15 Temmuz şehitlerini anmak için parkura çıktılar

Road şampiyonası, 2.

14 Temmuz 2019 Pazar 14:44
15 Temmuz şehitlerini anmak için parkura çıktılar

Road şampiyonası, 2. Ayak yarışları Rize’nin Ardeşen İlçesi’nde yapıldı.


Yarışlara Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen sporcuların yanı sıra İran ve Azerbayan’da katılım olurkenyarışlara 58 sporcu 28 araç ile katıldı. Ardoff’un ev sahipliğini yaptığı zorlu parkurdasporcular protokolün önünde bulunan yumuşak zemin parkurda zaman zaman sorunlar yaşadı. Yerli ve yabancı turistlerinde izlediği yarışlar renkli görüntülere sahne oldu.


Yarışları izlemeye gelenlerden İsmail Moral, yarışlarınher yıl tekrarlanmasını isteyerek "Yarışlar çok heyecanlı, her yıl tekrarlanmasını istiyoruz. 15 Temmuz’u her yıl anmamız lazım. Aracımla köy yollarında kendi çapımda yapmaya çalışıyorum. Bu parkur daha profesyonel ancak bize burada izlemek düşüyor. Köy yollarımız zaten yarı off-road. Yaylarda köylerde kendi çapımızda bize eğlence oluyor. Amatöre yarış parkuru olsa bizde kendi araçlarımızla yarışırdık" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Temmuz 2019 Pazar 14:44

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    17 Temmuz 2019