• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

50 yıl önce yazıldığı ortaya çıktı! Johnson'ı masonlar mı başbakan yaptı?

Osmanlı'nın dahiliye nazırlarından biri olan Ali Kemal Bey'in torunu Boris Johnson'ın İngiltere Başbakanı olması dünya gündemine oturdu. Johnson'ın başbakanlığıyla ilgili bomba gibi bir iddia gündeme geldi. Kemal Tahir'in 50 yıl önce yazdığı 'Kurt Kanunu' isimli romanda masonlar tarafından Ali Kemal Bey'in torununun önemli makamlara getirileceğinin yazıldığı ortaya çıktı.

2019-07-25 16:37:00 -
50 yıl önce yazıldığı ortaya çıktı! Johnson'ı masonlar mı başbakan yaptı?

Osmanlı İmparatorluğu'nun son Dahiliye Nazırlarından Ali Kemal, bilinen ismiyle Artin Kemal, İngiltere'nin yeni Başbakanı Boris Johnson'un dedesi olarak dünyanın gündeminde yerini aldı.

Son olarak Kemal Tahir'in 1969 yılında yazmış olduğu Kurt Kanunu romanında Boris Johnson ile ilgili ilginç bir ayrıntı dikkatleri çekti.

Söz konusu romanda Johnson'un dedesi Ali Kemal'in Mason olduğu ve oğlunun ileride önemli bir makama çıkacağını ifade eden bir metin yazıyor.

İşte Kemal Tahir'in kitabındaki o bölüm;

 Kemal Tahir'in Kurt Kanunu adlı romanında, İngiltere'nin yeni Başbakanı Boris Johnson'un dedesi Ali Kemal bey'in Mason olduğu ve oğlunun ileride önemli bir makama çıkacağını ifade eden bir metin gündeme bomba gibi düştü.

Johnson ailesine bakıldığında, Ali Kemal Bey'in İngiltere'ye sürgüne gitmesinin ardından orada Wilfred Brun isimli İngiliz kadınla evlendiği görülüyor.

Bayan Brun'dan devam eden soyunda Ali Kemal Bey'in öz torunu Stanley Patrick Johnson, İngiltere'de Muhafazakar Parti milletvekilliği yaptığı göze çarpıyor.

Ayrıca Stanley Johnson'ın oğlu Boris Johnson da Muhafazakar Partisi'nde milletvekilliği görevini yaptı hem de yeni İngiltere Başbakanı oldu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Smilie

Boris şimdiden bizimkiler ipini çekti, hikayede tam cuk oturmuş :) artık ne yapsan nafile arkanda hep siyonistler masonlar yahudiler Türkiye düşmanları :)
 • Yanıtla

EKOLL

Niye garipsediniz. Masonların etkin olmadığı bir yer ya da alan mı var? Hele ki İngiltere
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı