• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Vehbi Kara
Vehbi Kara
TÜM YAZILARI
23 Ekim 2019

İslam Birliği Önündeki En Önemli Tehdit İran’dır

ABD’nin ne derece güvenilmez bir ülke olduğunu "Bahriyede 15 Yıl isimli" kitabımla ve çeşitli makalelerle izah etmeye çalıştım. Fakat bu haydut devlet aynı haydutlar gibi güçten anlar. Dişlerinizi gösterdiğiniz anda eğer bir de keskin ise işte o zaman geri adım atmak durumunda kalacaktır.

Suriye’de 120 saatlik harekâta ara verme sürecine işte bu gözle bakmak gerekir. Türkiye ağır ABD baskısı nedeniyle teröristlerin bir şekilde toparlanabilmeleri ve gizli ABD unsurlarının çekilmesi maksadıyla 5 gün boyunca harekâta ara vermek zorunda kaldı. Mecburdu zira ABD, Türkiye’ye karşı ekonomik olarak ağır yaptırım kararları almıştı.

Fakat sonuç değişmez. Dünya üzerinde hangi eşkıya kalmış ki; PKK da aynı şekilde başarılı olsun. Tilkinin eninde sonunda gideceği yer kürkçü dükkânıdır. PKK/YPG veya hangi adla anılır olursa olsun bir terör örgütünün düzenli ordulara karşı çıkması mümkün değildir. Hele hele karşısında Türk ordusu ve vatanını haydutlardan temizlemeye çalışan Suriye Milli Ordusu gibi bir güç var ise…

Hâlihazırda terörden temizlik harekâtı devam etmekte olsa da asıl mesele İslam Birliği önündeki en önemli tehdit olan İran’dır. Çünkü bu ülke tam bin yıldır İslam ülkeleri arasında adeta bir hançer gibi durmaktadır. Türk ve Arap dünyası ile Türkistan ve Hindistan arasında aşılması çok güç bir engeldir.

Bu nedenle büyük fotoğrafa bakılmalı ve asıl büyük tehditleri unutmamalıdır. Suriye’de de durumu bu açıdan değerlendirmekte yarar vardır. Eğer İran güçleri Esed Rejimini desteklemese idi şu anda rejimin yerinde yeller esiyor olacaktı. Bu uğurda sayısı yirmiyi bulan İran generali ve binlerce İran askeri ölmüştür.

Şia denilen batıl mezhebi yaymak için her şeyi feda eden İran’lı yöneticilere ders vermek vakti yaklaşmıştır. PKK/YPY’den sonra sıra bu ülkeye gelecektir. PKK/YPG güçlerinin hiçbir önemi yoktur. Teker teker hepsi bulundukları inlerden çıkarılacaktır. Bundan kimsenin şüphe duymaması gerekir.

ABD, vakti zamanında nasıl Barzani’yi satmış ise şimdi PKK eşkıyasını satmıştır. Ne yapıp edip en az zayiatla bölgeden sıvışmanın derdine düşmüştür. Bu nedenle harekâta bunların pılını pırtısını toplaması için 120 saat mühlet verilmesini öyle çok fena bir şey olarak görmemek gerekir.Burada asıl gösterilecek diplomatik başarı; İran’ın saf dışı bırakılmasında ABD’yi ikna etme meselesidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin’le görüşmesinde asıl bu konuya odaklanmalıdır. Zaten Rusya ile İran arasında Suriye’de bir güç ve hakimiyet sorunu vardır. İran kara kuvvetleri ile Rusya ise hava kuvvetleri ile Suriye’de güç gösterisi yapmaktadır. Her iki zalim devletin de Suriye halkı için ölümden başka bir planı yoktur. Gerektiğinde masum sivilleri dahi vahşice öldürmekten çekinmeyecek derecede zalimdirler.

Fakat mazlumun yardımcısı Allah’tır. Allah, nice zalimi dünyada iken cezalandırmış daha ölmeden dünyada iken rezil rüsvay etmiştir. Suriye’de yaptıkları halı bombardımanları hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Eğer PKK/YPG güçlerinin bir an önce ortadan kaldırılıp temizlenmemesi sorgulanıyor ise işte bu konuyu düşünmek gerekir. Ordumuz kılı kırk yararak masum siviller ile teröristleri ayırarak temizlik harekâtı yapmaktadır. Yoksa ABD ve Rusya’nın yaptığı gibi havadan gülleler yağdırarak PKK/YPG’nin temizlenmesi çok kolaydır.

İşte bu hassas ve masumları canilerden ayırarak yapılan operasyonlar süreyi uzatmaktadır. Fakat önemli olan eninde sonunda Suriye’nin bütün eşkıya ve haydutlardan temizlenecek olmasıdır. Bu konuda daha da dikkatli olunmalı Suriye Milli Ordusu ile olan işbirliğini geliştirmek zorundayız. Bu maksatla İdlib’te toplanan bütün muhalif güçler Milli Suriye Ordusu çatısı altında birleşmelidir. Eğer gerçekten Suriye’de sulh ve sükun istiyorlar ise birlik ve beraberlik içinde olmak zorundadırlar, vesselam…

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

osman hoca

ümmet birliğinin en büyük engeli arap ligidir ve filistindir emevi zamanı yazılmış araplara kutsiyet biçen hadisler kendilerini üstün görmeleri filistinin kim parayı çok verirse ona koşması durum çıkar konusuna göre yer değiştirmeleri müslüman araplar diğer müslüman halklar türkler pakistanlılar endonezyalıları düşük görmeleri ve arapların kendilerine kutsiyet biçip diğer müslüman halkları ciddiye almamasıdır.
 • Yanıtla

Şiiliği falan hikayedir İran' ın

İran; ister şah olsun isterse de humeyninin kuyrukları, islama düşmanlıkta hepsi biribirinebeşittirler, birbirleriyle yarışırlar. Onlar için varsa yoksa Sâsâniler ve Sâsânîlik asıldır, esastır! Çok koyu bir sasani ırkçısıdırlar ve bu nedenle de onu yok edip ortadan kaldıran sahabeye söverler! Sahabeye sövüp düşmanlık eden birinin müslüman olması söz konusu bile değildir! Şiiliği kazıyın, altında yatan da Sâsânî ırkçılığıdır, onu örtü olarak kullanırlar İslam âlemine karşı. O dinsiz ulusu ortadan kaldıran hz. Ömer' den ra Alah cc razı olsun, Allah ona rahmet eylesin, ne büyük bir hayırla terk- i dünya eylemiş.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23