Her seçim bir imtihandır!

16 Mart 2019 Cumartesi

Her seçim öncesi, seçim yaklaştıkça keşmekeşlik, hercümerç ortalığı kasıp kavurur. Düşünce, muhakeme, samimiyet; milletin, ümmetin menfaatini önde tutup kendi duygu, düşünce ve çıkarını düşünmemeyi gerektirir.  

Cemaatler, gönüllü kuruluşlar kendilerine çekidüzen vermek zorundadır. Yaptıkları, yaşadıkları/yaşattıkları olayları tahlil etmeli, köklü bir muhasebe yapmalıdır. Tepedeki pazarlıkların aşağıdaki emir kulu değil, kendi iradesini iyi ve doğru yolda kullanan, ‘mutlak itaat’ın sadece Allah ve Resulüne yapılacağını da hiçbir zaman unutmamalıdır. 

28 Şubat postmodern darbe ile 15 Temmuz kanlı ihtilal saldırısı, geçmişe havale edilecek bir mesele değil, ibret alıp, bu milletin ruh köküne dinamit koyan, hayat hakkını imha eden saldırılarla mücadele eden, tavır koyan, milletine, devletine, vatanına sahip çıkan Parti’ye sahip çıkmalı, ‘şer ittifakı’nı iyi tanımalıdır. 

İslâmî kimliğini ve duyarlıklarını aşındırmayı ve ülkeyi etnik kimlikler üzerinden dilim dilim etmeyi amaçlayanlarla hareket edenlerin oyunlarını oyumuzla bozmak mecburiyetindeyiz.

Küresel güçlerin maşası olarak çalışan, kendi ülkesine ve insanına kurşun sıkan bir şebeke haline gelen/getirilen kitleler cemaat olamaz, olsa olsa maşa bir örgüt olur. 

Yapılan yanlışlıklar, hatalar, makam mevki, şan şöhret hastalıkları, hırs ve ihtiraslar, ülkemizi, milletimizi ve ümmetimizi ilgilendiren konularda sessiz durmamızı gerektirmez. 

Ehl-i Sünnete saldırı, Peygamberimizi, hadislerini, sünnetini hayatın dışına çeken dini vicdanlara hapsetme, yaşatmama projesini uygulamaya kalkan, Dinimizi yaşayan/yaşatan bir din olmaktan çıkarıp ‘tartışılan bir din’ haline getirmek için uğraşanlara/çalışanlara dikkat etmek gerekir. Deaş gibi bir sürü terör örgütlerine dini kisve giydirerek İslamı terör ve şiddetle paralel gösteren ‘ılımlı İslam’ diyerek/dedirterek Protestan ekolünü yeşertmeye çalışanlarla oyunlarını bozacak, foyalarını meydana çıkaracak insanlara, siyasilere, entelektüellere sahip çıkmak icap eder. İslâm’ın diriltici ruhunu yok edecek 15 Temmuz saldırısı, paralel devlet tehlikesi değil, paralel din tehlikesidir. Asıl mesele din’in dönüştürülmesi, İslâm’ın yeniden tarih yapacak ruhunun, ilkelerinin, temellerinin yerle bir edilmesine ses çıkarılmamasıdır. 

Partiler demokrasinin araçlarıdır. Din değildir, mezhep değildir. Geniş İslam dairesini bırakıp bir partinin adamı olunmamalı, araç olan siyasi partiyi amaç haline getirmemelidir. 

Ben bir Müslümanım, imanımla şeref duyarım. Sadece şu iki âyeti unutmayalım yeter! İzzet ve şeref isteyen, bilsin ki, izzet ve şerefin hepsi Allah’ındır. “Kâfirleri dost edinenler, onların yanında izzet, şeref mi arıyorlar? Bilsinler ki, bütün izzet yalnızca Allah’a aittir.” (Nisa 139)

“İzzet Allah’ın, Resûlünün ve mü’minlerindir.” (Münafıkun, 8)

Her Müslüman gibi ben de İslam’ın hayatımızın her safhasında hâkim olmasını isterim. Buna kim katkı sağlıyorsa, kendi hayat tarzını din haline getirenlere haddini bildirecekse, Batı’dan gelen kavramları kendi değerleri yerine koymayıp bu zihniyettekilerle mücadele edecekse, (demokrasi, laiklik, putperestlik, sekülerizm, deizm, pragmatizm, vs.) yaptığı yanlışlıklardan vazgeçiyor, milletiyle gönül bağını kuvvetlendiriyorsa, bu siyasileri desteklemek ‘mümin sorumluluğu’dur. Bu müminin imanının gereğidir. Bölücü, terör yanlısı, batasıca Batı’nın uşağı,  partilere oy verilmez. Bu ülke her bölgeden Müslümanların kanlarıyla beraberce kazanıldı. Her ırktan Müslümanların ülkesi olmaya devam edecektir. Biz İslam ülkesini küçültmeyip büyüten, İslam medeniyeti mensubiyetini canlı tutan ümmetin ve insanlığın tek umuduyuz. Medeniyetimizi tekrar kurmak için daha başka etnik kökenli kardeşlerimizi de yanımıza alacağız yahut onların yanında olacağız. İktidarı düşürme pahasına ırkçı, militan laikçi, kemalist, terörü ve ayrılıkçı partileri destekleyen Müslümanların İslam anlayışında kesinlikle problem olduğunu düşünürüm. ‘Laiklik’ dayatması bu milletin ‘iman yüreği’ni hançerlemektir. Bu durum, milletin sosyal dokusunun hiçbir bünyesi ile bağdaşmaz Din’e toplumsal hayatın kapılarını (laiklik, demokrasi, vs. toplumsal hangi isim altında olursa olsun) kapatırsanız dinin zayıflaması devlet için tehlikedir.  Devletin sahibi millettir. Milletin dini, milletin manevi yapısı, devletin himayesi altındadır. Siyaset bir araçtır. O, amaç edinilemez. Devlete göre din olmaz. Dine göre devlet veya devlet işleyişi olur. 

   Eğer ‘bana daha yakındır’ diye bir partiye verilen oy, o karşı olduklarımın hanesine yazılacaksa o zaman oyumun gücünü korumak zorunda kalmam aklın da mantığın da basiretin de gereğidir. Bu durumda şu an için makul seçenek Ak Parti’dir. Partili olduğum için değil, ama hem inancım, hem de aklım bunu gerektirdiği için.

Kaldı ki, hataları bulunmakla beraber, şu ana kadar bu partinin benim medeniyetim adına yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Partinin başında medeniyet vizyonu olan dertli bir insan bulunmaktadır. Milletinin, ümmetinin, mazlumların derdini dert edinen bir lider! Bütün iç ve dış düşmanlar; ‘Ak Parti gitsin, Tayyip Erdoğan gitsin’ diyorsa bunun, düşünen/ hassasiyetini kaybetmeyenler için (benim için de) bir anlamı olmalıdır.

Şu an itibariyle Ak Parti’yi tercih ‘Cumhur ittifakı’nın kendi mukaddeslerimize sahip çıkmanın da göstergesidir. Bütün iç ve dış düşmanlar Ak Parti gitsin, Tayyip Erdoğan gitsin diyorsa bunu bizim için manidar bulmalıyız.

Ezan susmayacak, bayrak inmeyecek, vatan bölünmeyecek, devlet yıkılmayacaktır. Tercihimiz normal oy kullanmak değil, önemini kavrayarak şuurlu hareket etmektir.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • nostaljinostalji3 gün önce
  Ezan susmayacak, bayrak inmeyecek, vatan bölünmeyecek, devlet yıkılmayacaktır. Tercihimiz normal oy kullanmak değil, önemini kavrayarak şuurlu hareket etmektir.Saçmalığa bakın sanki savaşa gidiyorlar Alt tarafı belediye seçimi bu. Milleti bölmeye yarısını diğer yarısına düşman etmeyene hakkınız var ? Abd de bir kente bu yıl belediye başkanı olarak KE Çİ seçmişler gecen sene tavsan secmişlerdi. Tabii sembolik. Yani Adamlar diyor ki sistemi krduktan sonar kimi seçtiğinin bile bir önemi yok. Biz İse Belediye seçimlerinkepazelik seçimi haline getırdık.
 • sadıksadık3 gün önce
  kardeşim Musab.şu aliminizin adını duymak isterdik.iyi olsun kötü olsun müslüman olsun veya olmasın belli bir mevkiye gelen her insanın birtakım farklı özellikleri,kabiliyetleri vardır.ama bunları birileriyleberaber anarken dikkat etmek dikkatli olmak gerekir.erdoğanı menderes ,özal hazeratından !! saymasına itirazımız yok.ama erdoğan ı s eyyubi,abdülhamid,y selim ve hele hele fatih hazeratından saymasına onlarla denk tutmasına itirazımz var.biz alim dediğiniz kiş kadar bilgili olmasakta var olan okumuşluğumuz,aklımız ona katılmamıza engel oluyor.
 • BirolBirol3 gün önce
  Biz Akparti'den öncede müslümandık, Akparti gelince müslüman olanlar varsa,Akparti'ye oy vermeyi imanın gereği olarak düşünmesi normal.Zaten onlara göre sadece Akparti'ye oy verenler müslüman.
 • NuriNuri3 gün önce
  Biz ehli sünnet müslümanlar Cumhur ittifakında toplandık. Karşımızda siyonist yahudilerin ve ingilizlerinde canla başla desteklediği zillet ittifakı var. Kendini müslüman hisseden herkes müslümanların büyük çoğunluğu nerde toplanmış sa oraya gelmek zorundadır. Çünkü icma-i ümmet gereği. Müslümanların çoğunluğunda feraset vardır. Mümin müslüman liderimiz var. Partide içindeki yanlışlarımızı ve yanlış insanları temizlemeye gayret edeceğiz. Saygılar..
 • bozerenbozeren3 gün önce
  Valla ben şu seçimde beka problemi görmüyorum. Beka problemi gördüğümde zaten oyumu vermiştim. Başka partilere değil, sırf AKP'ye vermiştim oyumu. Ama bunlar biz seçmenlerin gözünü boyama yolunu seçtiler. İdeallerimizi ve beklentilerimizden uzaklaştılar. Gereksiz kalitecilikler, beton işleri, milli eğitim rezaleti, SGK'nın performansçılarla sömürülmesi,.. hele en sonunda da bu naylon poşet olayı.. neymiş efendim, çevreyi koruyorlar mış. Bilinç, milinç. Bu sefer onlara oy yok!
 • MusabMusab3 gün önce
  Bismillahirrahmanirrahim deyerli hocam bende ağrı doğubeyazıtlı olarak diyorumki oyum AKP ye çünkü müslümanım bir alimimizin deyimiyle ERDOĞAN demek selaheddin eyubi fatih sultan muhammed yavuz sultan selim aptulhamid han menderes özal erbakan hoca hazeratı demektir ERDOĞAN demek İSLAM insanlık üzgürlük demek ERDOĞAN demek zülüme karşı durmak demek ALLAH için seni seviyoruz ERDOĞAN ALLAHüme sali ala seyidina muhamedd selamün aleykum.
 • Hoca aynaya bakHoca aynaya bak3 gün önce
  Bu faizci kapitalist sistem mi ümmeti kurtaracak?Adalet bir zümrenin tekeline geçmiş! Mazlumların yakarışları semaye yükselmiş.Bal tutan parmağını yalar diye diye ne hale geldi ülke görmüyor musunuz?
 • BirolBirol3 gün önce
  Din adına inanç adına neler yapılıyor acaba! Sadece göz boyamak başka bir şey değil.Dini daha da yozlaştırmak.Camilerimiz daha fazla daha gösterişli olunca namaz kılanların sayısı mı artıyor yada imanimız daha mı sağlam oluyor.Ankarada Akşam namazı için bir camiye gittim vallahi imamla beraber 5 kişiydik bir de 10 yaşlarında bir çocuk.Camiilerimiz güzel ancak içinde cemaat yok.Ahlaklı ve Adaleti savunan samimi müslümanlar olmaya çalışmamız lazım.Şekilci Müslümanlık ancak bu kadar oluyor.Eskiden dindar insanlar daha samimiydi, güvenilir insanlardı peki ya şimdi.
 • şenay doğan şenay doğan 3 gün önce
  oyumuzu allah ve rasulüne versek de savaşta barışta aydınlıkta karanlıkta nimette belada acıda sevinçte hayatta ölümde dünyada ahirette her hal ve şart altında en güzel en emin en sevgili şekilde yönetilsek olmaz mı allaha emanet olun
 • Nurhayat SarrafoğluNurhayat Sarrafoğlu3 gün önce
  Ezanlar sussun, camiler yapılmasın, din adına, inanç adına bişeyler yapılmasın deniyor ya da demeye getiriliyorsa, ben bu vicdansızları yönetimde istemiyorum.Sittîn sene de zor görürler iktidarı inşaAllah. Günahıyla sevabıyla ama daha çok sevabıyla yine AK-PARTİ.. yine R.T. Erdoğan....
 • Mustafa Mustafa 3 gün önce
  Ne zaman kurandan ders çıkaracağız .Maide.51. Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). İçinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez.
 • ferit bireyferit birey3 gün önce
  Hocam az gittik uz gittik, batının "demokratik ve laik devlet" teorisine mi vardık yoksa
 • MahmutMahmut3 gün önce
  Yaşar Bey; Bırakın Müslüman feraset sahibidir. Nerde ne yapacağını iyi bilir. Kendi zaviyende hangi partiye oy vereceğin seni bağlar. Bu Düzenle entegre olan bir partiye fetva verir gibi oy verin demek bir muharire yakışır mı?
 • KenanKenan3 gün önce
  AKP şanlı urfa eyyubiye belediye başkan adayı: erdoğana AKP ye oy verin, cennetin anahtarı cebinize girsin. vay anam vay, münafıklara bak, cennetin anahtarı cebine değilde başka yerine girmesin sakın!
 • Ali Ali 4 gün önce
  Akp'yi kendi adamları bitirecek bazı belediye başkanlarının halk zulmünü malesef sayın erdoğan görmüyor yanındakiler onu kandırıyor bu seçim onun için çok zor olacak ben şahsen oy vermeyeceğim ilahiyat mezunu biri olduğum halde!!
 • Nihat BalNihat Bal4 gün önce
  Ah keşke Ak partide kendi adamlarını bir tanıya bilse Yıllarca dava uğruna her daim onu gerçek manada desdekleyenleri bir kalemde silip atmasa.
 • şirretlik kurslarışirretlik kursları4 gün önce
  Antalya-Alanya cömaati hainlikte sınır tanımıyor; fetö' yü aratmıyor meselâ.
 • BirolBirol4 gün önce
  Birisi çıkıyor,bize verdiğiniz oylar ahirette berat belgeniz olacak diyor,bir diğeri çıkıyor bize oy verirseniz mahşerde sizden hesap sorulmayacak diyor.Maşallah sizde fetvayı vermişsiniz.AB normlarını uygulayıp,hatta ABnin bile kabul etmediği 6284 sayılı kanunu çıkaran,müslüman mahallesinde salyangoz satan bu kişilerin partisine, tabir-i caizse,değil oy,günahımı bile vermem.

Günün Özeti