ABD’ye 44 Yıl Önceki Gibi Ders Vermeliyiz

19 Temmuz 2019 Cuma

ABD, yapılmaması gerekeni yaptı ve 1.4 Milyar ödediğimiz ve üretim ortağı olduğumuz F- 35 uçaklarına el koydu. Bu durum 105 yıl önce İngiltere’nin aynı şekilde 4 Milyon Sterlin ödediğimiz halde el koyduğu Sultan Osman ve Reşadiye isimli savaş gemileri olayına da benziyor.

 Osmanlı Devleti “Üzerinde güneş batmayan imparatorluğu” olarak adlandırılan bu gaspçı devlete karşılık olara savaş açarak; cevap vermişti. Sonuçta; Çanakkale, Yemen ve Irak’ta binlerce İngiliz askeri öldürüldü ve esir edildi. Gerçi Filistin’deki ihanet yüzünden Osmanlı Devleti’de büyük kayıp yaşadı ve ortadan kalktı. Fakat dünyanın en güçlü devleti olarak ifade edilen İngiltere bir daha belini doğrultamamıştır.

Bunun benzerini şimdi ABD yapıyor. Resmen teslim edilmesi gerekirken savaş uçaklarımıza el koydu. Elbette derhal bunun cezası kesilmelidir. Onurlu ve bir büyük devlete yakışır şekilde hareket etmemiz gerekiyor. Aksi takdirde bütün dünya ülkelerine karşı Türkiye’nin ne otoritesi ve ne de itibarı kalır. İkinci bir çuval geçirme hakaretine maruz kalmış oluruz. 

Ne yani ABD ile savaşa mı gireceğiz?

Savaş en son seçenektir. Lakin Türkiye’nin itibarını ayaklar altına alan böyle bir davranışa karşılık vermek zorunluluğu vardır. İlk tedbir olarak 44 yıl önce yine bir Temmuz günü ABD’ye karşı yaptığımız gibi bir davranış gösterebiliriz.

1975 Yılında iktidarda Milliyetçi cephe Hükümeti vardı. Adalet-Milli Selamet-Milliyetçi Hareket partilerinden meydana gelen koalisyon hükümeti ülkemizin onuruna yakışacak derecede bir karar almıştı. Sonrasında yıllar geçtikçe bunun ne derece doğru olduğu ortaya çıkacaktı. Bu dönemde yaşadığımız olaylar geleceğe ışık tutması açısından çok önemlidir. Bakın neler yaşanmıştı:

Türk Hükümeti, 25 Temmuz 1975 tarihli Bakanlar Kurulu kararnamesiyle ‘’Türkiye’deki sayıları 21’i bulan bütün ABD üs ve tesislerini” kapatmış İncirlik üssünü ise bundan sonra sadece “NATO’nun  kullanabileceği” bir şekle çevirmişti. Amerikan üsleri bir bir boşaltılarak 21 üs ve tesisten, 5 bin asker ve sivil personel Amerikalı ülkeden çıkartılmıştı.

Bu durum Türk Silahlı Kuvvetleri açısından son derece yararlı olmuştu. Çünkü yıllar boyu milli silah üretme projeleri askıya alınmış bunun yerine ABD’nin kullanım dışı bıraktığı silahlarla dolu bir ülke haline gelmiştik. İşin kötüsü bu silahlara ödediğimiz paralar yüzünden ekonomimiz felç olmuş hatta 70 sent’e muhtaç hale getirilmiştik. FMS Kredilerinin faizleri dahi müttefikliğe yakışmayan bir politika ile aleyhimize işletilerek ağır borçlanmalara sebep olmuştu.

ABD kovulduktan sonra özellikle Donanmamızda yerli silahlar kullanılmaya başlamış Berk ve Peyk isimli iki muhribi ve çeşitli savaş gemilerini inşa ederek ABD’ye bağımlılıktan bir nebze kurtulmaya başlamıştık. NATO Müttefiki ülkeler ile çeşitli silah anlaşmaları yaparak bunları Türkiye’de üretmeye başlamıştık.

Bugün büyük ölçüde yerli imkanlarla üretilen milli savaş gemilerinin öncüsü olarak Batı Almanya ile MEKO Fırkateynlerini üretmeye başlamıştık. O yıllarda Almanlar şimdiki gibi kalleşlik yapmıyor teknoloji transferine imkan sağlıyorlardı. 2 Tanesi Gölcük tersanesinde ve 2 tanesi de Batı Almanya’daki tersanelerde inşa edilen bu gemiler ülkemizin yüz akı olmuşlardı. Halen bu gemileri kullandığımız gibi daha da gelişmiş olanlarını da üretip kullanmaya devam ediyoruz.

Sonunda ABD yanlış yaptığını görerek ülkemize uyguladığı ambargoyu kaldırmıştı. Fakat Kenan Evren isimli darbeciye 12 Eylül 1980 ihtilalini yaptırarak yeniden ülkemizin ensesinde boza pişirmeye başladılar. Tekrar sinsi ve aşağılık oyunlarını oynuyor faşist darbecileri kışkırtarak yeni yeni darbeler yaptırıyorlardı. 28 Şubat 1997’de binlerce dindar askeri ordudan attırarak 15 Temmuz 2016’da FETÖ örgütüne yaptırdıkları darbeye zemin hazırladılar.

Bu arada çeşitli zamanlarda haince ve kalleşçe eylemler yapmaktan da geri durmuyorlardı. Örneğin Muavenet isimli muhribimizi tatbikat esnasında Saratoga isimli uçak gemisinden atılan güdümlü mermilerle vurmuşlardı. PKK örgütüne silah yardımı yaparak binlerce askerimizin şehit olmasına yol açtıkları yetmiyormuş gibi kullanım ömrü sona ermiş savaş gemilerini zorla ülkemize kakalamaya çalışıyorlardı. Cumhurbaşkanı Özal, Orgeneral Eşref Bitlis ve Muhsin Yazıcıoğlu gibi devlet adamlarını şehit ettiler.

Bu ahlaksız ve müttefiklik ilişkilerine sığmayan davranışlardan sonraki zamanlarda da geri durmadılar. Son zamanlarda yaptıkları en çirkin işlerin bir kısmı şunlardır:

 1. FETÖ’nün lideri Feto’yu açık suç delillerine rağmen iade etmediler.
 2. PKK’nın Suriye’nin Kuzeyinde devlet kurması için binlerce TIR ve uçakla yardım ettiler.
 3. Türkiye’nin Suriye’ye girmesine ramak kala ABD Başkanı Trump aracılığı ile “Suriye’den çekiliyoruz”   diye resmen yalan söyleyerek harekatımızı önlediler.
 4. Devletin yönettiği Halk Bankası yöneticisini hukuksuz bir şekilde hapse atarak suç isnadında bulunarak eşkiyalık yaptılar.
 5. Papaz Bronson isimli CIA ajanını “esirlikten kurtarıldı” diyerek ülkemizi aşağıladılar.
 6. 15 Temmuz darbesini açıkça destekleyip delillerin karartılması için her türlü hukuksuzluğa imza attılar.
 7. Özellikle kredi derecelendirme kuruluşlarına baskı yaparak Türk Lirasının aşırı derecede düşürülmesine ve bu sayede kriz meydana getirilmesine çalıştılar.
 8. Ülkemiz vatandaşlarına vize yasağı uygulayarak serbest dolaşımına engel olmaya çalıştılar.
 9. Doğu Akdeniz’de açıkça Rum tarafını destekleyerek dostluk ilişkilerini ayaklar altına aldılar.

Ve dahi bildiğimiz-bilmediğimiz daha nice ayak oyunları ile düşmanca hareket etmekten hiç vazgeçmediler. Son olarak da ortak üretim yaptığımız uçaklara el koyarak savunmamıza darbe vurmaya çalıştılar.

Daha önceki yazılarımızda büyük devlete yakışır bir politika uygulanması gerektiğinden bahsetmiş reaktif değil proaktif tedbirlere başvurulmasını istemiştik. İşte şimdi eski politikalardan vazgeçilerek büyük bir devlet gibi davranmamız gerektiği daha iyi anlaşılmaktadır.

Bölgenin en güçlü devleti olduğumuza yakışır şekilde ABD’nin üs ve tesislerini kapatarak ABD’yi cezalandırmamız gerekmektedir. Eğer bunu yapmaz isek hiç şüphe etmeyiniz ki ABD’nin ahlaksız ve alçakça saldırıları artarak devam edecektir.

Kamuoyu önüne çıkan birçok gazeteci ve akademisyen devamlı surette ABD ile ilişkileri iyi tutmanın gereğinden bahsetmektedirler. Hatta bu sayede ABD yaptırımlarının hafifletileceğinden dem vurarak aklı sıra ülkemize ayar vermeye çalışıyorlar. Utanmasalar savunmamızı güçlendirdik diye aldığımız S400 füzeleri yüzünden ABD’den özür dilememiz gerektiğini söyleyecekler.

Bu aşağılık kompleksine sahip kişilerin çoğu Sabetaist kökenli veya ekmeğini yiyenlerdir. Milli duygulardan ve İslam’ın izzetinden mahrum olup Yahudi sermayesi ile semirtilen kişiler olduğu daha önceki tavırlarından da anlaşılmaktadır. Hala bunlara yüz veren ve her durumda kamu kurumları ve üniversiteler aracılığı ile şımartmakta olanlara çok sözüm vardır. Lakin şimdilik bir kez daha ikaz etmek istiyorum.

Sabetay Yahudilerini devlet kadrolarına doldurarak ülke yararına bir iş yapamazsınız. Yılan vazifesini yapar. Fırsatını bulduğu anda zehrini akıtacaktır. Eğer milli politikalar geliştirmek yerine bunların Batıya karşı ezik; Müslüman dünyasına karşı küstah politikalarını hayata geçirirseniz ilk seçimde halkın tokadını yiyeceğinizden şüphe duymayınız.

ABD üs ve askeri tesislerini kapattıktan ve yürürlükte olan anlaşmaları askıya aldıktan sonra tahkim mahkemelerinde gasp edilen paralarımızın hesabını sormak hükümetin görevidir. Bu arada bölge ülkeleri ile iyi ilişkiler kurmaya özen gösterilmelidir. Rusya’nın bağımlısı olmuş ve sözünden çıkmayan Suriye ile olmasa da Mısır ile ilişkilerimizi yeniden kurmak zorunluluğumuz vardır. Birden olmasa da orta vadede  Mısır’ın ABD yanlısı diktatörlüğünün yıkılması için bundan başka çare de yoktur.

Diplomasi aynı zamanda “zarafet dili” demektir. ABD’ye karşı alacağımız tedbirler bütün dünyanın kabul edeceği onurlu bir davranış olduğu bütün hariciye personeline belletilmelidir. Aşağılık kompleksinden uzak şeref ve haysiyetimizi tarihsel gerçeklikler üzerinden yansıtan diplomasi diline ihtiyacımız vardır, vesselam…  

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • DenizDeniz27 gün önce
  Abi lutfen dusunulmemis aklina ilk gelen seyleri onerme olabilir ki biri ciddiye alirElde yok avucta yok borc 600 milyar dolarTeknoloji sifir bir de millete nasil artistik yapalim
 • DenizDeniz27 gün önce
  Abi lutfen dusunulmemis aklina ilk gelen seyleri onerme olabilir ki biri ciddiye alirElde yok avucta yok borc 600 milyar dolarTeknoloji sifir bir de millete nasil artistik yapalim
 • DenizDeniz27 gün önce
  Tarih tekerrurden ibarettir. Yavuz ve Midilli diye bir sey duymusmuydun abi selamlar
 • EKOLL EKOLL 1 ay önce
  Sn. Erdoğan ve hükümet nasıl bir karar alacak? Bekleyelim ve hep birlikte görelim.
 • Vehbi KaraVehbi Kara1 ay önce
  Feto konusunda hiç bir günahım yoktur. Bilakis 17 yaşımdan itibaren FETÖ örgütü ile mücadele ediyorum. Askeri okul öğrencisi iken namaz kılanlara mani olan Fetocuların gücünü kırdığım için hedef haline geldim. Keza oruç tutma ve içki içmeme konusunda askerlik yaşamın boyunca 15 sene hem Fetocularla hem de askeri yöneticilerle ciddi savaş verdim, Elhamdülillah. Bunu nasıl yaptığımı 2007 yılında çıkardığım "Bahriye'de 15 Yıl" isimli kitabımda yazdım. Rabbimin huzuruna bu konularda huzur duyarak çıkacağım. Lakin din düşmanı Sabetay Yahudisi rakıcı komutanlarla yeteri kadar mücadele edemediğimi itiraf etmek isterim. Gerçi bunlarala benden başka bir iki kişiden başka mücadele eden de yoktur. Hükümetimizi de kontrolleri altına almışlardır. Allah Müslümanların yardımcısı olsun...
 • NEZİHNEZİH1 ay önce
  sabetaist yahudiler kim bu saatten sonra belli oldu Yahudiler teşekküretti f-35 türkiyeye sokturmayan içerdeki sözde muhafakazar görünümlü kardeşlerine işbirlikçilerine yazıklar olsun daha bitti bundan sonra onların adı yahudidir herzamn karşılarına çıkarız HEY YAHUDİ
 • FatihFatih1 ay önce
  İlk darbeyi çuval hadisesi ile aldık. O dönemde nota bile vermedik, “müzik notası” esprisini hatırlıyorsunuz değil mi?O günden sonra bir daha ABD’ye kafa tutma imkanımız olmadı. O gün çok şiddetli tepki gösterseydik bütün dünya arkamızda olurdu. Sessiz kalınca onurumuz yerle bir olmadı mı? Feto olayını ise hiç açmayalım isterseniz, çok mahçup olursunuz. Bu hainleri kendi devletimiz bütün dünyaya kabul ettirdi resmi yazılarla. Yılan büyümeye başladığında da seyretti herkes. Ergenekon diye uydurma bir gerekçeyle feto eliyle bütün bir ordu hırpalandı onuru yerle bir edildi. Sizler de alkışladınız o süreci. Hocaefendi dediniz o şerefsize. Laiklere saldırırken memnun oldunuz sonra da yüz bulup bütün devlete saldırdı. Vehbi bey çilehaneye kapanıp ömrünüzün sonuna kadar ibadet etseniz yine de bu günahtan arınamazsınız diyorum. Doğrusunu Allah bilir.
 • FATİHFATİH1 ay önce
  İlk darbeyi çuval hadisesi ile aldık. O dönemde nota bile vermedik, “müzik notası” esprisini hatırlıyorsunuz değil mi?O günden sonra bir daha ABD’ye kafa tutma imkanımız olmadı. O gün çok şiddetli tepki gösterseydik bütün dünya arkamızda olurdu. Sessiz kalınca onurumuz yerle bir olmadı mı? Feto olayını ise hiç açmayalım isterseniz, çok mahçup olursunuz. Bu hainleri kendi devletimiz bütün dünyaya kabul ettirdi resmi yazılarla. Yılan büyümeye başladığında da seyretti herkes. Ergenekon diye uydurma bir gerekçeyle feto eliyle bütün bir ordu hırpalandı onuru yerle bir edildi. Sizler de alkışladınız o süreci. Hocaefendi dediniz o şerefsize. Laiklere saldırırken memnun oldunuz sonra da yüz bulup bütün devlete saldırdı. Vehbi bey çilehaneye kapanıp ömrünüzün sonuna kadar ibadet etseniz yine de bu günahtan arınamazsınız diyorum. Doğrusunu Allah bilir.
 • mutmainemutmaine1 ay önce
  ÜS KAPATILMAZ , EN UYGUN CEVAP: İNCİRLİKTE SAVAŞ UÇAKLARININ KALKIŞINA İZİN VERİLMEZ + F35TR'YE GİREMEZ + AMERİKAN SİLAHLARI ALIMI DURDURULUR .....+ RUS SİLAHLARI İNCİRLİKTE KULLANILIR.,,bunlar onlara yeter zaten... Ama sonra ekonomik savaş açılınca , çirkeflik yapmayın
 • KlmKlm1 ay önce
  Eski dost düşman olmazsa,eski düşmanda dost olmaz.Ben şahsen bir müminlerin birde Türklerin dostsuz olduğuna inanırım.Dost kelimesini saçma buluyorum.40 yıldır duyarız bu sözü abd dostumuz.Evelahir komik bulmusumdur halada komik boş laftır.Toplumumuzda bile para kardeşten eşten önemli konum almış.Ha dostluk derken haklı olabilirler.Onlar birbirlerinin velisidir,dostudur....Dünya üzerindeki iktidarlar birbirlerinin dostu olabilirler.Dunyada bugün amerikanın desteklemediği hiç kimse iktidar olamaz.Sesini duyuran cemaat,örgüt,stk vbolamaz,olamaz olamaz......Durum abd içinde aynıdır oda küresel çetenin pençesindedir.Ve iktidarlar halkından yönetimlerinden çok çok fazlasıyla onlara yakındır.Bu derin bir mafya, cetedir. Bunu bilen biliyor,bildiriyle kalıyor.Şimdilik....Iktidar kendisi söyledi ,biz insan merkezli bir sistemi savunuyoruz.Din millet merkezli değil ,anlayışı içinde.Bu anlayış yehova şahitlerinin anlayışı veya komünizm marksizm,sosyalizm veya hümanizmin dışında değil bence...Islamın evrenselliginden gafilli.Yine iktidar,Araplar Kurtler,Türkler azınlıktır derken,dodgru soyler cunku ben Turk ırkinin yok olmakta oldugua inaniyorum.Sayica pek az olduumuzada inanıyorum.Insanin, irkinin korunması için (dini veya sosyal felaketlere) mücadele etmesi,düşünmesi,savunması faşizme,En büyük faşist benim o zaman aq.....Şimdi kafayı çekip kayarlamadik adam koymicam....İcemiyorum içmemem gerek.Umarım bir gün Türk 'ün dirilişi, Haktan aldığı güçle hakkı haykırışı dünyayı sağır ve lâl putlara döndürecek.Sekilden ibaret şaşa zül olacak.Onlarda zaten şekildi,imtihan gereği.Aslolan bizdik....Öfke akla zarar veriyor icraatlara...Hasbunallahi ve nine el vekil. Yorum aramızda kalsın.
 • Yunus 16Yunus 161 ay önce
  Bütün bu çok ciddi önemli gelişmeler yaşanırken Abdullah Ahmet Ali nin yaptıklarına ne demeli tam da sırtından hançerlemek bu olsa gerek 3 nankörler üç kalleşler.
 • Parayı verdiysek düdüğü de çalarız..!Parayı verdiysek düdüğü de çalarız..!1 ay önce
  Aynen 105 sene evvelki hâdiseye benziyor. Yoksa tarih, tekerrür mü ediyor.?!Kendi malımızla rezil olacak değiliz. Parayı verdiysek düdüğü de çalarız..!
 • Gurbetçi...Gurbetçi...1 ay önce
  Pek saygıdeğer Cumhurbaşkanı'm, 2015 seçim beyânnâmenizde de va'dedilmiş olduğu üzere, YURT DIŞINDAN BORÇLANARAK EMEKLİ olanlara hiç değilse "MİNİJOB" yani "yarı zamanlı" ÇALIŞMA MÜSÂDESİnin bir ân önce verilmesini çok ricâ ediyoruz..! Teşekkürler, vesselâm...
 • hüseyinhüseyin1 ay önce
  "Biz bir ülkeyi/medeniyeti mahvetmek istediğimizde, onun servet ve nimetle şımarmış elebaşlarına emirler yöneltiriz/onları yöneticiler yaparız da onlar, orada bozuk gidişler sergilerler. Böylece o ülke/medeniyet aleyhine hüküm hak olur; biz de onun altını üstüne getiririz." İSRA 16
 • ihsanihsan1 ay önce
  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, parti genel merkezinde Amedspor dedikleri Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Metin Kılavuz ve beraberindeki heyetle buluşmasında "Burası bizim ortak vatanımız. Ortak vatanımızda bir arada yaşayacağız, bu bir arada yaşamanın gerekleri neyse bunları yapacağız. Tabii bu bütün alanlar için bu geçerli, spor için de..." dedi!"Ortak vatan", PKK terör örgütünün başı Abdullah Öcalan'ın kullandığı bir kavramdır.Öcalan, bu kavramı ne anlamda kullandığını da 2009 yılı Ağustos ayında, açılım süreci sırasında avukatları üzerinden açıklamış ve "Ortak vatan, Türkiye ve Kürdistan'dır. Kürtler hem Türkiye'yi hem de Kürdistan'ı ortak vatan olarak kabul edecekler. Türkler de hem Türkiye'yi hem de Kürdistan'ı ortak vatan olarak bilecekler. Kürdistan kelimesi de bana ait bir kelime değil. Bu kelimeyi ilk olarak da ben kullanmıyorum. Selçuklu Sultanı Sencer tarafından ilk kez kullanılmış. Tarihsel bir kavramdır. Osmanlı sultanlarının da mektuplarında kullandığı bir kavramdır." demişti."Selçuklu, Osmanlı, 'Kürdistan' demiş" gibi laflar, 23 Haziran'da yenilenen İstanbul seçimleri öncesinde Binali Yıldırım tarafından da kullanılmıştı!***Terör örgütü başı Öcalan, Dolmabahçe mutabakatı için yazdığı ve AKP'li milletvekilleri tarafından da imzalanan 10 maddelik metinde de şöyle demişti:"Kimlik kavramı, tanımı ve tanınmasına dönük çoğulcu demokratik anlayışın geliştirilmesi, Demokratik Cumhuriyet, ortak vatan ve milletin demokratik ölçütlerle tanımlanması, çoğulcu demokratik sistem içerisinde yasal ve anayasal güvencelere kavuşturulması, bütün bu demokratik hamle ve dönüşümleri içselleşleştirmeyi hedefleyen yeni bir anayasa..." Yine 2010 yılında "Demokratik Özerklik Kongresi" adıyla düzenlenen Demokratik Özerklik Çalıştayı'nda "Türkiye ve Kürdistan'ı ortak vatan olarak görüyoruz" denilmişti. ,2012'de ise BDP Eşbaşkanı Gülten Kışanak, "Ortak Vatan İçin Öcalan'ın Talepleri Görmezden Gelinemez. Ortak vatanda gönüllü birlikteliği sağlayacak mıyız sağlamayacak mıyız? Türkiye'yi ortak vatan kabul edeceksek Kürdistan gerçeğini de göreceksiniz." diye  konuşmuştu.2103 yılında ise, bir kısmı "Ermenilerden özür dileyelim" kampanyasına imza atmış kişiler arasından seçilen akiller, yazdıkları raporda A'dan Z'ye PKK'nın bütün taleplerini dile getirmişti.Akiller, "Sürece zarar veren 'terör örgütü', 'bebek katili' gibi ifadeler bırakılsın. Şeyh Said, Said Nursi, Seyyid Rıza gibi isimlerin itibarları iade edilsin. 'Tek dil, tek millet' değil, 'ortak vatan, ortak devlet' denilsin. Devlet Kürt halkından özür dilesin. 'Türk Bayrağı, Türk Milleti, Ne mutlu Türküm diyene, Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur, Türkiye Türklerindir, Bir Türk dünyaya bedeldir' gibi söylemlerden vazgeçilsin" diyordu!Akiller raporunda ayrıca "Yeni anayasa, ana dilde eğitim, TMK'nın kaldırılması, siyasal genel af, Öcalan'ın serbest bırakılması, yerel parlamentolar ve eyalet sistemi olmalı. Tüm mağdur edilenlere tazminat ödenmeli. Andımız ve ırkçı, şoven ifadeler dağlardan ve tabelalardan kaldırılmalı"  deniliyordu.AKP sözcüsü, Ömer Çelik ise birkaç ay önce "Burası tek millet olarak bizim vatanımızdır. Aynı zamanda Türkmenlerin, Kürtlerin, Arapların vatanıdır. Tüm etnik grupların sığınağıdır." dedi.
 • Sefer AkgülSefer Akgül1 ay önce
  Aynen.Doğru.
 • maraşlımaraşlı1 ay önce
  Hocam türke meydan okumazsan meydana çıkmazmış , bu işin sonu zaten savaş 3.dünya savaşı fiilen başladı herkes kılıcını keskinliyor ya biz salak olmayalım arkadaşlar adamlar kalemimizi kırdılar bir yüz yıl daha lozanı devam ettireceğiz yada istiklal , saf saf konuşmayın adamlar niyeti bozmuş bize saldıracaklar bunuda unutmayın , Bunu yaradanımız Allah cc söylüyor kuranda , yahudi ve hristiyanlardan dost olmayacağı varmı bunun üstüne söz söyleyecek olan , hala daha salak salak korkak tavuklar gibi gavurla dost olmaya çalışanlar yarın bir gün kapınıza dayanınca anlarsınız haçlıların size misafirliğe gelmediğini
 • Vehbi Kara’nın robot mankurtlardan misafirleri yorum bırakmışVehbi Kara’nın robot mankurtlardan misafirleri yorum bırakmış1 ay önce
  Ne demiş atalarımız: “Meyveli ağaç taşlanır”. Vehbi Kara yollarca fiziksel, psikolojik işkence vemobing gördü. Yılmadı. Şimdi başı Ağrı Dağı gibi dik. İblis’in şakirtleri Efendilerinin emrinde Cehenneme doğru yol alıyor.Şu düşünceye bakın: “Cehennemi şakirtler dolduracakmış ta ki başkalarına yer kalmasın”.Ebu Bekir (ra), "Cehennemde vücudum o kadar büyüsün ki ehl-i imana yer kalmasın." ‘dan kopyalanmış. Ebu Bekir ra kim siz kim? Kıtmir kim ABD’nin sadık kelbi kim? Bediüzzaman kim İblis kim? Bediüzzaman’ın Tarihçe-i Hayat’ını oku. Efendini mihenge vur! Cesaretin varsa!
 • VAY BE! Bir taşla 3 kuş:ABD’nin Mısır darbesiVAY BE! Bir taşla 3 kuş:ABD’nin Mısır darbesi1 ay önce
  Mısır’da Sisi’yi darbeyle başa getiren ABD neler kazandı: 1)-Mısır’da kendine tam itaatkar bir yönetim kurdu. 2)-İsrail-Mısır birlikteliğini yeniden sağladı. 3)-TC/Mısır iyi ilişkilerine darbe vurdu.
 • adanalıadanalı1 ay önce
  evt destekliyorum bu küresel eşkiyaya anladığı dilden cevap vermek lazım
 • Eli GoldEli Gold1 ay önce
  Savaş en son seçenektir demiş yazar. Sanki ABD ile savaşacak durumumuz ve imkanımız varmış ya da eşit hasımlarmışız gibi. Bu naif ve ütopik islamcı kafa ile hiç bir yere varamayız. Zaten varamıyoruz da. Gece gündüz Payitaht Abdülhamit dizisi seyredilirse böyle oluyor anlaşılan.
 • hüseyinhüseyin1 ay önce
  Türkiye de Amerika'ya karşı yaptırımlar uygulayacak mı?İşte Türkiye'nin Amerika'ya karşı uygulayabileceği yaptırımlar:- İncirlik ve tüm NATO havaalanları Amerika'ya kapatılacak…- Aksaz Deniz Üssü Amerikan gemilerine kapatılacak.- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı imza töreni ile 1 milyar dolar tutarında 40 adet Boeing 787-9 Dreamliner yolcu uçağı almaktan vazgeçecek.- Amerikan Büyükelçisini "istenmeyen" ilan edecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hükümeti bu önlemleri alabilir Amerikan Başkan'ına, Pentagon'a ve NATO'ya yaptırım uygulayabilir mi?Bu adımları tek tek atmak ve Amerika'ya "hodri meydan" demek kolay mı?Türkiye ile Amerika arasındaki bu siyasi krizin elbette memnuniyet yarattığı bir ülke de var: Rusya Federasyonu…Savaş uçakları teklif etme adımını da atan Vladimir Putin yönetimi, "delikanlı" diye iltifat ettiği Erdoğan'a daha da yaklaşacak kuşku yok ki…Amerikan yaptırımlarının Türkiye'de yaratacağı ekonomik sıkıntıları Rusya vereceği ekonomik destek ile ortadan kaldırır mı?
 • Tosun Tosun 1 ay önce
  Guzel bir düşünce Tebrikler
 • Mardinli hocaMardinli hoca1 ay önce
  Sayın vehbi hocam dilinize yüreğinize sağlık Allah razı olsun.Çok mükemmel bir yazı tabi anlayana ama maalesef hükümet sana aşmadığını his ediyorum.Halbuki devlet hükümet milli olmalıdır böyle olunca o diyeceğiz bağımsız bir devletiz kafir amarika ya AB devletleri bağlı olduğumuz müddetçe bağımsız değiliz.Halbuki devlet bağımsız olmalıdır tutmuşlar amarika dostumuz avrupa müttefikimiz bu kufurguclerinden ne dost nede müttefik olur olursa en düşmanımızdırlar hükümet bu durumları güzelce tahlil ederek ve onurlu bir şekilde kafir amarikaya cevab vermeleri lazım.Bu zorbahaydut amarikadan korkmamalı selam ve dua ile hayırlı cumalar hayırlı günler diliyorum.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Mısır..Devleti..konusu..hariç..Kaleminize..yüreğinize..sağlık..Selamlar..Sevgiler.
 • MünirMünir1 ay önce
  Öyle bir coğrafyada yaşıyoruz ki, hakkını verebilsek geçmişte olduğu gibi dünyaya hükmedeceğiz. İşte, elin oğlu bunu bildiği için PKK, Gezi, Fetö vs. başımızdan eksik olmuyor.
 • Yeni Aday: Saab Gripen-39!Yeni Aday: Saab Gripen-39!1 ay önce
  Ben tüm yumurtaları aynı sepette taşımam; yeni uçakları rusyadan almamalıyız, (noliyoz sövyet dönemi mi hortliy?) Buraya yazıyorum, alacağımız en ideal uçak: Saab Gripen 39' dur. (Hatta internetten baktım bile, eskiyi getir yeniyi götür kampanyaları varımış; versinler işte 10 dene F-4' e bi dene Gripen-39; ölümlü dünya, ne olacak yağnii!
 • Ezooooğ, benim olmadığng torpaanğ olacaanğ; eki, eki, eki, kii..Ezooooğ, benim olmadığng torpaanğ olacaanğ; eki, eki, eki, kii..1 ay önce
  Türkiyenin bir diğer ülke ile diplomasik ilşkileri ezo gelindeki birbirine aşık iki köylü kız oğlan ergenler gibi! atmasını; pardon silkip atmasını bilecen gardaşım daa!
 • uçak alak uçakuçak alak uçak1 ay önce
  Bugünün dünyasında o kadar çok savaş uçağı yapan ve yapmaya heves eden ülke var ki! Şahsen ben böyle bir uçak yapacak olsam, havada uçarken karga gibi hiç duraksamadan patır patır insanların üzerlerine yapardım!  yiyen yerdekiler; "ayy, bugün şans gunüm galba, gidip bi piyango bileti alayım!" derlerdi..

Günün Özeti