• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Vehbi Kara
Vehbi Kara
TÜM YAZILARI
21 Ekim 2019

CHP Olmasaydı?

Galibiyet şahıslara mağlubiyet ise ordumuza ve milletimize verilerek kahraman ordumuz aşağılanırdı.

Meclis-i Mebusan’da kabul edilen Misak-ı Milli sınırları içindeki Musul, Kerkük İngilizlere 150 bin sterlin karşılığında teslim edilirdi.

İngilizlere kiralanmış olan Kıbrıs tamamen bu devlete verilirdi.

Batı Trakya ahalisi Müslüman olduğu halde Bulgaristan’dan kurtarılıp Yunanlılara teslim edilirdi.

Acaristan ve Batum, Gürcistan’a bırakılır Müslüman olan Gürcüler, baskı ile Hristiyan yapılırdı.

Rodos ve 12 Ada, Uşi Anlaşması ile bize bırakıldığı halde İtalyanlara teslim edilir burada yaşayan Müslümanlar, başka bayraklar altında yönetilmeye devam ederdi.

Fransızlar, Antep'ten sonra Anadolu’nun birçok bölgesini işgal eder, kadınların örtüsünü başından çeken askerlerin baskısı altında kalırdık. Başı örtülü kızlar okullarda okuyamaz ve başörtülü memur olunamazdı. Annesi ve karısı örtülü diye, namaz kılıyor diye subaylar ordudan atılırdı.

Geçmişimizle bağımızı koparmak için harf devrimi yapar; kütüphanelerdeki ve halkımızın sahip olduğu bütün kitap ve el yazma eserlerini okuyamaz hale gelirdik.

Halifelik kaldırılır; İslam ülkeleri başsız kalırdı. Batılı ülkeler, Müslümanların halifesini aşağılayarak yurtdışına sürerdi.

Yine batılı emperyalist güçler herkesi şapka giymeye zorlardı. Şapka giymeyi reddeden vatandaşlar için seyyar mahkemeler kurar, seri idamlar yaptırırdı. Hatta şapka kanuna karşı çıkıyor diye şehri Karadeniz şehirleri olan Rize ve Trabzon'u denizden bombalarlardı.

Mandacılar ülkenin yönetimini ele geçirir. Seçilmiş ilk meclisi zorla dağıtırak Ali Şükrü Bey gibi vatansever milletvekillerini öldürürlerdi. Kendi isteklerine göre kurdukları meclisle ülkeyi en az 30 yıl tek parti ile yönetirlerdi. Kendi adamları dışında kimseye seçilme hakkı tanımazlardı.

Türk ırkı üstün ırk ilan edilir, Kürtler, Rumlar ve Ermeniler aşağı ırk olarak ilan edilirdi. Mimar Sinan’ın mezarı açılıp “Brekisefal mi yoksa Dolikesefal mi?” diye kafatası ölçülür sonra da kafatası çalınırdı.

Kendilerini Türk saymayanları Anadolu'dan sürülmesi için çalışılır, Dersim'de sırf Alevi Kürt diye çoluk çocuk, kadın erkek on binlerce savunmasız insan imha edilirdi.

Komünist Ruslar Anadolu'ya davet edilir, camileri ahır yapmak için çalıştırılırdı. Din afyondur denilerek medreseler, tekke ve zaviyeler yasaklanır, ezan susturularak minarelerden “tangır tungur” şarkılar söyletilirdi.

İstanbul, askerden arındırılmış bölge ilan edilerek her türlü geminin boğazlardan serbestçe geçmesine müsaade edilirdi.

Fatih Sultan Mehmet’ten Bizans'ın intikamını almak için Ayasofya Camii, müzeye çevrilirdi.

“Yurtta Sulh” adı altında darbeler yapılır, darbeci askerler kendi vatandaşlarını ve seçilmiş başbakanları öldürürdü.

Neyse ki CHP başımıza geldi de bütün bu fenalıklardan kurtulduk, vesselam...

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

var, ama..

Karnımızda nasıl bağırsaklarımız var, öyle de chp var. Ama hayır chp bağırsaklar değil; bağırsakların içindekiler.
 • Yanıtla

Gören Göz

Chp en son yerel seçimlerle birlikte, pirincin içindeki pirinçe benzeşmiş taşlara dönüştü. Bu birinci alnı sejdeli bir kısım müslümanlar alıp seçim günü yediler. Taşlar görülmediği için ayıklanmadılar buda onların (camiye karşı şampanya patlatma) bir çok dişlernin kırılmasına sebebiyet verdi.Eğer bu ahmaklar bu tavırlarını devam ederlerse bu sefer bütun dişleri kırılır. Çünkü bunlar bir dahaki seçim başarısı kutlaması yaparken ŞAMPANYAYI camii kübesininin en tepesine dökecekler haberleri olsun. Bu bir şaka değil gerçek bir duyumdur.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23