• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Selma Savcı
Selma Savcı
Selma Savcı
TÜM YAZILARI

Dilan Polat - Engin Polat olayında ibretlik son

05 Kasım 2023
A


Selma Savcı İletişim: [email protected]

Ülkemizde son dönemde yapılan operasyonlarla hem asayiş düzeyinde hem de kendini bir takım insanlara örnek göstermeye çalışan müptezel ordusuna karşı önemli gelişmeler yaşanıyor. Malumunuz son dönemde yaptığı paylaşımlarla gençliğimizi zehirlemeyi kendine vazife edinen Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın şu anda nerede olduğunu biliyoruz…

Bu aslında adli bir vakadan öte, toplumsal bir vakaya dönüşmüş durumda. Her defasında gençliğin en zayıf noktası olan şatafatlı bir hayatı sergileyerek, genç dimağları zehirlemeye çalışan bu kişilerin nasıl bir yol haritası çizerek buralara geldiği de aslında mutlaka sorgulanmalıdır.

İstanbul merkezli 6 ilde birden düzenlenen operasyonlarda Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın emniyetteki ifadelerine bakınca da aslında büyük bir tezatın da örneğini maalesef görüyoruz.

Artık tutuklular!

Haklarında kara para aklama ve vergi kaçırma gibi iddialara ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında...Hakimlik, ifadesi alınan Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu’nun da aralarında bulunduğu 12 kişinin tutuklanmasına karar verirken, 6 kişinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına hükmetti.

Polat ailesinin ifadeleri ise aslında bizlere şunu net olarak gösteriyor ki, “Çok söz yalansız, çok para haramsız olmaz” sözünün çoğu noktada doğruluğunu gözler önüne sermektedir.

Dilan Polat ifadesinde, şirketlerin işleyişiyle eşi ve muhasebecinin ilgilendiğini, aylık gelirinin 150-200 bin lira olduğunu, çocukların okulu için adres değişikliği yaptıklarını söylediği ancak başka bir okula nakil yapılmadığının sorulması üzerine sessiz kaldığı öğrenildi.

Ağlayarak ifade veren Dilan Polat'ın, beyan ettiği aylık gelirle sahip oldukları mal varlıklarını nasıl elde ettiklerine yönelik soruya da cevap veremediği bilgisine ulaşıldı.

Engin Polat ise ifadesinde, para aklamadıklarını, yolsuzluk yapmadıklarını iddia ederek, elde edilen tüm gelirlerin ticari ilişkiler sayesinde olduğunu, daha önce şirket açtığını, iflas ettiğini ancak tekrar başladığı işlerde başarılı olduğunu söylediği belirtildi. Polat'ın da beyan ettiği 150-200 bin liralık aylık kazançla mal varlığını nasıl elde ettiği sorusuna cevap vermediği öğrenildi.

Mali Suçları Araştırma Kurulunca (MASAK) hazırlanan ön inceleme raporunda, tasfiye halindeki 3 firmadan aile bireylerine ait şirketlere sözde ticaret karşılığında sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon lira para girişi sorulan Engin Polat, söz konusu ticaretin 3 firmadan ürün alma karşılığında yapıldığı iddiasında bulunmuş…

Düşünebiliyor musunuz? Daha düne kadar kafasına dolarları sararak bir takım olayları empoze etmeye çalışan Polatgiller, bugün geldiğimiz noktada ise, ne yaptıklarını bilmeden hareketle devam ettiklerini ve kodesten kurtulmak için de bir takım oyunlar oynadıklarını net olarak görebiliyoruz.

Daha geçtiğimiz günlerde dolarlarla, görkemli yerlerde fotoğraflar vererek, lüks araçlarla sosyal medyada boy gösteren bu tiplemelerin bugün geldiğimiz noktada ise, bu denli yalan çukurunun içinde çırpınışlarını aslında gençliğimize, evlatlarımıza daha iyi bir şekilde anlatmamız gerekmektedir. Nedenine gelince çok basit bir denklemi hayatımıza nakşetmemiz gerekli.

Elbette helal yoldan kazancınız olabilir,

Allah’ın izni ile de çok yol alabilirsiniz. Buna kesinlikle kimsenin bir şey diyeceğini zannetmiyorum. Ama sözde ihtişamlı bir hayat, gerçekte ise bataklığın dibine kadar batmış olan bir hayatı bu denli insanların gözünün içine baka baka yaşamanın kime ne faydası olabilir?

İşte bugün geldiğimiz noktada; Polatgillerin emniyetteki son görüntüleri büyük bir ibret vesikası olarak karşımızda. Her ne pahasına olursa olsun, bu denli zengin olduğunu zannedip, aslında görgüsüzlük konusunda level atlayan bu insanlar için daha dikkatli olunmasında yarar var diye düşünüyorum.

Dolarlarla, eurolarla gövde gösterisi yapıp, sonra ise emniyet köşelerinde ağlayıp, sözde servetinizin açıklamasını dahi yapamayan bu tiplerin umarım ülkemiz nezdinde sayıları da giderek azalır.

Şayet azalmazsa, gençliğimizin örnek almasının önüne geçip, daha büyük ve daha kalıcı operasyonlarla bu tiplerin hukuksuzluktan öte, basitliğinin en alt seviyeye indirilmesi için mali ekiplerimizin çok daha yorularak bu hizmetlerini kusursuzca sürdüreceklerine yürekten inanıyorum.

Ezcümle; Dilan Polat gibi tiplemelerin sonunun kurutulması ve bu kusursuz bir hayatmış gibi gösterilen bu irin dolu bir hayatın da aslında büyük bir göz boyamasından ibaret olduğunu umarım bizler ve küçüklerimiz de farkına vararak, bu insanlara sosyal medya denilen lağım çukurunda fazla değer vermeyiz.

Bir gecekondu mahallesinden çıkıp ta bu denli zenginliğin sınırlarını zorlayan ve bunu insanlara şov tandanslı anlatan bu tiplemelerin sonunun gelmesi dileğiyle.
Selam ve dua ile…

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Çetin

Kalemine,yüreğine sağlık. Kadınların rv dizileri izlerken seçici olsaydı uyarı yazısı yazma

Abdullah Sapmaz

Sayın Selma hanım yerden göğe haklısınız eski yıllarda halk partisi döneminde saat 24 den sonra p***o oynatırlardı,
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23