• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

ABD'li eski yetkili: Türkiye bağımsız olmak istiyor

Türkiye'nin savunma sanayisinde geldiği nokta hakkında yorumlarda bulunan Pentagon ve ABD Dışişleri Bakanlığı eski yetkilisi Rich Outzen, ABD'nin müşteri aradığını Türkiye'nin de bağımsız olmak istediğini söyledi.

Yeniakit Publisher
2022-06-22 00:47:00 -
ABD'li eski yetkili: Türkiye bağımsız olmak istiyor

Türkiye son yıllarda savunma sanayisinde attığı adımlarla dünyada etkin bir konuma geldi.

Havada, karada ve denizde üretilen milli ve yerli savunma sanayi ürünlerimiz terörle mücadelede ve savaşlarda rol oynamaya başlarken küresel çapta en yetkili kişiler de bu durumu görmezden gelemiyor.

"Türkiye savunma sanayisinde bağımsız olmak isterken biz müşteri arıyoruz"

Pentagon ve ABD Dışişleri Bakanlığı eski yetkilisi Rich Outzen Türkiye'nin savunma sanayisinde geldiği noktaya değinerek, "Türkiye, Savunma Sanayi konusunda bağımsız olmak istiyor. Biz/ABD ise müşteri arıyoruz ve sistemleri satmak istiyoruz. Bu durum da çelişki oluşturuyor. Bugün Türkiye kendi ihtiyaçlarının %70'ini üretiyor." ifadelerini kullandı.

"Türkiye'ye satışlar kongre tarafından engellenebiliyor"

Türkiye'nin ABD'den satın almak istediği savunma sanayi ürünlerinin engellendiğini belirten Outzen, "ABD satışlarında kongre rolü var ve biraz sıkıntılı olabiliyor. Türkiye'ye satışlar kongre tarafından engellenebiliyor. Ama durum tamamen ümitsiz değil, bazı konularda hala işbirliği yürütebiliriz." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Abdullah Murat

Tek amaç Allahı hoşnut etmek onun sınırlarını kırmızı çizgilerini gözetmek emirlerini ve kitap ve elçileri ile yüklediği yükümlülüklerini yerine getirmek onun taraftarı olarak onun düşman dediklerine karşın istediği mücadeleyi onun gösterdiği şekilde vermek onun yolunda gerekirse canlarımızı vermek. Böylece vaad ettiği gerçek zafere ödüllere ulaşmak o rahmet ikram ve güvenli bölge olan cennete kavuşmak. Allahın hükümlerini hakim kılmak yerine onun emrettiği düzenin kaldırılması onun hükümlerinin uygulanamaz ilan edilmesi olan laiklik ve onun batıl bayrağı dalgalandırılacaksa abd japonya yada başka bir küfür ülkesinin dünyaya hakim olması fark etmez hepsi tağut yolundadır ve hakim olan insanları imtihan etmek sebebiyle geçici olarak güçlü kılınmış şeytandır. İnsanlar böylece yaptıklarının cezalarını hak edeceklerdir. ve bir kısmı Allahın izni ve yardımı ile zulmü görecek ve uzaklaşacak ve uyaracaklar ve ayrılacaklar

deniz HAN

BİZ ZATEN BAGIMSIZ BİR ÜLKEYİZ BİZ SADECE DÜNYAYI YÖNETMEK İSTİYORUZ TEKRAR !!! 
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23