Suriye’de ABD’den Sonra Rusya’yı da Kovacağız

11 Ekim 2019 Cuma

Ordumuzla birlikte hareket eden Suriye Milli Ordusu, destanlar yazıyor. 9 Ekim 2019 tarihinde başlayan “Barış Pınarı Operasyonu” Türk-Arap kardeşliğini fevkalade geliştirerek devam ediyor. Allah’ın izni ile bu operasyonlar Kudüs’ün fethiyle sonuçlanana kadar devam edecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın…

Bu söylediğim hususlar belki bazılarına hayal gelecektir. Lakin şu hususu kimse unutmasın. Biz Türkler ve Araplar ne zaman dinimize sarılmış isek işte o zaman dünyanın efendisi olmuş bütün kavimlere hükmetmişizdir. Yok eğer; ne zaman İslam ahlakından uzaklaşıp zevkü safa alemine dalmış isek perişan olup çıkmışızdır.

İşte Selçuklu ve Osmanlı Devletleri çok güzel bir örnektir. Arap kardeşlerimizle yan yana omuz omuza verdiğimizde önümüzde hiçbir dünyevi güç barınamamıştır. Tarih bize şu dersi vermiştir ki Moğollar ve Haçlılar, defalarca kılıçtan geçirilip cehennemin dibine gönderilmiştir.

Bu gerçeği gören Yahudi ve Haçlılar, yeniden mağlup olmamak için Arap kardeşlerimizle aramızı açmaya çalışmış her türlü desise ve yalanı üretmişlerdir. Örneğin; Çanakkale’de Kafkasya’da on binlerce Arap kardeşimiz bizimle omuz omuza çarpışıp şehit düşmüştür. Gerçekler bu kadar açık ve net iken bazı Sabetay Yahudisi ahlaksız serseriler, aynı çöl bedevisi bazı kabilelerin askerlerimize saldırmasını bahane tutarak Arapları düşman haline getirmeye çalışmışlardır.

Ne gariptir ki; milyonlarca altın ile Mekke Valisi Hüseyin’i isyana teşvik eden İngilizler, hiçbir zaman suçlu ilan edilmezken; birlikte savaştığımız Araplara kin kusan bedbahtlar türemiştir. Arap kılığına girmiş Lawrens’ler sırtımızdan bıçaklamış iken Arap kardeşlerimiz “günah keçisi” ilan edilmiştir.

İşte şimdi Türkler ve Araplar uyanmıştır. Yahudi ve Haçlıların yalanlarına kanmamaktadırlar. Nasıl ki ilk üç operasyonda Suriye’de büyük başarılar kazandık; Allah’ın izni ile şimdi çok daha büyük destanlara imza atacağız. Önümüzde ister ABD çıksın ister Rusya, hiçbir şekilde duramazlar. Eninde sonunda kuyruğunu kısıp bu İslam topraklarından defolup gideceklerdir.

ABD ve Rusya, kendi aralarındaki gizli anlaşmalar nedeni ile asla bir sıcak çatışma içine girmemişlerdir. Yakın bir örnekten yola çıkarak şunu söyleyebiliriz:

Bundan birkaç yıl önce Obama döneminde yüze yakın Tomahawk füzesi fırlatan ABD, Rus askerleri zarar görmesin diye bunu haber vermişti. Ruslar da Esed rejimine haber vermiş dostlar alışverişte görsün diye milyarlarca dolarlık güdümlü füzeler, değeri bir milyon dolar bile etmeyen kümesten binaları vurmuştu.

Güya; kimyasal silah kullanan Suriye rejim ordusu vurulmuştu. İnsanları uyutmayı çok iyi beceren ABD ve Batı medyası, insanları ahmak yerine koyarak Suriye’yi karıştırmaya devam etmişti. DAEŞ denilen kanlı terör örgütünü aynı PKK/YPG gibi milyarlarca dolar harcayarak semirtip büyüten ABD, aslında bir terör devleti kurarak Türkiye’nin bölünüp parçalanmasını amaçlamıştı.

“Yiğit düştüğü yerden kalkar” demiş atalarımız. İşte bundan tam 101 yıl önce büyük bir ihanet sonucu ordularımız İngiliz Generali Allenby’nin önünden geri çekilerek Mondros Mütarekesini imzalamak zorunda kalmıştı. Bu büyük bozgunun sorumlusu Osmanlı Paşaları, Toros dağlarının kuzeyine çekilerek tamamen Türklerden meydana gelen bir ulus devlet kurma hayali içerisindeydiler.

Arap çöllerinde ne işimiz var? Diyerek askerlerimizin savaş azmini kırıp verdikleri geri çekilme emirleri sonucu Türk tarihinde emsali görülmeyen büyük bir yıkım yaşamıştık. 250 bine yakın askerimiz şehit ve esir düşmüştü. Bu ihanetin detaylarını defalarca yazdığım için tekrarlamak istemiyorum. Hem şimdi zafer zamanıdır. Kurulan tuzakları bir bir boşa çıkarıp İslam’ın güzelliğini ortaya çıkarmak gerekiyor.

İşte Trump, büyük bir direniş gösteren ABD derin güçleri ve Siyonist ittifakını ikna ederek Suriye’den tekrar çekileceğini söyledi. Bizim yıllar önce aynı sözü söyleyen gaflet ve dalalet hatta hıyanet içindeki Paşalarımız gibi “Arap çöllerinde ne işimiz var?” diyerek geri çekileceğini ilan etmiştir.

ABD’nin bu ata topraklarında petrolden başka hiçbir işi yoktur. Keza Rusya’nın da bu topraklardan kovulması gerekiyor. Çünkü bu topraklarda tam 800 yıldan beri Türkler, Araplar ve Kürtler gibi Müslüman topluluklar yaşamaktadır. Biz yeter ki; İslam ahlakı ile ahlaklanıp Ensar gibi dayanışma içerisinde olalım. Allah’ın izni ile birkaç yıl içinde sadece ABD ve Rusya değil; İran ve İsrail’i de dize getirebiliriz. Zira toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez, vesselam…

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • HasanHasan13 sa önce
  ... onlar istemese Suriye'ye bir kuş bile unutamazsın. Adam bir twitle işini bitirir
 • FERİTFERİT12 gün önce
  Hocam senin değerini bilememişler. Bu askeri dehanı harcamışlar. Sen deniz kuvvetleri komutanı olacak subayken nasıl da harcamışlar, şimdi ne güzel denizden israile sefer düzenlerdin.
 • Mantık nerdeMantık nerde12 gün önce
  Yazmış olmak için yazmayın sayın yazar. Geçen sene bir rahip le ekonomi ne duruma düşmüştü hatırlayın. Sıkıntılı dönemlerden geçiyoruz herkese görevler düşer ama sizinki biraz.... Lütfen böyle yazacaksanız sükût edin...
 • Dost Acı SöylerDost Acı Söyler12 gün önce
  vehbi nur talebsi olan bir kişi ahmak değil izan sahibidir.Bu tür konuşmalarla birilerine gaz verirsiniz o da devletitehlikeye atabilir.Gaz alınca nefiskendini firavun veya nemrut zanneder.itidal şart ,büyük lokma ye büyük söz söyleme.tahrikkar konuşma realiteye sığmaz vehybi.Sosyal medyadaki çılgınlığa siz de kendinizi kaptırmışsınız gidiyorsunuz.Galip de gelsek ekonomik olarak zarardayız.elbettemillet ve memleketin rahat ve huzuru neyi gerektiriyorsa yapılmalıdır ama öyle her şey bağıra bağıra değil,sessiz sedasız yapılmalı.Sırren tenevveret.
 • KorkusuzKorkusuz12 gün önce
  Turkiye durup dururken kimseyle satasmaz.sabreder zamani geldimi zalimlerin isini bitirir.merak etmeyin.sizi goremediginiz bir ordu var.Allah onlarida gonderir.kimse onunde duramaz.yazar guzel yazmis.vakti saati geldimi gorurler.
 • MardinliMardinli12 gün önce
  Sayın vehbi hocam dilinize yüreğinize sağlık.Hocam buyurduğunuz bizim için en önemli olan islam kardeşliği tesis etmektir.İnşaallah Allahın yardımı yakındır bu kafirler parcalandigimizdan curat buldular bize musallat oldular.İnşaallah ümmet uyandı ve inşaallah ne kafir amarika ne kafir rus ümmetin önüne durumaz müslüman kürt halkida bizim kardeşlerimizdir.Ümmet islam üzerine birleşecek türkler türklüğünü arap arapligini kürtlerde kurtlugunu bırakırsa o zaman vahdet olacak birlik olduğumuzda kimse bizim önümüze duramaz selam olsun ümmetin vahdetine çalışanlara selam olsun sana mücahid kardeşime
 • ŞEHADETŞEHADET12 gün önce
  İSTERSE TÜM DÜNYA KARŞIMIZA ÇIKSIN. ŞEHADETE SUSAMIŞ MİLYONLAR VAR. HAREKETE GEÇMEK BİR EMRE BAKAR. ALLAH ORDUMUZU MUZAFFER EYLESİN.
 • La, itidalLa, itidal12 gün önce
  Ben bildim bileli ülke kritik günlerden geçiyor, sıkıntı yapma kendine, işine bak işin yok mu?
 • Tata TongaTata Tonga12 gün önce
  Kov...
 • İTİDAL!İTİDAL!12 gün önce
  Beyefendi Sözlerinizi seçerek kullanınız. Her sözün yeri zamanı ve zemini verdır. Ülkemiz içinkritik günlerden geçerken desteksiz ve fütursuz sözler maksadını aşan sözlerdir.
 • Çal sazı Çal sazı 12 gün önce
  Ver gazı
 • ORHAN İNANORHAN İNAN12 gün önce
  FERHAT RUMUZU İLE YAZAN KARDEŞİM,HER KÖŞE YAZARINA AYNI,UZUN VE OKUNMASI YORUCU OLAN BİR YAZI GÖNDERMİŞ..BU İŞİ KOLAYA BAĞLAMIŞ..NEYSE ,YAZINIZ İÇİMİZİ RAHATLATAN,BİZLERE UMUT VEREN GÜZEL BİR YAZI OLMUŞ..ALLAH(CC) BU MÜCADELEDE CAN VEREN KARDEŞLERİMİZİN ŞEHADETLERİNİ KABUL ETSİN İNŞALLAH..BU MİLLET YA ZİNCİRLERİNİ KIRACAK VE YENİDEN İSLAM KARDEŞLİĞİNİ TESİS EDECEK YA DA ALLAH(CC) KORUSUN BAĞLI OLDUĞU ZİNCİRLER BOĞAZINA KADAR ÇIKARILIP NEFES ALAMAZ HALE GETİRİLECEK..TÜRKİYE KENDİ HALİNE BIRAKILACAK BİR ÜLKE DEĞİL..
 • Bilim kurguBilim kurgu12 gün önce
  Bu yaziyi James Cameron a gönder de güzel bir bilim kurgu filmi çeksin..
 • BirlikBirlik12 gün önce
  İttihad-ı İslam gerçekleştiğinde hiç bir beşeri güç karşımızda duramaz Allah'ın izniyle.
 • ÜnalÜnal12 gün önce
  Sayın yazara BIRSEY hatirlatmamda yarar var stoltonberg yani nato başı demistiki türkiye nato topragidir ve şimdi suriye den amerika yi atıyoruz oyle mi yoksa AMERIKANIN bop proje oyunu olmasın AMERIKANIN yaptığı sen amerika yi önce ıncirlik gibi yüzlerce tesisi olan turkiyeden at suriye den araplar ister atsın ister atmasın onların sorunu sen turkiyeden A tmazsan onlar seni kullanır kullanır atarlar nicelerini attıkları gibi önce can sen önce evini temizle evinin her tarafı amerikan bokuyla doluyken sana ne suriye den hele ki terörist başı TURKIYEDE tatil yaparken
 • FerhatFerhat12 gün önce
  30 km derinliğinde bir güvenli bölge ne anlama geliyor? Kısacası 30 km derinliğinde güvenlli bölge kurulacak olan PKK Devleti ile Türkiyenin arasina arap nüfusun yerleştirileceği bir Tampon bölgeden ibaret olacak. Bu sebepten dolayıda Suriyedeki pkk sorununu kökten çözmüş olmuyoruz, aksine 30 km lik bir alana kaydırılmış oluyor. Dolayısıyla Türkiye ve ABD kendi aralarında mutabakat sağlıyorlar ve ABD Türkiyenin ağzına biraz bal sürüp BOP projesini Suriyede büyük bir oranda başarılı bir şekilde tamamlamış oluyor. Yani anlayacağınız kadarı ile bir ali cengiz oyunu oynanıyor gibinsanki. Yandaş medya sanki pkk yı ve abd yi suriye topraklarindan süpürmek için girdik gibi veyahut süpürmek istiyoruz gibi yanlış bir algi oluşturuyor , fakat işin aslı malesef öyle değil. Nitekim Türkiye Pkk sorunun çözmek için nihayi ve somut bir adım atmıyor, zira sadece tampon bölge husunda abd ile mutabakat sağlayıp sorunu 30 km lik bir derinliğe kaydiriyor. Buda BOP projesinin dünkü kadar tazeliğini ve diriliğini koruduğunun bir işaretidir. Malesef suriye politikası baştan beri BOP projesine hizmet etmekte idi ve halen hizmet etmekte gibi görünüyor. ABd ve siyonizmin gazına gelip sözüm ona suriye yebizdeki acılı ve soslu Demokrasiyi götürecektik. Kısacası süreç böyle başlamıştı. Hatta suriyeye demokrasi götürebilmek icin az kalsin Sudi amerika ile islam ordusu dahi kuruyorduk. Neyseki sudi amerika ile islam ordusu kurma fikri gerçekleşmedi ve cok şükür Mehmetciğimiz suud kralının oyuncağı olmadı. Fakat bu suud ailesi ile kurulmak istenen islam ordusunun herhalde herkez gayet iyi tahmin edebiliyordur umarım kime hizmet edeceğini. EğerTürkiye Pkk sorununu çözmek istemiş olsaydı, bölgede bizim ve komşularımız için tehtit oluşturan daiş, pkk, ypg ve abd gibi terörist unsurları bölge ülkeleri ile birlik ve beraberlik içinde vahdet ile bertaraf etmeye odaklanırdı. Zira bu unsurlar aynı zamanda islam coğrafyası, özellikle komşu ülke Suriye için büyük bir tehlike oluşturmakta. Dolayısıyla abd nin egit donat kapsaminda Türkiye ile birlikte suriye ve islam coğrafyasina sızdırdığı bu terörist unsurlar, buna ABD de dahil, ancak Suriye, Irak ve Iran ile birlikte hareket edildigi takdirde bölgeden bertaraf edilebilir. Aksi takdirde bütün atılan adımlar BOP projesine kısmen hizmet etmiş olur. Eger hatirliyirsanız 2004 ve 2011 yılları arası iktidar önce suriye sınırındaki mayinlı alanların temizlettirdi ve sonra Arap bahari adı altinda islam coğrafyasina başlatılan bu süreç BOP Projesi ile devam ettirildi ve arzı mevdut hayelleri ile yanıp tutuşan itrail ve evangelistler bu süreci malesef Büyük itrail ile sonuçlandıracakmış gibi gözüküyor. Ve hatta iktidar bu mayinli alanları itraililli bir firmaya temizletmek isredi isede gelen tepkiler yüzünden vazgecti ve yerli bir firmaya temizletmisti. Mayınlı alanların temizlenmesi ve Türkiye üzerinden Arap baharı adi altinda islam coğrafyasinda kargaşa yaratilması aslinda Bop projesine zemin hazirliyordu. Malesef gerçekler bundan ibaret. Allah bizi siyonizmin ve evangelistlerin şerrine hizmet eden özünde uluslar arasi ajan fakat bizdemilli kahramanmış gibi sayılanlarin oyunlarını başlarına sarsın inşallah. En çok dikkat etmemiz olan husus ise siyonizmin ve evanjeliklerin ortadoğuda arzı mevdut hayallarinin yüzyıllardır gerçekleştirmek istedikleri nihayi hedefleridir. Bu hayallerini gerçekleştirmek için yıkılmaz denilen Osmanlı imparatorluğunu yıkılmasına ve yerine yüz yıldır onların seytani çıkarlarına hizmet eden topraklarimizdakiLIBERALIZM merkezli sistemin ve bölgedeki monarşik sistemlerinsiyonizm ve evanjeliklerin büyük itrail projesine yüz yıldır askeri, siyasi, ekonomik ve ahlaki zemin hazırlıyor olması. Bunum ile ilgili izrailin ilk cumhurbaşkanı Chaim Waizmann osmanli için sarf ettiği sözleri hatırlayın. En çok dikkat edilmesi gereken husus ise siyonizm ve evanjelikler bölgede islamı tek başına yok edemiyeceklerinin, yani islamı tek baslarina yenemiyeceklerinin gayet iyi farkindalar. Bu yüzden her türlü şeytanlığı planlayarak devreye sokmaktalar. Nihayi hedefleri islamı yok edebilmek için ümmeti birbiri ile savaştırarark islam ve ümmete en büyük darbeyi indirmek. Zira buna kendileri kadir değiller. İşte bu hususda türkiye suriye veyahut iran orduları ile karşı karşıya gelmekten ziyade ypg, daiş, pkk ve abd gibi terörist unsurlara karşı birlikte hareket etmeli. Aksi takdirde komşu ülkelerimizden bir tanesi ile baslatilacak olan en ufak bir çatışma itrail ve evangelistlerin nihayi hedefleri olan islamı yenik düsürmek hususunda başarılı olacaklardır. Kisacasi ümmetin evlatlarinin karşı karşıya gelmesi itrail ve abd nin hayal edipde bulamadığı bir firsat olscaktir. Ümmetin evlatlarının burnun dahi kaynamasına, buna özellikle kahraman mehmetciğimizin burnunun dahi kanamaması için dikkat etmeliyiz.
 • Dördüncü dönem tamamlanırken (ordu hürriyetine kavuşacak)Dördüncü dönem tamamlanırken (ordu hürriyetine kavuşacak)12 gün önce
  Özal zamanında, Irak' taki (Musul- Kerkük bölgesi) savaştan kaçarak kendini taa istifanın kucağına kadar atan bir genel kurmay başkanımız vardı, evlere şenlik! Hattâ bu zat, bir de solakların şişirmesiyle amerikan ordularına bile kumanda edecek bir zat idi(ymiş) güya! (hangi gazetecilik ilmiyle bir genel kurmay başkanını böyle tartabiliyorlardı, onu bilemedim) Şimdi çok şükür onu aştık ve Suriyedeyiz elhamdülillah; üstelik Amerika ve Rusya' dan sonraki üçüncü büyük kuvvet olarak; ancak, Rusya ve İran' ı da (İran sâsânî domuzudur, kendini şia diye yutturur, ama iyileşecek inşallah) oradan püskürtüp; "yürüyün lan işinize, ibneler!" dememize takriben bir on yıl kadar daha var diye düşünüyorum. İnşallah daha kısa sürer.

Günün Özeti