15 Temmuz Darbesinin Bilinmeyenleri

15 Temmuz 2019 Pazartesi

Aradan 3 yıl geçmesine rağmen 15 Temmuz 2016 FETÖ darbesi ile ilgili bilinmezler hala çoktur. Başlangıçta FETÖ ile birlikte hareket eden ve sonrasında halkın sokağa inmesi ile birlikte başarısız olacağını anlayıp geri vitese takarak darbecilikten sıyıran nice insan vardır.

15 Temmuzla ilgili “Darbe Araştırma Raporu” resmen yayımlanmamış ve Meclis’te görüşülmemiştir. Bilinmeyenler, bilinenlerden daha çoktur. Örneğin darbe ile ilgili olarak  Meclis Komisyon Başkanının bahse konu rapor hakkında; “4 ay 15 günde bitirildiği, 22 oturum yapıldığı ve 141 kişinin dinlenildiği” yazılmıştır lakin çok önemli iddialar yüzüstü bırakılmıştır. Bazı üst düzey asker ve bürokratların korunduğu da gözden kaçmamaktadır.

FETÖ’den ayrılıp darbe karşıtı imiş gibi görünen nice asker-sivil bürokrat birileri tarafından korunup kollanmış ve ne yazık ki hala etkili yerlerde görev yapmaktadırlar. Bunu darbe kronolojisine bakarak da kolaylıkla anlayabiliriz.

Örneğin halkımız tanklara göğsünü gerip mücadele ederken Genelkurmay Başkanı ve Ordu Komutanları ortada hiç yoktular. Ne zaman ki 1. Ordu Komutanı, Genelkurmay Başkanlığına atandı işte o zaman her biri tıpış tıpış darbecilerin yanından ayrılıp görev yaptıkları karargaha geri döndüler. Şimdi daha etkin ve üst rütbelerde görev yapıyorlar. Ha, bu arada ne yaptıklarını da söyleyeyim; şu anda darbeciler için “eşek” dedi diye gazetecilere ve televizyon kuruluşlarına dava açmakla meşguller.

Bu uyanıklar belli ki basın ve gazetecilerin kendi üzerlerine gelmemesi için devleti ve silahlı kuvvetleri arkasına alarak aklı sıra bazı olayların üzerlerini örtecekler. Fakat hiç şüphe etmeyiniz; 15 Temmuz 2016 darbesi ile ilgili olarak gizli kalmış bir çok husus bir gün mutlaka ortaya çıkacaktır. Çünkü hukuk devletinde; böylesine büyük ve binlerce insanın işe karıştığı suçların üzeri örtülemez.

Burada beni üzen bir başka husus daha var. O da şudur. Ben ve bazı gazeteciler darbenin yapılacağını aylarca önceden dile getirdiğimiz halde ne yazık ki ciddiye alınmadık. Zamanın Başbakanı Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay Başkanlığı gerekli tedbirleri almadılar. Halbuki önlemler alınabilseydi 250 Vatandaşımızın şehit düştüğü ve binlerce insanımızın yaralandığı bu hain darbe teşebbüsü çok daha önceden etkisiz kılınabilirdi.

Bu konudaki yüzlerce yazımdan sadece birkaç tanesini dile getirmek istiyorum:

3 Şubat 2016 tarihinde o tarihlerde kayyuma devredilmiş Bugün Gazetesinde “Silahlı Kuvvetlerdeki Fetullahçı Yapılanma” başlığı ile bir makale yazarak FETÖ örgütünün ordu içindeki Kemalistlerle işbirliği yaparak bütün vatanperver ve dindar askerleri ordudan attığını yazmıştım. Darbe yapılacağını da makalemdeki şu sözlerle bitiriyordum; “Bunlar irticacı denilmesin diye her türlü gizliliği yapmaktan çekinmeyen, içki içen, tesettürlü hanımlarla evlenmeyen örgüt üyeleri fırsatını bulduğu anda darbe yapmaktan çekinmeyecek kadar haindir, alçaktır. PKK’nın terör eylemlerini destekleyen FETÖ, buradan nasıl darbe fırsatı yakalayacak bilemiyorum. Lakin ülkenin karışması için elinden geleni ardına koymayacağı açıktır. Bu nedenle FETÖ’nün eylemleri basite alınmamalı inlerine girilerek ülkemize, vatanımıza ve dindar insanlara verdiği zarar biran önce önlenmelidir. Bu işin şakaya gelir yanı yoktur, vesselam…”

Bu yazımı farklı şekillerde bir çok sivil toplum örgütünde ve internet sitelerinde de yayınladım. Bundan üç hafta sonra ise çok daha tesirli bir yazı yazıp yayınladım. Kamikaze Fetullahçı Darbe başlıklı yazımda beş ay öncesinden ABD’nin FETÖ’ye darbe yaptıracağını çok açık bir şekilde belirttiğim gibi sonucunu ve amacını da net bir şekilde gösteriyordum:

“Halkımızın bilmesi gereken çok önemli bir darbe planı var. Her ne kadar bu darbe başarısız kalmaya mahkum olsa da ülkemize vereceği zarar pek büyüktür. Bu yüzden –kamikaze- diyorum zira bir daha kolay kolay belimizi doğrultamayız. Zaten Amerikan kökenli darbelerin asıl amacı da budur. Onlar Fetullah’ın kara kaşlarını sevdikleri için değil, güçlü ve büyük bir Türkiye’yi istemedikleri için darbeleri desteklemektedirler…

Öncelikle FETÖ’nün darbe planını görelim. Bunun için 30 hatta 40 yıldır emek veriliyor. Bu maksatla öncelikle askeri okullara öğrenciler sokuldu. Özel hazırlanmış kurslarda bazen sorular da temin edilerek binlerce öğrenci askeri okula alındı. Bu öğrencilerin namaz kılması oruç tutması yasaktı. İçki içmeleri ve dindarlar aleyhinde konuşmaları isteniyordu.

Fetullah’ın arka bahçelerinde yani dershanelerde yetişen fakat asker olmak istemeyen gençler polis okullarına oraya da gitmek istemezler ise hukuk fakültelerine yönlendirildi. Amaç darbe yapıldığında devletin kontrol mekanizmasını elde tutmaktı. Bu sayede “tereyağından kıl çeker” gibi darbe yapmayı düşündüler.

Bu arada ordunun kaymak tabakasını yetiştiren askeri akademi soruları çalındı ve bu elemanlar “kurmay subay” olarak ordu saflarında görev yapmaya başladılar. Kurallara uymayanlar derhal darbe heyetince kovuluyorlardı. Örneğin eşleri başörtülü olan veya içki içmeyen subaylara kesinlikle tahammül edilemezdi. Hatta bunlardan bir kısmı benim sınıf arkadaşımdı ve içki içmekten alkolik olmuştu.

Bu darbe yapacak subayların önünü açmak için benim gibi dindar olan bütün subay ve astsubayları ordudan attılar. Kendileri gibi faşist olan generallere göre eşleri başörtülü olan subaylara itimat edilemezdi. Bunlar darbe yapılınca halktan taraf olabilirlerdi. Behemehâl ordudan atılmalıydı. Bu yüzden on binlerce asker gözünün yaşına bakılmadan ordudan atıldı…Şimdi sıra darbeye gelmişti. Fakat acele ettiler. 17-25 Aralık 2013 Operasyonlarını Siyonist güçler ve ABD istemişti ve beklemek istemiyordu. Fetullah, acele olmasına rağmen “okey” kararını verdi. Çünkü biliyordu ki darbe başarısız dahi olsa sayısı yüzü aşkın general ve amiral emri altındaydı. Bir o kadar yüksek rütbeli subayı kontrol edebilirdi.

17-25 Aralık Operasyonları başarısız kalınca “B Planını” devreye soktular. Fakat bu sefer işi daha fazla ciddiye alıyorlardı. Bir çok gazeteyi, solcular, Kürtçüleri herkesi emir altına aldılar. Hatta Fetullah’a karşı yıllarca karşı durmuş bir dindar gazeteyi de operasyon çekerek ele geçirdiler. Bu gazetenin başyazarına payeler vererek tv ve gazetelerde kendilerince yücelttiler. Yetmedi darbe ile her zaman işbirliği yapmış CHP içinde de operasyon yapıp zayıf bir kişiliği olan genel başkanlarının zafiyetlerinden istifade ederek bu partiyi büyük ölçüde ele geçirdiler. PKK’yı ellerinde bulundurduğu medya organları ile teşvik ederek terör olaylarında başarılı olması için gayret gösterdiler. Bu sayede darbe kılıfı da hazırdı…. Evet, Dündar’ın serbest bırakılması bu noktadan ele alındığında basit bir olay olmayıp Fetullahçı darbenin bir adımıdır…

Yazımın sonunda ise gerekli tedbirlerin alınması için hükümete adeta yalvarıyor önceki olaylardan ders çıkarılması gerektiğini söylüyordum: “Eğer Menderes’in Samet Kuşçu olayından ders çıkaramaması gibi bir zafiyet gösterilirse Rabbim başımıza gelecek felaketlerden hepimizi korusun. İnşallah Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu gerekli dersleri çıkararak olması muhtemel “Kamikaze Fetullahçı Darbeyi” önlerler. Bu işin şakası olmaz, vesselam…”

Yok be kardeşim! bu yazıların hiçbir etkisi olmadı. Hükümet başta olmak üzere herkes uyudu. Fakat ben bu ve benzeri yazılarımı tekrarlamaktan bıkmadım. Bir çok gazetede şu anda yazı yazdığım Yeni Akit’te devletimizi ve halkımızı uyarmak vazifesinden vazgeçmedim.

Benden başka yazarlar da FETÖ darbesine dikkat çekmişti.

Örneğin 27 mart 2016 tarihinde  Rasim Ozan Kütahyalı “F-16 pilotlarının bile en az yüzde 50'sinin Fethullahçı olduğuna dair çok sağlam raporlar var” diyerek uyarıda bulunuyordu. Bu yüzden Kütahyalı, 8 Nisan 2016 günü Genelkurmay askeri savcısı tarafından ifade vermeye çağrılmıştı.

Sonunda 15 Temmuz 2016 darbesi bağıra bağıra geldi. Ne gariptir ki biz bunları yazarken tedbir almakla görevli üst düzey bürokratlar hala görevlerinin başında oturuyorlar. Bazıları rütbe alarak terfi etmiş hatta Akar gibi Milli Savunma Bakanlığı koltuğuna oturmuş olanlar var.

Kaderin bir cilvesine bakın ki 17 yaşımdan itibaren Feto ile mücadele ettiğim halde 28 Şubat 1997’de beni fişleyenler “Feto’cu diye” Yüksek Askeri Şura Kararı ile ordudan attılar. Batı Çalışma Grubu adı altında yapılan fişlemelerin ne derece asılsız olduğu işte buradan bellidir. Fakat karanlık odalar benimle ilgili bir yazı gündeme gelse derhal “Fetoculuktan atılan Subay” diye önyargı meydana getiriyorlar. Daha yazımı okumadan “çamur at izi kalsın” diyerek iftiralarına hala devam ediyorlar.

Bir sonraki yazımda Silahlı Kuvvetler her 8-10 yılda bir neden darbe yapıyor? Ve motivasyonlarını nereden alıyorlar buna değinmeye çalışacağım, vesselam…

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • İlkerİlker1 ay önce
  Aynen Kutatgu isimli kişinin yorumuna katılıyorum.
 • Mustafa NutkuMustafa Nutku1 ay önce
  Darbelere teşebbüsle yüzlerce kişinin dünyevî ölümlerine veya sakat kalmalarınasebeb olanların da, devletlerarası savaşlara teşebbüsle binlerce kişinin hayat haklarına ve bedenlerine zarar verenlerin de ve insanları daha başka çok ağır mağduriyetlere uğratanların da o hallerinin teşhisi: Onların “Güç sarhoşluğu içine girmeleri” olabilir.“0 çok tehlikeli sarhoşluk”, onların vücudlarına sekerat (sarhoşluk) verici bir sıvı, katı veya gaz maddeyi ithal etmelerinden değil; “lânetli şeytanın” sapıttıran telkinlerine karşı nefislerinde müessir tedbirleri almamalarından; o çok zararlı telkinlere uyup sapıtmaktan Allah’a sığınarak kendilerini korumaya çalışmamalarından ortaya çıkmış olabilir. Allah bizi her çeşit “güç sarhoşları”nın şerlerinden ve bizzat kendimizi de “güç sarhoşluğu” içine girmekten korusun. Âmin.
 • HalilHalil1 ay önce
  Evet, yazarın sorduğu haklı sorulara kim cevap verecek?Fetöcülerin yerini şunlar alıyor diye masumları suçlayan çok bilmiş bazı Akit okuyucuları cevap versin bu sorulara!
 • Faruk d.Faruk d.1 ay önce
  Mustafa isimli yorumcu(gerçi gerçek isminmi) şahsın teki risalelere reddiye yazmista sonrasında risalelerin bazı kısımları yayından kaldirilmismis.internet böyle bı şey işte at yalanı tutmasada olur nasıl olsa bazılarının kafası bulanır.hangi bölümler yayından kaldırılmış hangi yayınevi kaldırmış?o şahsın Tekin'in yazdığı zirvaliklari buldum.iyi sacmalamis.bende onun reddiyesini yüzüne çarpıp red ediyorum.risaleler ortalıkta olmasına rağmen ciddi hiçbir alım akeyhinde ciddi bir şey ortaya koyamadığı gibi benim gibi milyonların namaz ve ibadetine vesile olmuştur.
 • FETÖ esfel-i safilinde Vehbi Kara ala-yı illiyindeFETÖ esfel-i safilinde Vehbi Kara ala-yı illiyinde1 ay önce
  50 yılda kurduğunuz imparatorluk bir günde yok oldu. Eğilmeyen bükülmeyen komutan Vehbi Kara dimdik ayakta. Kendinizi sorgulayın! Neden? Allah dilemedikçe kimse size zarar veremezdi hani. Ne yaptınız? Hangi fiilinizle kader imhanıza fetva verdi? Sorgulayın.
 • Meslek odalarıMeslek odaları1 ay önce
  15 Temmuz gelince lal kesiliyorlar. Gezi yıldönümünde bülbül. Bunlarda çifte standart rutin. O nedenle de sol iktidar yüzü görmez bu ülkede. Dürüst olun dürüst! 15 Temmuz gecesi “Atatürkçü darbe” dolmuşuna bindiler. Sonra kontrollü darbe yalanına sarıldılar. Bunlara kalsa Marmaray da üçüncü köprü de çevre katliamıdır. Bizim sol Deniz Gezmiş der. Bir yandan da S400 almayın Patriot alın der. Venezuela için ayağa kalkmaz. Ezilen mazlum Suriye için faşist diktatöre laf etmez. Sisi ye kelam etmez. Seçilmiş Reisimize diktatör der. Solumuz sol değil. Çakma.
 • Mardinli hocaMardinli hoca1 ay önce
  Sayın vehbi hocam dilinize yüreğinize sağlık Allah cc razı olsun.Hocam bir söz vardır hakkı söyleyen dokuz köyden kovulur.Gerçekten meydan kötülerindir çünkü münafıklar çabuk şekil değiştiriyor istedik yeri işgal edebiliyor imanlı vatan perver olan dışarda kalıyor.İnanın Allah korusun darbe başaralı olsaydı şimdiki ordunun darbecilerle el ele verecekti ve türkiyenin durumu kafir amarikanin istediği gibi olacaktı.Allahın yardımı ve aziz milletin ferasati ile bu münafıklar güruhu önlendide.Ama maalesef buyurduğunuz gibi münafıkların çoğu işlerindedir fırsat kullanıyor.Bir beklentileri vardır ellerinde bir fırsat düşerse bildikleri yaparlar bu bir gerçektir ama hale devlet hükümet bu olaylardan ibret almadı sizin gibi dindar vatan severlere kulak asmıyor.Halbuki hükümet devlet böyle dindar imanlı olan kişilere kulak vermelidir
 • ZalimlerZalimler1 ay önce
  Allah bütün yalancı ve zalimlerin belasını versin.. milyonlarca kere amin..
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Yazar Turhan tektaş 2007 de Diyanet başkanlığının tercümesi olan Mesnevi den bir kitap yazdı. Mesneviden erotik hikayeler. Cıkartın artık bu sapıklıkları mesneviden.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Yazar Abdül kadir akcicek. Rabbani'nin Mektubatı nı neşretti yaklaşık 35 mektubu kurana ve sünnete aykırı diye neşretmedi bazı mektuba edebe mukayır diye neşretmedi sonuc ihlas yayıncılık o mektupları 2014 baskısından kaldırdı.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Abdullah tek hafızoğlu risaliyeyi nura 600 sayfa reddiye yazdı bazı rısaleler baskıdan kalktı.
 • akinciakinci1 ay önce
  akinci1 saat önce eklendi.fetoş neden kötüdür diye soruyoruz. aldığımız cevap darbe girisimninde bulundu,251 kişiyi öldürdü.. vs bunu bu şekilde söyleyenler geçmişte fetoş ile birlikte olmus, yolları kesişmiş,ama.korkudan ama menfaati olduğundan sesini çıkarmamış ve bundan nemalanmış tipler olduğunu görürsünüz.. bakin abant toplantılarına kimler katılmış,orada neler konuşulmuş,bunun alt yapısı nasıl sağlanmış.. feto ve keto terör örgütleri bierdir,beraberdir... 28 şubat ile hesaplamayan iktidar,15 temmuzun hazırlanmasına yardım etmiştir.. şimdi 15 temmuza hesaplamayan iktidar 31 mart sandık darbesini yaşamıştır..
 • Sefer AkgülSefer Akgül1 ay önce
  Kalemine sağlık
 • kutatgukutatgu1 ay önce
  bilinmeyeni bilmem ama niçin akepe ısrarla mecliste 15 Temmuz darbesinin araştırılmasını engelliyor enteresan....hayırdır gizlenecek ayıbınız mı var?
 • Muhammed BaytarMuhammed Baytar1 ay önce
  Bilinmeyenlerinden biri de tuskonun baş yardımcısı Tüyap ın başkanı Bülent Ünalın neden halen ifade bile vermediği?Chp fanatiği tüyap o ciddi ithamlarla dolu soruşturmadan nasıl kurtuldu?????
 • GökmenGökmen1 ay önce
  Vehbi abi Allah Teala senden razı olsun ellerine sağlık.,
 • TurgutTurgut1 ay önce
  BIZ KOYDEYKEN, ARILAR EVIN DIVARININ BRIKETLERI ARASINDA YUVA YAPARLARDI. BIZ DE, BIR ELIMIZDE BIR COP DELIGE SOKAR ARIYI KIZDIRIR, DIGER ELIMIZDE TERLIK BEKLERDIK.. ARILAR DISARI CIKINCA DA TERLIGI YAPISTIRIRDIK.. 15 TEMMUZ OLMASAYDI, FETO KURUMLARDAN HICBIR ZAMAN TEMIZLENEMEYECEKTI KI HALEN DE TEMIZLENMIS DEGIL. FETO KAFASINA BIR DEFA KOYMUSTU, ER TA SA GEC BU DARBEYI YAPACAKTI.. CUNKU 40 YIL ONCE HAZIRLADIKLARI PLAN BUYDU, DARBE.. DEVLETINDE VUCUDUNDAKI BU IRINIBIR SEKILDE ATMASI GEREKIYORDU.. FETO, DINDAR BIR BASBAKAN VE DINDAR BIR HUKUMET DONEMINDE DARBE HAREKETINI BASLATARAK TAKTIK BIR HATA YAPTI, BASIRETLERI BAGLANDI.. AKLINCA DINDAR HALK BENIM YANIMDA, DIGER KESIMLERDE ERDOGANI SEVMIYOR.. BOYLECE ALIRIM UCUN IKISINI DEDI, AMA NE ALDI UCUN BIRINI..
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  PEKİİİ FEHMİ KORU 15 TEMMUZ 2016 DAN ÖNCE NELER YAZIYORDU?! FGÜLEN İN HABERCİSİ ULAK FEHMİ ÇOK ŞEY BİLİR! BU YÜZDEN H SORGULANMIYOR OLABİLİR Mİ.?
 • Dostlar bugün konuşmaya ençok hakkı olanDostlar bugün konuşmaya ençok hakkı olan1 ay önce
  15 Temmuz’a giden yolun kilometre taşlarını bizzat müşahede eden, askeriyenin içinde bir ömür tüketen ve dini yaşantısından vazgeçmediği için ihraç edilen Vehbi Kara’dır. Vehbi Kara’yı ihraç eden tezgahın içinde “Kemalist” kılığındaki FETÖ elemanları vardı.
 • Buraya not düşünüz:Buraya not düşünüz:1 ay önce
  Gül- Babacan-Davutoğlu gibi Ak Parti döküntülerinin siyaset programının en büyük puntalı manifesto maddesi: Gülen örgütüyle nizayı kesmek, onlarla sempati sağlamakla başlamak olacak. Eğer fırsatı ele geçirirlerse_ ki ihtimal dahilinde değil inşallah_ hapistekilerin hepsini salıvermek, cezalıları beraat ettirmek ve dışardaki kaçakların ülkeye dönmelerini sağlamak ikinci aşama işleri olacaktır. (Bunu iktidar olması halinde kılıçdaroğlu' nun yapması dahi çok zorken...) Bekleyelim, hepbirlikte neler neler göreceğiz!
 • HaticeHatice1 ay önce
  Haklisiniz peki ben burdan herkese bir soru soracagim 15 temmuz darbe hatta ulkeyi isgalden koruyan canini veren bu ulkenin insanlari 31 mart ve 23 haziranda tum ulkenin kandirilmis insanlari alni secdeliler tepki oyu dediniz pahalilik dediniz oylarinizi kime verdiniz hemdebuyuksehir belediyelerini pkk nin fto nun hdp nin abd nin yunanin israilin ab nin destekledigi ayrica icerde ise zenginler klubunun destekledigi sagci gorunen kisilere oy vererek en onemli kavsaklara oturtup o kadar sehit verdiginiz gazilerin oldugu ulkenin bu secimde kismide ellerinizle fto nun yani israilin isgal etmesi icin ellerinizle teslim ettinizmi ettiniz su anda bu ulke fto nun adamlari tarafindan isgal edildimi edilmedimi bir dusunun kimdi sezai temelli israil ajani biz arzu mevdu aldik gerisi sizn isiniz dedimi dedi ah sizlere bir parmak bal surduler agziniza al size ulke isgal edildi bile tayyip erdigon ne yapabilir binali bey ne yapabilir maalesef ulke kismen isgal edildi fto ve onun gercek sahipleri oyunlarini kurdu turk halkini dindar gorunumlu insanlari one surdu yazik 3 yil once o sehitlere yazik gazilere ustelik sehit ve gazilerin ailelerinden bile bunlara oy veren oldu artik gecmis olsun bakalim turk halki son secimde dustugu tongadan nasil kurtulacak bu soylediklerimi iyi analiz edin
 • Gele gele vardığımız yer: 15 Temmuz!Gele gele vardığımız yer: 15 Temmuz!1 ay önce
  Türkiyedeki tüm ihtilal ve ihtilal teşebbüsleri; ilhamlarını; "ey türk gençliği..." diye başlayan metinden almışlardır. İlklerin hepsi yeniçeri ocağı mensupları, sonuncusu ise korucuk köyü ilkokul üçten terk bir itin marifetidir (hamam tellağı patrona halil manyağı dengi); hepsi serseridirler.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Kalemine..yüreğine..sağlık..Cesur..Yürek..selamlar.
 • 9 Mart ve 15 Temmuz kâfirin de kâfirinin işleri!9 Mart ve 15 Temmuz kâfirin de kâfirinin işleri!1 ay önce
  27 Mayıs, Talat, 9 Mart, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 27 Nisan, 17-25 Aralık, Mit Tırları rezilliği, Fidan' ın Başsavcılığa çağrılışı ve 15 Temmuz; kaç oldu? 11 mi? 11 darbe ya da darbe teşebbüsü! Hepsi rezilliğin rezilliğinin en dibi! Bunlardan 9 Mart, türkiye komünizminin direkten dönüşü ve; 15 Temmuz ise pkk kürdistanının kuruluşu ve 10 binlerce iç katliamlar' ın direkten dönüşü olacak şekilde ikisi en dehşetlileridir! (Ülke bunları acemice de olsa savıp savuşturmuştur. Hulusi Akar' ın hatası çok büyüktür, ama lutf-u ilâhinin bizi koruduğu bu son hadiseden dolayı, şahsen onu şu an suçlamanın bir getirisi olduğunu düşünmüyorum, çok ciddi gafil avlanmış)
 • CccCcc1 ay önce
  28 şubat ta 2,5 yıl sorusturma geçirdim 2 ceza aldım 1997 den ber antifetocu biri olarak darbe gecesi eşim ve 7 yaşındaki oğlumla kendi irademizle sokağa çıktık elhamdülillah darbe önlendi darbeden 10 gün sonra gözaltına alındım savciya ifade verdim ifademi de evraklarla destekledim savci antifetocu olduğumu soyleyerek serbest bıraktı göreve iade bekler ken ihraç edildim 20 gün oldu takipsiz lik aldık göreve iade bekliyorum wi fi hattimizdan bylock a girilmiş neyse ki giren feto pici tespit edildi adaletin tecelli etmesini bekliyoruz söylenecek çok şey var ......
 • Şehidlere Allah rahmet eylesin:Şehidlere Allah rahmet eylesin:1 ay önce
  15 Temmuz; bir astsubayın kendinden 50 rütbe ilerde bir generali alnının tam çatından 'bammm!' diye yardığı ve 'ilâ cehennem zümerâ' dediği o istisna günün adıdır.

Günün Özeti