Ordumuzu Feto’dan Temizlemenin Yolları

10 Nisan 2019 Çarşamba

FETÖ Yapılanması en fazla silahlı kuvvetlerimize zarar vermiştir. ABD’nin besleyip büyüttüğü ve darbeci generallerin semirttiği bu dehşetli örgüt, sadece Türkiye’nin değil bütün İslam aleminin karşı karşıya kaldığı en ciddi tehditlerden bir tanesidir.

Bu güne kadar yapılan çalışmalar örgüte zarar vermiş ise de kurutamamıştır. Hala inatla örgütsel faaliyetlerine hem yurt içinde hem de yurt dışında devam etmektedirler. Mahkemelere sızarak örgüt üyelerine 15 Temmuz 2016 darbesini inkar etmeleri söylenmekte, ABD ve Batılı güçlerin kendilerini kurtaracakları bahanesi ile asla örgütsel faaliyetlerini deşifre etmemeleri şeklinde baskı yapılmaktadır.

Bu durum FETÖ örgütünün çökmediğini sadece yeraltına çekilerek tekrar darbe yapmak için fırsat kolladığının en önemli delilidir. Peki, Feto ABD’de bu faaliyetlerine devam ederken bizler ne yapmalıyız? Hangi tedbirleri alarak bu darbeci terör örgütünün faaliyetlerine engel olabiliriz? İşte bu sorulara cevap arayalım…

 ABD tarafından eğitilip içimize sokulan FETÖ örgütü neredeyse 40 yıl boyunca orduya çöreklenmiş sinsi bir şekilde ordunun her kesimine yerleşmiştir. Paralel Yapının en önemli arka bahçesi olan dershaneler kapatılmış olsa da mevcut eğitim kuruluşları aracılığı ile ülkemizin hatta dünyanın her yerinde kısıtlı faaliyet göstermeye devam etmektedirler.

Türkiye’de ve birçok ülkede iktidara gelmenin en kolay yolu olarak darbelerdir. ABD’nin milyarlarca dolar harcayarak ele geçirdiği ordular zamanı gelince verilen bir işaretle derhal darbe yapıp ülkeyi ABD menfaatleri için harcıyorlardı. 27 Mayıs 1960 darbesi ile birlikte, Talat Aydemir’in başarısız 1962 ve 1963 darbesi, 9 Mart 1971 başarısız komünist darbe, 12 Mart 1972 askeri darbesi (muhtıra), 12 Eylül 1980 darbesi, 28 Şubat 1997 post modern darbe ve arkasından gelen çeşitli başarısız darbeler, hep bu çabaların bir sonucudur.

Paralel devlet yapılanması yani FETÖ örgütü de darbe yaparak ülkeyiele geçirmek istemektedir. Bunu yaparken kullanılan en etkili yol eğitim kurumlarında aldatılan öğrencilerin kullanılmasıdır. Bazen sınav soruları çalınarak verilen yardımlar bazen özel hazırlık sınıfları kurularak özellikle askeri okullara FETÖ militanı asker yetiştirilmektedir.

İtiraz eden ve vatanına bağlı öğrencilere “itaat et kurtul” baskısı yapılarak büyük bir facia yaşanmıştır. Ordumuz darbeci generaller yetmiyormuş gibi bir de FETÖ örgütünün oyuncağı haline getirilmiştir. Generallerin yarısının bu örgüte mensup olduğunun tespit edilerek hapse atılması bunun bir delilidir.

Ülkemizde darbe için gerekli ortamı ABD ve Batılı güçler hazırlanmaktadır. Bunun için terörün azdırılması ve PKK’nın dahi teşvik edilmesi de dahil her yöntem gizliliğe gerek kalmadan açıkça gerçekleştirilmektedir. Zaten paralel yapıya destek olan medya organları da buna her daim destek olmaktadır.

Hükümeti özellikle ekonomik olarak zaafiyete sokarak darbe zemini meydana getirmek için ABD başta olmak üzere her türlü Siyonist ve ahlaksız yapı birlikte çalışmaktadır. Özellikle dindar insanlar öncelikli hedeftirler.

Darbeci yapının isteklerine boyun eğmeyen öğrenci veya subaylar derhal ordudan atılırlar. Örneğin eşinin başını örtmekte ısrar eden, içki içmeyen ve namaz, oruç gibi ibadetlerini yerine getiren askerlerin üzeri çizilmiş ve acımasızca ordudan atılmışlardır. Bu yazıların sahibi de 28 Şubat 1997 sürecinde ordudan resen emekli edilmiştir.

Ülkemizde 2010 Anayasa değişikliği referandumuna kadar süreç bu şekilde işlemiştir. Bu tarihten itibaren paralel yapı ile darbeci generaller ki bunların çoğu Sabetay Yahudileridir, işbirliği sonucunda Türk Silahlı Kuvvetlerinde eşi başörtülü olan, içki içmeyen, namazlarını kılan orucunu tutan subayların sayısı sıfırlanmıştır. 

Cumhurbaşkanı ve başbakanlar her ne kadar dindar insanlar dahi olmuş olsalar da; silahlı kuvvetlerdeki bu acımasız ve ahlaksız terörü yani dindar askerleri ordudan atma işinde maalesef paralel yapı ve darbecilere daima destek olmuşlardır. Bunun vebali büyüktür ve her ne bahane bulurlarsa bulsunlar yapılan bu iğrenç işin sorumluluğundan kurtulamazlar. 

15 Temmuz 2016 darbesinden sonra durum çok daha net olarak anlaşılmıştır. Paralel hiç gizlemeye dahi gerek duymadan Siyonist güçlerle işbirliği yapmakta devleti çökertmek için elinden geleni ardına koymamış 250 şehide ve binlerce yaralı vatandaşımıza sebep olmuşlardır.

Peki, bu duruma öngörüsüz ve aldatılmış yönetici ve darbeci generaller sayesinde gelmiş bulunduk. Hiç olmaz ise bundan sonra böylesine acı olayları yaşamamak için alınacak çareler ve tedbirler yok mudur?

Elbette vardır. Sinsi ve ser verip sır vermeyen İtalyan Carbonari mason teşkilatı gibi örgütlenen bu yapılar nasıl deşifre edilir ve darbe yapmasına nasıl mani olunur, bu konuda alınacak tedbirler şunlardır:

1. Bu güne kadar yapılan vicdansızca yapılan dindar kıyımını ortadan kaldırmakla işe başlamak gerekir. Yani ordu içinde dindar insanlara karşı uygulanan baskıya son vermek ilk iş olmalıdır. İçki içmeyen adamın sicilini bozmak kadar vicdansızlık olur mu? Bu güne kadar içki içmeyen benim gibi subaylara daima en düşük sicil notu bu maddeden verilirdi. Zira askeri sicil kanununda değerlendirme maddelerinden bir tanesi alkol ve uyuşturucu kullanımı olup bu maddenin amaçladığı şeyin tam aksi uygulanmıştır.

2. Askeri birlik ve kışlalara hiç olmaz ise NATO standartları ölçüsünde cami ve mescit yapılmalıdır. Unutulmamalıdır ki paralel yapıya mensup askerler “ima ile namaz” adı altında dinde yeri olmayan bir uygulama ile aldatılmışlardır.

3. Askeri okullarda namaz kılan orucunu tutan dini kitap okuyan öğrencilere baskı yapmak yerine Siyonist, Marksist, Faşist ve Bölücülük yapan öğrencileri kontrol altına almak ve bunları caydırmak gerekir. Unutmamalıdır ki bir öğrenci bu devleti ortadan kaldırmaya yönelik örgütlere ancak dini ve vicdani hassasiyetleri ölçüsünde karşı koyabilir. Her türlü ahlaki değeri tahrip eden şehveti ön plana çıkarıp bunun gibi insan zafiyetlerini istismarı yapan örgütlerle başa çıkmak çok zordur.

4. Askeri okula giriş şartları arasında dindar olması, namaz kılması ve oruçlarını tutması tercih sebebi olmalı kısaca dindar öğrencilerin bu okullara girmesini önleyen tutum ve davranışlardan kaçınılmalıdır.

İşte birkaç tane saydığım hususu dikkat edilirse paralel yapının damarları kesilecek bir daha kimse darbe yapmaya kalkışmayacaktır. Çünkü bugüne kadar yapılan ahlaksız darbeci uygulamalar en çok bu yapının işine gelmiş dini ibadetleri yasaklama sayesinde gizlilik yoluna başvurulmuştur. Bu sinsi yapıyı deşifre edecek en kısa ve kolay yol ise dindar askerler üzerindeki baskıyı kaldırmaktır.

Üzülerek şunu söylemeliyim ki kamu kurumları içerisinde en bahtsız kurum silahlı kuvvetlerdir. Çünkü yıllar boyunca darbeci yapı “eğer darbe yapar isek bu dindar insanlar emrimizi dinlemez” diyerek inançlı insanları ordudan attırmışlardır. Bugün namazını kılan dini hassasiyeti olan halkımızdan kopuk bir nesil yetişmiştir. Özellikle üst rütbeli askerler arasında bugün dahi bir tane dahi eşi baş örtülü bir general-amiral yoktur.

Bu durum halkımızdan kopuk ve dini milli geleneklerinden uzak bir komuta kademesinin varlığına işaret etmektedir. Türk kadınının kahır ekseriyeti gibi giyinmekten kaçınan ailelere sahip bir komuta heyeti Türkiye Cumhuriyetini muasır devletler seviyesine ulaştıramaz. Silahlı kuvvetlerimizde halkımızın özelliklerine sahip olmalı milli ve dini hassasiyetlere sahip çıkmalıdır, vesselam…

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Mardinli hocaMardinli hoca1 ay önce
  Sayın vehbi hocam dilinize yüreğinize sağlık Allah cc razı olsun.Sayın vehbi hocam zaten siz ordudan atilanlardasin ordunun halini en iyi bilenlerdesin.Ama maalesef saydiginiz maddeleri uygulanacağını sanmıyorum çünkü ordu dinsizlerin elindedir.Halbuki devleti ayakta tutan ordudur görevi dış düşmana karşı müdafaa etmektir.Ama kime karşı mücedele ediyor bu ordu müslümanlara karşı mücedele ediyor.Halbuki ordu milletin ordusu olmalıdır türkiyenin milleti müslümandir ordusu da müslüman olmalıdır.dinsiz bir ordu küfür güçlerine karşı koyamaz
 • hasanhasan1 ay önce
  tek yolu var orduyu fes etmek onuda yaptı zaten reyisiniz
 • türkoğlutürkoğlu1 ay önce
  ÇOOOOKyerinde tesbitlerolmuş..Boluşumunsiyasiayağıdaortaya çıkarılmalıdır..ASLAfısatverilmemelidir..İSTANBULda seçim yenilenmelidir ..kesinlikle...bu imandüşmanlarınaasla fısatverilmemelidir..
 • ErcanErcan1 ay önce
  Bu oluşumun siyasi ayağını ortaya çıkarmadıktan sonra ne yapılsa boşa kürek çekmek olur. Her gelen muhalefeti ezmek için önüne geleni bu torbaya doldurur ve gerçek Fetöcüler devlet içinde barınmaya devam eder.
 • yazmıyorumyazmıyorum1 ay önce
  üstadım bu gargad burunlu nursuz çirkin adi şerefsizin bilemediği tek husus cenab -ı hak azzze velle gücü ve hususta hüküm sahibi yanlız ALLAH AZZE VECELLEDİR. bir canımız var onuda onun için seve seve veririz. geberesi pislik fetonyahu erveya geç gebereceksin senin çok sevdiğin siyonizm ve ABD seni kurtaraMAYACAK İMAN DÜŞMAN I MELUN KEFERE DÖNÜ NURSUZ adi yaratıksen ibni sebe yöntemiyle imanımızı çalmaya çalışıyorsun sen bu hususta asla başarılı olamayacaksın gargad suratlı adi şerefsiz mahluk
 • antipaganantipagan1 ay önce
  İran rejim karşıtı laik generallerinden Irak'la süren savaş sırasında hain oldukları sıfatlamasıyla idam sehpalarına göndermiş ve kurtulmuştu. Olağanüstü savaş vaziyetinden tepki görmemişti. İran ordusu savaş esnasında zaafiyet yaşadı ama rejimin ömrü uzamış oldu. Amerika o yüzden terörist listesine alma gülünçlüğüne girdiği İran ordusu üzerinden oyun kuramıyor.
 • antipaganantipagan1 ay önce
  Sözde bağımsızlıklar sonrası hemen bütün islam ülkelerinde aynı tezgah kurulmuş. Ordudaki komuta kademelerini ele geçirenler, ülkelerin siyasi iradesini de kendi menfaatlerine göre şekillendirmişler. Memnun olmadıkları bir siyasi irade başa geldiğinde, emirleri altına aldıkları komutanlarla, o siyasi iradeyi alaşağı etmişler. Biz bunları birebir yaşadık. Mısır bir başka yakın örnek. Bunu önlemenin yolu, orduya islam fedaisi komutanlar atamaktır.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  ELİNİZE SAĞLIK.ÖNEMLİ VE YERİNDE TESPİTLER OLMUŞ.GECİKMEDEN BAZI RADİKAL TEDBİRLER ALINMALI.YOKSA KİNİ VE ÖFKESİ ARTAN ABD VE BATILI ÜLKELERİN BİZİ İÇİMİZDEN VURMA TECRÜBELERİ ,BİR YENİSİNİ DAHA DENEMEKTEN KAÇINMAYACAKTIR.İNSAN DARBECİSİNİ BESLER BÜYÜTÜR MÜ?.AMA MALESEF BİZ BESLEYİP BÜYÜTÜYORUZ.TEK SEBEBİ DE İSLAMIN BÜTÜN DEVLET KURUMLARINDAN TARD EDİLMESİ VE ÖZELLİKLE SİLAHLI KUVVETLER İÇERİSİNDE İYİCE ÖCÜ HALE GETİRİLMESİNDEN KAYNAKLANDI.AMA BUNDAN SONRASI İÇİN İNSAN FAKTÖRÜNE YATIRIM YAPILMALI VE ARZU EDİLEN NETİCE ALINMALIDIR.
 • Neidü zaman HazretleriNeidü zaman Hazretleri1 ay önce
  Allah Türk Milletini ve onun bağrından çıkan Kuvayı Milliye ruhundan doğan Türk Ordusunu sizin gibi Fettullahçı Amerikano İslamcı ve diğer tüm tarikatların şerrinden ve dehşetinden korusun.Rabbim , keşke yunan galip gelseydi diyen meczuplar tayfasından , Türk Ordusunu kendi yurdunda esir alan dinbaz çetelerden muhafaza eylesin.
 • burakburak1 ay önce
  anlaşılan siz, fetö'den oluşan boşluğu başka cemaat ve tarikatlarla doldurmayı öneriyorsunuz.
 • DenizDeniz1 ay önce
  Temizleyin şerefsizler ve Kemalist-Ergenokonculara teslim edin.Sonra da ağzınıza ...sınlar....
 • KocasolakKocasolak1 ay önce
  Bunlar TAM nokta atışlar aynen katılıyorum, ve müsadenizle ek yapmak istiyorum. Askeri müfredatımızda dost ve düşman tanımlamamızı oluşturmalıyız . Osmanlı coğrafyasını KIZIL ELMA hedefİ koyup, buna engel olan herşeyi düşman, önce ALLAH c.c. destek olanları da dost olarak belirlemeliyiz.Bunları sıralamaya koyup duruma göre değişiklikler yapmalıyız. Bu müfredat ile yetişen askerimiz ASLA kafasını kimseye KİRAYA vermeyecektir. Güvencimiz sadece ve sadece ALLAH c.c. olacak bilinci yerleşecek, bu olmazsa olmazımız olacak. Gayri müslim olanlar da kendi ilahına güvenme özgürlüğüne SONUNA kadar sahip olmalı, dininden dolayı kimse kınanmamalı. Zaten ak parti, Reisbu tür KÖKLÜ değişiklikler yapmaz ise iktidarıda ülkemizi de kaybederiz.
 • hüseyinhüseyin1 ay önce
  Kaç yıl oldu daha temizleyemediniz ise yandık, Siyasilere dokunmak yok tabi, iki yüzlü politika.
 • Gülistan Gülistan 1 ay önce
  Bunu 'Subay /assubay alımlarında vb alımlarda görebiliyoruz halen. Kimine adın soyadıyla géçtiniz derlerken, bir başkasına kim 500 milyar isterdiki gibi en olmadık bir soruyla red mühürü vurulmaktadır. Bunun için bu tür alımlar YÖK ün yapacağı adil bir yazılı sınavdan sonra mülakat, sadece kişinin fiziği diksiyonu, anlama kavrama yeteneğine yönelik itiraz hakkı olan bir sisteme geçilmelidir.
 • AskerAsker1 ay önce
  Tsk Dinsizliği meziyet gördü tersten darbe yediArtık akıllanmalıdünyada dinsiz ordu yok savaş zordur inanç olmazsa başarılamazSavaşta dindar barışta laik sistemiyle tatlı su kurnazlığı yapmasınlar
 • VatanVatan1 ay önce
  Tüm yapılarımız gözden geçirilmeli ve egitim ve kariyerde fırsat eşitligi tanınmalıdır!Her sey revize edilmelş ve transparan olmalıdır!Generaller sürekli takip edilmelidir, vatana faydalı mı değilmi diye!
 • Erman Erman 1 ay önce
  İyi ki feröö var yoksa nasıl çözerdik kör düğümleri
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Kaleminize..sağlık..Vehbi..Bey.
 • O.ural .O.ural .1 ay önce
  Tek kelimeyle maneviyatı olan Allah korkusu bilenlere öncelik tanınmalı
 • ecev it' in manevi evladıecev it' in manevi evladı1 ay önce
  Sıradan bir suçluyla uğraşıp onu sindirmede belli bir mesafe alabilirsiniz belki, ama bu fetö için imkansızdır; çünkü deccaldır! 80 yıl önce Erzurumun bir köyünde doğup doncak dolanan, ilkokulu bile bitirememiş olan bir dürzüyü bugün bir süper güç kuş sütüyle besliyorsa bunun elbette bir sebebi vardır ve sizin yapabileceğiniz çok şey yoktur.

Günün Özeti