• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Vehbi Kara
Vehbi Kara
TÜM YAZILARI
17 Mayıs 2019

Feto’nun Oruç ve İslam Düşmanlığı

FETÖ Örgütü ve onun zındık lideri Feto, İslam’ın temel şartlarını ortadan kaldırmak için elinden gelen her fenalığı yapmıştır. Kelime-i Şehadet’teki  “Muhammedün Resulullah” lafzını kaldırmaya yeltendiği gibi dinin direği olan namazın kılınmasına ve orucun tutulmasına da engel olmuştur.

Bütün bu fenalıkları yaparken bahanesi de hazırdır. Kendi militanlarının deşifre olmasını önlemek için İslam’ın temel ibadetlerini yapmadıklarını söylemektedir. Çünkü; Feto’nun zındıka örgütüne göre amaca ulaşmak için her yol mubahtır. İçki içmek, zina yapmak da dahil İslam’ın yasakladığı her fiili utanmadan, hayasızca işlemekte ve bundan hiç rahatsızlık duymamaktadırlar.

Bütün bu çirkin hatta iğrenç uygulamaları defalarca dile getirdik. Ramazan ayı münasebeti ile İslam’ın en önemli ibadetlerinden olan “oruç” ile ilgili olarak yapılan fenalıkları da dile getirmeye devam edelim.

Feto’nun İslam düşmanlığına uygun olarak kendisine yardımcı olan; başta Sabetay Yahudileri olmak üzere faşist darbecilerin sayısı çoktur. Bunların çirkin yüzleri ile ilk defa 1983 yılında Deniz Harp Okulunda karşılaşmıştım.

1983 Yılında Bahriye Mektebinde Türk öğrencilerin oruç tutması yasaklanmıştı. Yabancı öğrenciler ki; 120’den fazla Libya’lı öğrenci bulunurdu, bunlara iftar yemeği çıkarılırdı. Bizi ise yemekhaneden kovar ceza vermekle tehdit ederlerdi.

Fakat kendi sınıfımdan 18-20 öğrenci ile birlikte oruç tutmaya kararlı idik ve her ne pahasına olursa olsun bundan vazgeçmedik. Komutanlar biz Türk öğrencilere; oruç tutmanın yasak olduğunu söylemiş aksine davrananların ceza alacaklarını tebliğ etmişlerdi. Fakat yine de ramazan orucunu tutuyor; kanunsuz olan bu emri dinlemiyorduk.

İftar saati gelince öğrenci kantininin yolunu tutar; buradan satın aldığımız birkaç yiyecekle orucumuzu açıyorduk. Bazen Libya’lı öğrenciler peçetelere sardıkları iftar yemeklerinden bazı parçaları bize getiriyor bizim için teneffüshane de bir ziyafet vermiş oluyorlardı.

Birkaç defa Libya’lı öğrencilerin arasına saklanarak iftar yemeğine girmeye çalışmıştık. Fakat son sınıf öğrencilerinden meydana gelen öğrenci teşkilatı derhal bizi yakalamış yaka kartlarımızı alarak ceza verme işlemini başlatmıştı. Bu durum hiç olmaz ise hafta sonu izinde iken oruç tutmamıza engel olabilirdi. Fakat ne hikmetse bir ceza vermediler. Besbelli ki bazı komutanlar halimize acımış yaptıkları bu çirkin işten dolayı hiç olmaz ise ceza yememizi engellemişti.

Bu yasak zamanı tuttuğumuz orucun tadı ve lezzetini hiçbir zaman unutmadım. İşte bir parça kuru ekmeğin dahi ne güzel olduğunu gerçek iştahı yaşayarak öğrenmiştim. Öğrencilerin neredeyse tamamı bu duruma çok üzülüyor fakat askeri okul olduğu için seslerini çıkaramıyorlardı.

Okul Komutanı Tuğamiral İlhan Aran’ın ismini bu nedenle hiç unutmadım. Bize çektirdiği zulümden dolayı şimdi ne haldedir bilmek dahi istemiyorum. Lakin bu iğrenç uygulamadan en fazla yararı; o tarihlerde yeni yeni büyümekte olan FETÖ örgütü görüyordu. Askeri okul öğrencilerine: “namaz kılmayın, oruç tutmayın” diye güya tedbirli olmalarını öğütlüyordu.

Kenan Evren ve  12 Eylül 1980 darbecileri, Feto’nun askeri okullarda palazlanmasına en çok yardım edenlerdendi. Çünkü gerçekten de namaz kılan, oruç tutan askeri okul öğrencileri okuldan atılıyor, üstelik ağır bir tazminat cezası da veriliyordu. Yetmedi; eğitim hakkı başta olmak üzere daha bir çok kamu haklarından men cezası da başımızda duruyordu. Bu nedenle yasaklamaların etkisi korkunçtu. Fakat yine de direniyor bu haklı mücadelemizden büyük bir haz alıyorduk. 1983 yılı işte böylesine olaylarla geçmişti.

Ertesi sene tüm ramazan ayı eğitim sezonunun içine girmişti. Okul komutanı değişmiş yerine daha insaflı olan Yaşar Önkal, gelmişti. Bu yıl oruç tutmak isteyen öğrencilerin listesi istenmiş aynı sınıftaki 30-40 öğrenci isimlerimizi yazdırmıştık.

Tabur komutanımız da ramazandan bir iki hafta önce içtima taburuna gelerek askeri okul öğrencilerinin oruç tutmalarının çok zor olacağını söyleyen bir nutuk çekmişti. Fakat önceki yıldan ben de diğer öğrenciler de çok kızgındık. “Ne yani Libya’lı öğrenciler Müslüman biz değil miyiz” diye bu yasaklamadan rahatsız olduğumuzu belli ediyorduk.

Nitekim Okul Basketbol takımının en iyi oyuncusu olan Volkan; “müracaatım vardır komutanım” diyerek taburun önüne çıkmıştı. Tabur komutanının şaşkın bakışları altında “biz öğrencilerin her türlü askeri okul öğrencisi gereklerini yerine getirebileceğimizi ve oruç da tutacağımızı” açık bir dille ifade etmişti.

Bütün öğrenciler Volkan’ı takdir etmiştik. Tabur Komutanı ise “ne haliniz varsa görün” benzeri bir laf edip taburdan ayrılmıştı. Yeni bir liste daha verilmemiz istenmişti. Bu sefer oruç tutmak isteyenlerin sayısı 60’ın üzerine çıkmıştı.

Fakat çok ilginç bir şey dikkatlerden kaçmıyordu. Önceki yıl yasak iken oruç tutan bazı öğrenciler bu defa listeye isimlerini yazdırmamışlardı. “Yasakken tutuyordun şimdi niçin oruç tutmuyorsun?” diye sorduğum bu öğrenciler; adeta otomatik olarak “midemde rahatsızlık var, bu yüzden tutamıyorum” diyorlardı.

Daha sonraki yıllarda bunların FETÖ örgütünün etkisi ile oruç tutmadıklarını öğrenmiştik. Feto’nun kanca attığı bu öğrenciler; artık namaz kılmaz, oruç tutmaz olmuştu. Hatta alkollü içki içip sefahatin içine düşen, alkolik olan kişiler bile vardı.

Feto’nun üzerinde çalışılıp bilinmesi gereken çok ilginç ikna yöntemleri vardı. Namaz oruç meselesini “okuldan atılmamak için tedbir” diye yutturuyorlardı. Lakin “kola içmemek” ve “margarin yememek” gibi o tarihlerde çok zor uygulanabilen özel tutumları vardı.

Feto’nun maskarası olan bu kişiler, namaz, oruç, içki gibi çok önemli ibadetleri yapmasalar da kola içmemek, margarin yağı kullanılan yemekleri yememek gibi çok zor davranışları yerine getiriyorlardı. Öğlen ve akşam yemeğini yemeyip kahvaltı ile bunu yapmak kolay bir iş değildir.  Fakat asla taviz vermiyorlardı. Daha sonra ne oldu ise tavır değiştirdiler. Belli ki kendilerini bu şekilde deşifre ediyorlardı.

Böylesine güç bir yasağı yani kola margarin yiyip içmemeyi, nasıl ve neden yaptıklarını şimdi dahi anlamakta güçlük çekiyorum. Fakat benim gibi birkaç kişi; “birisinin Feto’cu olup olmadığını” bu halleri yüzünden çok kolay anlayabiliyor, hemen damgayı basabiliyorduk.

15 Temmuz 2016 darbesinde tutuklanan amiral rütbesinde aynı sınıftan tam 8 öğrenciye Feto kanca atmıştı. Bu darbeden 2 yıl önce bunlardan 4 tanesini Cumhurbaşkanlığı danışmanlarına ismen bildirmiştim. Fakat diğer 4 tanesini tam olarak bilmiyor sadece şüphe ediyordum.

İşte Feto örgütü yasaklar ve tedbir gibi bahanelerle darbeci generallerin çirkin uygulamalarından destek alıp askerlerin ibadetlerini yapmasını engelliyordu. Amaç İslam düşmanlığı idi. Bunu benim gibi birkaç kişi biliyor ve anlatmaya çalışıyorduk. Lakin çok sert ikazlarla karşılaştığımız yetmediği gibi ağır hakaretlere maruz kalıyorduk.

Fakat yazı yazdığım gazetelerde ve internet sitelerinde Feto’nun bir İslam düşmanı olduğunu açıkça dile getirmekten çekinmedim. Bu konuda onlarca yazım vardır. Bir tanesinde 15 Temmuz darbesinden tam 5 buçuk ay önce “Feto’nun darbe yapacağını” yazmış ve hükümetin bunu önlemesi için sorumluluk altında olduğunu, tarihsel olaylarla destekleyerek neşretmiştim.

O tarihte Başbakan; Ahmet Davudoğlu idi. Başbakan’ı ikaz ederken 27 Mayıs 1960 darbesini ihbar eden Samet Kuşçu örneğini vermiştim. İşin ilginç tarafı bu olaydan 56 yıl sonra aynı Samet Kuşçu gibi kale alınmamıştım.

Menderes Hükümeti de darbe ihbarını ciddiye almamış fakat Cumhurbaşkanı Celal Bayar, mahkemeye bildirmişti. Mahkeme ise 6 ay sonra darbe yapacak olan Milli Birlik Komitesi üyelerini suçsuz bulup Kuşçu’yu hapse atmıştı.

Benim yaşadığım da benzer bir durumdu. Kuşçu gibi darbe yapılacağını ihbar edip Davutoğlu’nu ikaz ediyordum. Lakin “karanlık oda” benim için “ Askeriyeden 1997 yılında Feto’culuktan atıldı” diye bas bas bağırıyordu. Bu konuda 28 Şubat 1997 darbecileri mahkemeye müracaat etmiş savcılar önünde ifade vermiştim.

Nitekim açılan soruşturmalarda mahkeme savcıları “Feto ile alakamın olmadığını” resmi olarak ilan etmişlerdi. Buna rağmen “karanlık oda” hala bana iftira atmaya devam etmektedir. Her ne ise; bu vesile ile Feto hakkında yazı yazma isteğim artmaktadır. Bu dehşetli zındıka örgütünü iyice deşifre etmek sadece benim değil bütün Müslümanların üzerine bir borçtur...

Bu makalede maksadım şahsıma karşı yapılan iftiraları dile getirmek değil; Feto’nun nasıl bir İslam düşmanı olduğunu ramazan orucu vesilesi ile dile getirmektir. Yazının uzun olmasından dolayı okuyucularımın kusuruma bakmamasını isterim. Zira bölük pörçük yazı yazarak bu meseleyi anlatmak izah etmek konunun anlaşılmasını engellemektedir, vesselam…

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı