Hollanda’nın nüfusu ne kadar?

Hollanda’nın bugün aldığı skandal kararların ardından 'Hollanda’nın nüfusu ne kadar?' 'Hollanda’da ne kadar Türk var?' 'Hollanda'nın askeri gücü nedir?' soruları vatandaşların merak konusu oldu.

12 Mart 2017 Pazar 01:24
Hollanda’nın nüfusu ne kadar?

Hollanda’da alınan skandal kararlardan sonra 'Hollanda’nın nüfusu ne kadar?' 'Hollanda’da ne kadar Türk var?' 'Hollanda'nın askeri gücü nedir?' soruları vatandaşların merak konusu oldu.

HOLLANDA’NIN NÜFUSU NE KADAR?

Hollanda’nın 2015 yılı tahmini nüfusu Vikipedi bilgilerine göre 17 milyon 59 bin.

HOLLANDA’DA NE KADAR TÜRK VAR?

Hollanda Merkezi istatistik Bürosunca yayınlanan son verilere göre 2015 yılında 395 bin olan Türk nüfusu 23 bin kişi artarak 397 bin 600’e ulaştı. 205 bini erkek ve 192 binide kadın olmak üzere toplam 397 bin 600 Türk yaşamakta.

HOLLANDA’NIN ASKERİ GÜCÜ NEDİR?

Anadolu Ajansı’nın 2012 yılındaki haberine göre; Hollanda'nın 48 bin askeri bulunuyor. NATO üyesi olan Hollanda, 11,3 milyar dolar askeri harcamayla, NATO üyesi ülkeler arasında askeri harcamaya ayrılan para konusunda ilk 10’a giriyor. Hollanda askeri harcamalara yüzde 1,3 pay ayırıyor. NATO üyesi ülkeler arasında, savunma harcamalarında silah ve teçhizat alımına ayrılan payda Türkiye yüzde 28,6'yla başı çekerken Hollanda’da bu oran yüzde 13,6.

 

Haber Tarihi: 12 Mart 2017 Pazar 01:24

YORUM YAZ

 • Kuzen Kuzen 1 yıl önce
  Evet savaş çığlıkları,yapma akit yapma,oyunlara piyonluk yapıyorsun,Çanakkale de Meral akşener engellendi,işinize ne geliyorsa onu yazıyorsunuz.Mağdur edebiyatı bunlar.
 • Emin KoçEmin Koç1 yıl önce
  Şu an hollandada kaç kişi ayakta.oranin polis sayisini veriyorsun ne yapacaksiniz? Onlarimi vuracaksiniz .
 • KralKral1 yıl önce
  Peki iş bu kadar kelle hesabı ise Patriot füzeleri bize ödünç vermeleri için niye yalvarmıştık????
 • Hepkahraman TürkmilletiHepkahraman Türkmilleti1 yıl önce
  Bizim milletimizin imanı yeter cesaretli ruhu gözünü dikenden sakınmayan cesurlugu ile hollandalısömürgeci katillerin üstesinden gelmekle kalmayıp 2 yekatların adamı biz
 • elifelif1 yıl önce
  ....şimdi 48bin silahlı birlikle elinde aynası tarağı olmayan vatandaş nasıl savaşacak? Oturduğu yerden şişmiş kaba etlerden fışkıran şeyleri haber yapmak nedir .
 • ahmet öztürkahmet öztürk1 yıl önce
  Nüfusu el kadar ama mangal gibi yüreği varki,bu hükümetin bir şey yapamıyacağına bildiği için bizi aşağılamaya devam ediyo.
 • TCTC1 yıl önce
  EE ne olacak hollandadaki turklerle hollanda askerinimi savasami sokacaksinizne sacma bi yazi bu
 • AbdullahAbdullah1 yıl önce
  Türkiyenin 600 bin askeri var, Suriyeli sayısı 3 milyon. Bilgi veriyorsak tam verelim.
 • HALİL ZAFERDEMİRKAYAHALİL ZAFERDEMİRKAYA1 yıl önce
  REİS DİLİNE YUREGINE SAĞLIK ,BİLDİRIN ŞU YÜZSÜZ, KİRLİ , SEFİL, VAHŞİ BATI' NIN HADDINI.BİLDİRIN ŞU AFRIKAYI,HİNDİSTANI YÜZLERCE YIL SÖMURE SÖMURE , TURKIYE'Yİ DE SÖMÜRÜLECEK AFRIKA ÜLKESİ SANAN PASPAL -ŞAPŞAL HOLLANDA VE VAHŞİ BATI' YA VE ABD 'YE BILDIR REİS HADLERINI !...BU 15 TEMMUZ RUHU ILE DOPDOLU BU GAZİ MİLLET SENİNLE.
 • SalihSalih1 yıl önce
  Websitelerde ağlıya ağlıya millete askerliğin reklamını yapıyor. Bi bok olmaz bu ülkeden.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018