• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Selma Savcı
Selma Savcı
Selma Savcı
TÜM YAZILARI

Hadi oradan Şirine Payzın!?!

06 Eylül 2023
A


Selma Savcı İletişim: [email protected]

Hepiniz bilirsiniz mutlaka, Şirinleri orada tek başına yaşayan ve her konuda muhalif takılan bir Şirine karakteri vardır… Şimdilerde ise her konuda ahkam kesen, tetikçi gazeteciliği kendine ilke edinen ve bir kaç ay öncede bendenizi de hedef alan bu Şirin Payzın denilen arkadaş! Zerre kadar farkın yok...

Öncelikle son olarak attığı twitle aklı sıra bilirkişi olmadığı konularda bile ahkam kesme cüretini kendinde gören bu Halk TV sunucusu arkadaş şöyle twit atmış: "Sorum var! Dün akşam Avrupa Şampiyonu olan Voleybol Milli takımımızda benim bildiğim 4 Fenerbahçeli oyuncu var.. Fenerbahçe Başkanı‘nın final maçına gitmesi gerekmez mi?? Avrupa Şampiyonluğu final maçını yerinde izleyip destek vermesi gerekmez mi? Fenerbahçe Başkanı sadece futbolcuların başkanı mıdır?" ifadelerini kullanmış.

Sporla alakam fazla yoktur onun için Fenerbahçe Başkanını konuma dahil etmenin yersiz olduğunu düşünüyor ve hangi sıfatla, hangi uzmanlık alanıyla oturduğu yerden twit atmayı kendine misyon edinen ve takipçilerinin ağzına düşmeyi marifet sanan bu hanımefendinin şöyle bir cv’sine bakma ihtiyacı hissettim.. Bakmaz olaydım, böylesi bir cv’yle hala bazı kesimler tarafından el üstünde tutulmasına hakikaten şaşırdım…

Öncelikle bu arkadaşımız geçtiğimiz aylarda ahlaksız dizilerin toplumumuza vereceği hiçbirşeyi olmadığını ve özellikle bu diziler için RTÜK’ün “İzlenemeyecek dizi” kategorisinde bir işaretle izleyenleri uyarmasını istemiştim.. Bu Şirine hanım ise, beni tanımadan etmeden kesin hüküm koyarak yine bilirkişiliğini ukalalıkla karıştırıp ortaya çıkarma gayretini göstererek, “Bunun da çıkar üç gün sonra ahlak anlayışı!” twitini atarak aklı sıra takipçilerine bakın ben buradayım, biz bu ülkenin savunucularıyız naraları attırma gayretindeydi…

Bugün geldiğimiz noktada ise hükümet karşıtı tüm eylemlerin içerisinde Şirine hanımı rahatlıkla görebilirsiniz.. Burada bir sıkıntı yok hükümet karşıtı olabilir beni de ilgilendirmiyor açıkçası ama bu hanımın her konuda ahkam kesmesine benim itirazım.. Hangi sıfatla, hangi uzmanlıkla siz büyük bir STK olduğunu düşündüğüm Fenerbahçe Başkanını karşınıza alabiliyorsunuz mesela.. Nedeni basit kesin programına çıkmamıştır o da böyle vurmaya çalışıyordur emin olabilirsiniz.
Ben şöyle bir google’a Şirin Payzın yazdığımda ise karşıma çıkan İslam dinine olan nefretini her fırsatta kusan ve Halk TV’de çalışan gazeteci Şirin Payzın’ın Türkiye’nin ünlü Sabetayist ailelerinden biri olduğunu ve daha da enteresanı, merhum Adnan Menderes ve arkadaşlarının yargılandığı Yassıada’daki duruşmaları takip için Cunta tarafından seçilen tetikçi gazetecilerden olan babası Nazım Payzın’ın dönemin Hürriyet gazetesine yaptığı haberler ile darbeyi haklı çıkarmak ve Menderes ile arkadaşlarını halkın gözünde yıpratmak için çalıştıkları dönemin gazete arşivlerinde yer alıyor.

Demokrat Parti’ye ve Menderes’e ezanı Türkçeden Arapçaya çevirdiği için düşmanlık besleyen Nizam Payzın, gazetecilik hayatı boyunca CIA elemanı olarak tarif edildi.

Öyle ki, gazeteci-yazar Olcay Girgiç’in bir anısında şu ifadeler yer alıyor:

Şirin Payzın’ın aile büyüklerinin Sabetay Sevi ve yirmialtı halifesinin soyundan olmayan kimsenin gömülmediği Bülbülderesi Mezarlığı‘nda defnedildiği ve bu mezarlıkta yatanların yüzlerinin kıbleye dönük olmadığı biliniyor.

27 Mayıs darbesinin tetikçi gazetecisi Nizam Payzın’ın kızı Şirin Payzın ise babasının bıraktığı yerden İslam ve Türkiye düşmanlığına devam ediyor.
PKK terör örgütüne olan sempatisini gizlemeyen ve PKK’lı teröristleri aklamak için sık sık onlarla bir araya gelen Şirin Payzın hakkında terör örgütü propagandası yapma suçundan davalar da açılmış durumda… Yine gazetecilik kisvesi altında PKK elebaşlarından olan Murat Karayılan ile röportaj yapma bahanesiyle bir araya geldiğini de görüyoruz… Evet bunları neden söylüyorum; bir insanın geçmişi, ailesi bize bu hanımın geleceğinde nasıl bir yol haritası izleyeceğinin de işaretlerini verecektir. Unutulmamalı ki, tetikçi gazeteciliği kendine meslek edinen bu tiplerin sonu da her daim yalnızlık olmuştur.. Bir dönem Aydın Doğan’ın CNN Türk’ünde çalıştığı ve Demirören Medya’ya geçiş dönemi sonrasında ise görevine son verilen bu hanımefendinin şimdilerde ise reyting fakiri Halk TV’de çalıştığını biliyoruz… Dedim ya derin bir sessizlik içinde bir çığlık atarak dikkatleri üzerine çekmeye çalışan bu hanımefendiye nacizane tavsiyem, artık her konuda ahkam kesmeden savunduğu tezler konusunda daha da inandırıcı teoriler geliştirmesi olacaktır…

Ne diyelim umarım, Şirin Hanımın sonu da; Şirinler köyündeki Şirine gibi Gargamel'in tuzağına düşmeden hayatını Halk Tv stüdyosunda idame ettirmesi olacaktır, ne de olsa yılların gazetecisi (!)..

Selam ve Dua ile…

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

mavi kanlı

bu şirine'nin teyzeside eski Türkiye İşçi Partisi başkanı Behice Boran dır

ersan

sen kimsin ki insanlara posta koyuyorsun sen once sahte isimle degil gercek isminle yazi yaz
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23