• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Selma Savcı
Selma Savcı
Selma Savcı
TÜM YAZILARI

FOX yine, yeni operasyon peşinde!

18 Temmuz 2023
A


Selma Savcı İletişim: [email protected]

Malumunuz kavurucu sıcaklar ülkemizi etkisi altına tamamen aldı, böylesi havalarda ise Türk milletinin genetiğinde olan televizyona bağlılık yine fazlasıyla hissedilir düzeyde haliyle.. Bunu haftalık yayınlanan reyting oranlarına baktığımızda da ciddi bir şekilde analiz edebiliyoruz.

İşte tam burada yerli ve milli duruştan her daim kaçınan ve her fırsatta kendi yaşadığı ülkenin sorunlarına objektif bir bakışla değil de patronunun ağzıyla bakarak yalan yanlış bilgilerle kamuoyunu yanıltmaya çalışan Fox TV için benim bugünkü ilgi alanım yayınladığı diziler…

Evet tüm kanallarımız yaz aylarında daha çok görsel temalı diziler konusunda hemfikirler.. Özellikle yaylalarda, deniz bölgelerinde ya da şirin tatil kasabalarında geçen konular üzerinde gidilen ve castları da genelde daha zayıf yapımlarla izleyici bir nevi evinde oyalama yoluna gidiyorlar. Ama gelip görün ki, Fox TV’nin dizilerindeki teşhircilik o denli fazla ki, bunu birilerinin RTÜK’e duyurması lazım..

Özellikle son dönemde Yaz Şarkısı ve yine Kısmet adlı bu iki dizideki kadın karakterlerinin vereceği mesajlardan çok vücut teşhirciliği yapmaları hakikaten anlaşılır bir durum değil… Bir dizi karakteri olarak bir temayı, bir olayı işlemeniz rol de olsa belli çizgiler dahilinde mümkün olabilir ama bunu milyonlarca gencimizin de izlediği platformlarda çok rahatlıkla başroldeki karakterlerin çıplaklığıyla ekranları meşgul etmenizin altında ben bir bit yeniği ararım doğrusu…

Buradaki amacım sadece bir kanal üzerinden vurup parçalamak değil elbette, tüm kanallarımızın da bu uyarıma kulak vermesi en büyük dileğim. Tabii ki de RTÜK kurumunun da tüm eleştirileri dikkate alarak bazı kriterler belirlemesi de gerekmektedir.

Şimdi ben bu eleştiriyi yaparken bazılarının da ülkemizde ne zaman böylesi bir ahlaksızlık üzerine yorum yapılsa karşılarına dikilen zevatın “sizin de aklınız fikriniz uçkur muhabbetinde” demeleri her an gerçekleşen enstantanelerden biri oluyor.

Bende diyorum ki, eğer siz evlerimize rahatlıkla girebilen bu diziler için bir kriter belirlemez ve başroldeki karakterlerin neredeyse yarı çıplak ekran karşısına kolaylıkla çıktığına bir kriter belirlemezseniz, ben her daim bunun karşısında olurum. Kadınlarımız bir cinsel meta olarak kullanılması artık hazmedilecek bir durum değildir. Bazı kıt kafalı ve hayatları sadece belli kalıplar içerisinde gidip gelen bu sözde kadın savunucuları 'ama içeriğinin boş olduğu' bu zümre için bu eleştirilerimizi bir yere not düşmemizde yarar var. Şimdi şu da denilebilir, bu diziler için reklamın iyisi kötüsü olmaz denilerek izlenmesine katkı da sunduğum fikri de ortaya çıkabilir kuşkusuz.

Ama Fox TV’nin yayından kaldırılan dizileri içinde geçerli olan bu eleştirim özellikle bu son dönemde yayına sokulan Kısmet ve Yaz Şarkısı adlı dizilerin ne denli mide bulandırıcı çıplaklıklar üzerine konuşlandırılan bir hikayeler olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız.

Bu konuda birilerinin de Kral Çıplak deme zamanının geldiğini de düşünerek hareket etmekte yarar var kanısındayım.

Siz siz olun, ne olursa olsun haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytan olmayın. Bu denli dejenere edilmek istenen gençliğimiz ve toplumumuz üzerinden oynanan bu kirli temalı oyunlar için de sağlam hamleler yapılmasında yarar var.
Selam ve dua ile.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mehmet

İnadına Fox seyredeceğiz.

Aziz

Fox. Sizin gibi yandaş olup gercerleri mi saklasın
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23