşatmak üzere şeytani bir plan hazırladığı belirtiliyor.

18 Ocak 2019 Cuma 11:01

MUHAMMET KUTLU/ANKARA

Suriye’den askerlerini çekeceğini açıklayan ABD’nin karanlık ve derin yüzünün, paralı askerler ve YPG’li teröristlerle, Münbiç’e girecek Türk tanklarına tuzak hazırladığı öğrenildi. Akit’in bölge kaynaklarından edindiği bilgiye göre, çekilme karşıtı ABD unsurları, özel olarak eğittiği PYD ve paralı askerlere çok sayıda gelişmiş Javelin ve Tow antitank füze sistemleri verdi. Amaç ise, Türk Ordusu’na, Rus Ordusu’nun, 1995 yılında, Cahar Dudayev önderliğindeki Çeçenistan’ın başkenti Grozni’de onlarca tankını bir günde kaybettiği hezimete benzer bir hezimet yaşatmak. Buna karşın Türk özel birimlerinin, Türk tankları için hazırlanan tanksavar füze sistemlerinin peşinde olduğu öğrenildi. Şimdi özel birimler, Münbiç ve civarında tanksavar füzelerinin saklandığı depolarla, bunları Türk Ordusu’na karşı kullanacak teröristleri arıyor. Münbiç’e yapılacağı bildirilen harekatın bu nedenle geciktiği belirtiliyor.

Rus ordusunun 1995'teki Grozni hezimeti

1995 yılının Ocak ayı başında, dönemin Rusya Devlet Başkanı Boris Yeltsin’in emriyle Rus ordusuna bağlı zırhlı birlikler, Cahar Dudayev önderliğinde bağımsızlığını ilan eden Çeçenistan’ın başkenti Grozni'ye girmişti. Askerler, Çeçen direnişçilerinin telsize girerek “Cehenneme hoş geldiniz” mesajıyla şaşkınlık yaşarken, dört bir yandan yağan ağır makineli, roket ve havan mermileri altında can vermişti.

Tüm gece süren çatışmaların ardından Rus Ordusu’nun seçkin birliği olarak bilinen 131. Maykop Tugayı ve 81. Zırhlı Alay, tamamen imha edilmişti. İşte Suriye’den çekilmeye karşı olan Amerikan derin güçlerinin de, Rusların 1995 yılında Grozni’de yaşadığı hezimete benzer bir hezimeti, Türk Ordusu’na yaşatmak üzere şeytani bir plan hazırladığı belirtiliyor.

 

Yeni Akit Gazetesi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Ocak 2019 Cuma 11:01

YORUM YAZ

 • ismailismail2 ay önce
  bu yüzden obüsler harika, tanklari fazla kullanmasin askeriye... ihalarla bulun gönderin obüsleri rahat vermeyin...
 • PiroPiro2 ay önce
  kimse elinden geleni ardina koymasin. bu milleti daha tinmayadilar. 15 temmuzu ellermizle durdurduk. bize kafirlerin babasi gelse de sökmez.
 • tuzcutuzcu2 ay önce
  20 bin tırın içinde kim bilir daha neler vardı...Bölgeyi pamuk gibi yumuşatıp sonra girmek lazım....Tıkır tıkır problemsiz girmek için tankların da akkor sistemi ile donatılması şart.......
 • YILMAZYILMAZ2 ay önce
  Bu çok adice ve alçakça bir iftiradır. Cahar Dudayev'in onurlu mücadelesini ABD'nin Ruslara karşı yapmış olduğu bir tuzak olarak nitelemek ancak sizin gibi bir putperest topluluğuna yakışır. Size de bu yakışır.
 • EşrefEşref2 ay önce
  Haberin başlık altı paragrafında Grozny savunmasını ABD'nin yaptığı yazıyor. Grozny savunmasını Çeçenler yaptı ABD'liler değil. Haber yapıyorsunuz, yazdığınız cümlelere dikkat edin.
 • adem şenadem şen2 ay önce
  sayın Turump gercekten duzgun ve beyefendı bir insan bence ama şeytanın başı amerikan derin devleti. Cumhurbaşkanımız bu yuzden sayın Turump la irtibatı kesmıyor hıçbır zaman.
 • CanCan2 ay önce
  m60a3 ıskartaya on yıllar önce çıkartılmış bir tanktır ve tenekedir. giremiyoruz tabi böyle haber yapılıyor maalesef.
 • hayrihayri2 ay önce
  halkin kimin yaninda oldugunu unutuyorlar galiba! biz ne rus degiliz, nede karsimizdakiler imanli cecen!
 • fetösavarfetösavar2 ay önce
  şeytanın cisimlenmiş hali pensilvanya'da bulunuyor. isteyen baksın ibret alsın. gerisi fasa fiso... bizim birlikler rusların ahmaklığını yapmaz. niye??? çünkü müslüman uyanık olur. öyle hurrraaa dalmaz... bak afrine nasıl girildi. ha bugün ha yarın ay geçti girilmedi.... pkknın külü kalmayacak oralarda....
 • ......2 ay önce
  Nice şeytani planlar gördü bu millet, son şeklini almış küfür, olmuş tam bir illet, Müslüman bir kere zafere etti niyet, bedeli ne olursa olsun ödeyecek diyet.
 • nadim hatipoğlunadim hatipoğlu2 ay önce
  ALLAHCC.hu KENDİ OYUNLARININ ALTINDA KALMAYI NASİP ETSİN BİZİM ORDUMUZ İNŞAALLAH İMANLI MÜSLÜMAN TÜRK ORDUSUDUR. ALLAHCC İZNİ İLE BU OYUNLARA GELMEYECEKTİR.HARP HİLEDİR HADİSİNİ GÖZ ÖNÜNDE TUTARAK HARAKET EDER ALLAHCC ZAFER NASİP EDER İNŞAALLAH BURUNLARI KANAMADAN AİLELERİNİN YANINA DÖNERLER. ALLAHCC hu SAKLASIN BEKLESİN AMİN.KAFİRLERİN HİLELERİNDEN OYUNLARINDAN DAHA BUYÜK OYUN BOZUCUYA HAVALE EDİYORUZ.
 • Mehmet Mehmet 2 ay önce
  Erkekçe biz suriyeye girmeyeceğiz yazsanıza.A 60 tanklarıyla bu iş zaten olmaz.Fakat katarın teknolojiyle yeni tank uretebiliriz
 • şahinşahin2 ay önce
  Kendi tuzaklarında boğulurlar inşaallah .En büyük plan kurucu Allah'tır.
 • turkturk2 ay önce
  RUSLARLA TURKLERI KARISTIRMASINLAR YANLIZ. RUSLARFARKLI AVANTAJLARI KALABALIK OLMALARI. TURKLERIN ISE HERKES BILIYOR. TUPUN GAZKACAGINA CAKMAKLA BAKAN MILLET.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mart 2019