• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Selma Savcı
Selma Savcı
Selma Savcı
TÜM YAZILARI

Dilan Polat’tan Bahar Candan’a ve Seçil Erzan! Herkesi bekleyen tehlike...

03 Aralık 2023
A


Selma Savcı İletişim: [email protected]

Kolay yoldan cukkaları cebine indirmeye ne meraklı insanlarımız varmış da haberimiz yokmuş. Bugüne kadar 1970’lerde ve 1990’larda ceplere el atan Sülün Osman, Selçuk Parsadan, Kenan Şeranoğlu gibi tiplerinden yüzbinler koşmuştu. Şimdi ise yenileri türedi ve Dilan Polat, Bahar Candan, Kıvanç Talu ve Seçil Erzan’ın vurgunlarını haftalardır okuyoruz…

Şatafatlarıyla, düzenbazlıklarıyla insanları ağına düşüren bu tayfanın en son mağdurları ise çok ama çok tanıdıklar. Özellikle neredeyse Galatasaray kulübünün eski futbolcuları ve teknik direktörünü ağına düşüren Seçil Erzan şu anda en hit konulardan biri…

Bildiğiniz üzere bu vampir Seçil şu anda, daha önce gözyaşlarıyla kendini aklamaya çalışan Bahar Candan ile aynı koğuşu paylaşıyorlar. Yani anlayacağınız tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş misali…

İnsanların tüm duygularını istismar ederek, gününü gün eden bu tayfa için artık yolun sonu gelmiş durumda. Son olarak tutuklu Banka müdiresi Seçil Erzan’ın, eski Galatasaraylı ve şimdinin Eyüpspor teknik direktörü Arda Turan ile olan yazışmaları hakikaten çok enteresan. Milyonların, dolarların havada uçuştuğu o yazışmalara şöyle bir bakalım önce, sonra ise çok ama çok diyeceğimiz olacak kuşkusuz…

İlgili dehşete düşüren detayı herkes duydu!

Yazışmalara göre, Turan'ın "Evin içinde panik halindeyim, senden ricam, yarın herhangi bir eksik gedik olmasın. Pazartesi herkes ödeme için mesaj atmış." şeklindeki mesajına sanık Erzan "Gerçekten sakin ol, ben işin başında sağlam durmalıyım ki işi çözeyim. Sen panik olunca ben de panik olmaya başlıyorum." yanıtını verdi. Turan da cevabında, 40 gündür benzer problem yaşadığını belirtti.

Yazışmada sanığın "Hayır, hayır para için panik yapmıyorsun yanlış anladın sen beni, seninki için bekletiyorum onu, konuşamıyorum burada." sözleri üzerine Turan, "Beklesin Seçil, benim 5 kuruş param yok, kaç para çıkacak yarın? Ben oraya 15 milyona yakın nakit soktum, çıkardın. 35 bin dolar param kaldı, kredi çektim. 5 kuruş param yok Seçil, farkında mısın? Ben şaka yapıyorum gibi geliyor." ifadelerini kullandı.

Yazışmaların devamında 7 Mart'tan Nisan'a kadar sanığın Turan'a çeşitli söylemlerle "paranı alacaksın" derken, Turan 24 Mart'ta "Ben 2 ayda 1 milyonu zor aldım ve hala oradaki eksi, şu, bu. Yoruluyorum. Öyle bir şey söylüyorsun ki zaten uyku uyumuyorum. 3-4 aydır bir gün oh demedim. Ama her gün bu parayı konuşmaktan düşünmekten kendimden iğrendim. Lütfen rica ediyorum yardımcı ol." cevabını verdi.

Parasını alamayan Turan sanığa sonraki süreçte "Ne ramazan bıraktınız ne oruç ne ibadet. Sinir krizi geçirtiyorsunuz adama. Ne kadar çıkacak diyorum, ona da cevap yok. Ne olduğu, ne yaptığımız belli değil. Kalkıyorum Emre'ye, Muslera'ya yalan söylüyorum. Hasta oldum. Şimdi sinir krizi geçireceğim." mesajını yazdı.
Başka bir yazışmada da Turan, müşteki Emre Çolak'ın kendisine attığı "Abi günaydın, bugün para yatıyor mu?" mesajının resmini sanığa iletirken, sanık Erzan ise elinden geleni yaptığını, dayanacak gücü kalmadığını, kimsenin bu yüke katlanamayacağını ifade ettiğini görüyoruz.

Bu arada; Sanık Erzan'ın bu yöntemle futbolcular, iş insanları ve çeşitli meslek gruplarından müştekilere, yüksek kar getirisi bulunan güvenilir bir fon bulunduğunu ve yine kamuoyunda tanınan Fatih Terim, Hakan Ateş gibi isimlerin bu fona dahil olduğunu söyleyerek, müştekileri bu fona para yatırmaya ikna ettiği anlatılan iddianamede, gerçekte ise böyle bir fonun hiç olmadığının tespit edildiği belirtiliyor.

Görüyorsunuz dimi neredeyse bir dizi-film ayarında diyaloglar… Nereden bakarsanız bakın geçmişte kurulan bir saadet zinciri kopyası daha patlak verdi. Bu denli ünlü isimlerin de buraya katılması ve onlara inanan daha da fazla ünlü futbolcunun da devreye girmesiyle buharlaşan milyonları görüyoruz.

Şimdi adama sorarlar; bu denli milyonlarınız var ve hala bu milyonlarınıza milyon katma sevdası da nedir, hadi diyeceksiniz ki, zenginin malı züğürdün çenesi yorar.. Peki o zaman yahu, bir banka müdürü ile olan bu diyaloglarınızın bir gün patlayacağını hiç mi düşünmediniz be arkadaşlar!

Ama bu ünlü tiplere baktığınız zaman da, hiç birinin burnundan kıl aldırmayan figürler olduğunu da unutmamak lazım.. Bizim burada en büyük temennimiz bu saatten sonra şu olacaktır. Umarız artık bu saadet mi dersiniz, fon mu dersiniz artık Seçil Erzan bu hikayenin son figüranı olur inşallah. Tek beklentimiz bu olsa gerek…

Selam ve dua ile…

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

arsızlık ve açgözlülüğün böylesi

sayın türk büyükleri (yani topçular, vasat bir türk’ün gözünde en büyüğü topçudur) bir şeyi anladınız mı artık: 1 milyon dolarınızın 1 ay içerisinde 3 milyon dolar olması olanaklı değilmiş, deneysel olarak öğrendiniz mi bunu?

Osman

Taksicilere fuhuş çeken şirket kurup 40 bin lirayla 150 milyon dolar kazandı iki senede sonra şirketi kapadı fıkra bu kadar
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23