• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Vehbi Kara
Vehbi Kara
TÜM YAZILARI
02 Ağustos 2019

Suriye Operasyonu Başarısız Olsun Diye Kışkırtmacılık Yapılıyor

Irkçı faşistler ve CHP zihniyeti bunu hep yapar. Ülkemize sığınmış toplumları aynı Batılı gavurlar gibi sınır dışı etmeye çok meraklıdırlar. Şimdi kalkmış Suriyeli kardeşlerimizi Suriye’ye göndermeye çalışıyorlar.

Peki, bu vicdansızlığın gerçek nedenini düşündünüz mü? Neden durup dururken kışkırtmacılık yapmaya başladılar? Bu hicret eden Suriyeli Müslümanlara karşı çıkanlar sadece faşistler ve ırkçılar mıdır?

Hayır! Suriyeli sığınmacıları kışkırtan ve huzursuzluk çıkaranlar başta ABD olmak üzere bütün İslam düşmanlarıdır. Çünkü Türk Silahlı Kuvvetlerinin pek kısa bir zamanda başlatacağı Fırat’ın batısındaki operasyonunun başarısız olması için ellerinden gelen her türlü gayreti gösteriyorlar.

Bugün sayısı 200 bine ulaşmış olan Özgür Suriye Ordusundan (ÖSO) habersizler. Fırat Kalkanı ve Afrin operasyonunda yüzlerce şehit veren ve Mehmetçikle omuz omuza çarpışan Suriyeli kardeşlerimizle aramızda fitne çıkarmak için ellerinden gelen her türlü gayreti gösteriyorlar.

Bu ABD işbirlikçisi zavallılara laf anlatmak çok zordur. Fakat kendi içinde tutarlı olmaları açısından şu basit gerçeği anlamaları gerekiyor. Yahu yapılacak Suriye operasyonu zaten bu göçmenlerin vatanlarına dönmesi için de yapılıyor. Suriye’nin kuzeyinde meydana getirilecek güvenli bölgeye bir kısım sığınmacı kardeşlerimiz gönderilecek. Harekatın başlamasına ramak kala yapılan bu kışkırtmalara alet olmak akılsızlık değil de nedir?

Eğer yılan gibi zehirlemekten zevk alan İslam düşmanları iseler bunlara sözüm yoktur. Çünkü bunlar Sabetay Yahudilerinin oyuncağı olup laftan anlamazlar. Vicdanları ise sükut etmiştir. Fakat kışkırtmalara maruz kalan bazı cahil insanlara tarihi gerçekleri anlatmak gerekiyor. Bilsinler ki nasıl bir tuzağın içine çekiliyorlar…

Müslümanların takvimi Hicret ile başlar. Miladi 622 yılında Fahri Kainat Alemlerin Reisi Hz. Muhammed Mekke’li Müşriklerin suikastlarından kurtularak Medine’ye hicret eder. Aynı Suriyeli kardeşlerimizin Esed zaliminin zulmünden kaçıp ülkemize sığınması gibi bizde Medineli Ensar gibi bütün Müslümanları bağrımıza basıp aşımızı paylaşıyoruz.

Bu vatan; sadece Müslüman göçmenlerle değil Yahudi, Beyaz Rus, Polonyalı ve daha nice gayrimüslim topluluklara ev sahipliği yapmıştır. Lakin bir istisnası da vardır. “Boraltan Köprüsü Faciası” adı verilen bir cinayeti hatırlamak gerekiyor.

İsmet İnönü’nün Stalin’in zulmünden kaçan soydaşlarımızı teslim ettiği Boraltan köprüsüne benzer  bir şekilde çıkmış Suriyeli Muhacirleri apaçık bir şekilde ölüme göndermek isteyen vicdansızları işitiyoruz.

Savaşın dehşetinden kaçıp gelen Suriyeliler geri gönderilse Stalin’in yaptığından farklı bir muamele mi görecekler? Malumunuz Stalin, yüzlerce Müslümanı daha Sovyet topraklarına adım atar atmaz Boraltan Köprüsünün başında şehit edivermişti. Esed böyle yapmaz elbette, götürüp kapalı bir alanda infaz edecektir. Nitekim hileli af çıkarıp masum sivilleri nasıl katlettiği gözümüzün önünde gerçekleştiğini sağır sultan bile duymuştur.

Ruslara iade edilen 417 Türk, onları teslim eden Türk subayının gözü önünde Serder Abad Barajının öte yakasında toptan kurşuna dizilmişlerdir. Kulaklara küpe olması için Tutsak Türklerin kurşuna dizilmeden önce söyledikleri bir ağıtı tekrar arz edeyim:

Boraltan bir köprü, aşar geçer Aras’ı,
Yuğsan Aras suyuyla, çıkmaz yüzün karası.
Karası, karası, merhamet fukarası,
Karası, karası, merhamet fukarası,
Düşman bekler karşıda, önüne kattı beni,
Can alınan çarşıda, kardeşim sattı beni.
Dönüp seslendim geri, merhametsiz birine,
Beni siz vursaydınız, şu gavurun yerine…

İşte dinimizde, töremizde olmayan böyle bir şeyi yani hicret edip vatanımıza sığınanları geri göndermek atalarımızdan dedelerimizden hiçbir şey kalmadığına delildir. Bu zalimce ve haince düşünceye sahip olanlar şunu düşünmüyorlar mı?

Bir gün siz de öleceksiniz. Misafir olarak geldiğiniz bu dünyadan göçüp sonsuzluk alemine yöneleceksiniz. Orada sizden sual edilse ve denilse ki “size sığınan bu din kardeşlerinize niçin zulmettiniz?” o zaman ne cevap vereceksiniz.

Yol yakın iken bu vicdansızca konuşmaları bırakıp Suriyeli kardeşlerimize elimizden gelen en iyi ev sahipliğini göstermeli, iş güç sahibi olmalarına destek olmalıyız.

Kaldı ki Suriye’de yapılacak operasyonun en önemli kısmını ÖSO gerçekleştirecektir. Geri dönüş için de önemli olan bu hayati derecedeki operasyondan önce dikkatli olmalı, sığınmacı kardeşlerimize destek olmaya devam etmeliyiz.

Eğer bu son operasyon başarısız kalırsa bilin ki; Suriye’nin kuzeyinde meydana getirilen “terör koridoru” PKK’lı saldırganları azdıracak, ülkemiz yeniden kan gölüne döndürülecektir. Mesele çok ciddi olup aklımızı başımıza toplamanın vakti gelmiş de geçmektedir, vesselam… 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23