• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Selma Savcı
Selma Savcı
Selma Savcı
TÜM YAZILARI

Bayraktar TB2 SİHA'lar dünyayı sallarken Selçuk Bayraktar'a yönelik casusluk!

26 Kasım 2023
A


Selma Savcı İletişim: [email protected]

Daha düne kadar dışa bağımlı olan bir ülkeyken, bugün geldiğimiz noktayı hala görmemek, hala öküz altında buzağı aramak hakikaten şaşkınlık verici…
Literatürümüze giren İHA ve SİHA söylemleri bile aslında ülkemiz için ne duruma geldiğimizin en büyük göstergesi. Elbette her sene düzenlenen ve artık evdeki aile sohbetlerimizde bile, uçağımızdan tutun da, İHA’larımıza, SİHA’larımıza kadar konuştuğumuz Teknofestler bile artık ülkemiz ve bizim üzerimizdeki ölü toprağımızın bile ne denli büyüdüğünün, ne denli bir farkındalık oluşturulduğunun en büyük parametreleri olarak önümüzde durmakta.

Siz bakmayın Selçuk Bayraktar’a yapıştırılan ‘Damat’ yakıştırmasına… Böylesi bir alçaklığın kime ne faydası olabilir? Ülkemize böylesi bir söylemin nasıl bir etkisi olabilir… Bir Allah’ın kulu da bunu sorgulamaz, ama sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın damadı diyerek yaftalamaya çalışırlar.
Ama bizim ülkemizde taş üstüne taş koymak isteyen kim olursa olsun fena halde haşlanır ve hedef tahtasına konuluyor haliyle.

Burada Selçuk Beye güzellemeler yaparak köşemizi doldurmayacağım, çünkü gereken tüm başarı kıstasları ortada. Verdiğim örnekte bile bu çok net anlaşılıyor. Daha düne kadar İHA’ları, yurtdışından alan bir ülke varken, bugün ASELSAN’ıyla, TÜBİTAK’ıyla, TUSAŞ’ıyla, TAI’yla, Baykar’ıyla çehresini değiştiren ve günden güne büyüyen bir 100 yıllık Cumhuriyetimizin level atladığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Biliyorsununuz ki, yerli ve milli olmak; üretmekle, sanayinizi güçlendirmekle mümkündür. En önemlisi de coğrafyamızda güçlü ve kalıcı bir barışın tesisi için ordunuzu da en büyük teknolojileriyle donatmak ve ileri seviyeye taşımak yatar.

Dünyanın en güçlü orduları listesi her yıl güncellenmeye devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli Global Firepower isimli site tarafından yapılan araştırma sonrasında, 2023 yılının en güçlü orduları listesi belli oldu. Firma tarafından yapılan araştırma sonucunda ortaya çıkan listede, ülkelerin askeri birim miktarları, mali durumları, lojistikleri, hareket kabiliyetleri ve coğrafi konum gibi birçok özelliği esas alınıyor. Türkiye ise geçtiğimiz yılın araştırma sonucuna göre 2 sıra yükselmiş durumda. ABD, Rusya ve Çin’in başı çektiği bir sıralamada ülkemiz ise, 11. sıraya çıktı.

Komşu ülkelerimizde her geçen gün maalesef şiddetin arttığı ve dünyada bloklaşan ülkeler nezdinde daha güçlü durmamız için ise bir an önce savunma sanayisinde çıtayı her geçen gün artırmamızda yarar var. Yarar var diyorum ama en azından bu uğurda gençlerimize öncü olan Selçuk Bayraktar gibi isimleri de yermeden, çamura batırmadan önlerini sınırsızca açarak bunu yapmamız elzemdir.

Malumunuz geçtiğimiz günlerde bir haber ajanslara düşmüştü… Ürettiği SİHA ve İHA'larla Türkiye'nin gururu olan Selçuk Bayraktar'ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Baykar'ın İstanbul Hadımköy Fabrikası'nda casusluk yaparken suçüstü yakalanan stajyer mühendis Ahmet Anıl Ç. tutuklanmıştı.

Savunma ve havacılık dünyasında, insansız hava aracı (İHA) teknolojileri ile bu alanda Ar-Ge çalışmalarına dünyada öncülük eden Baykar Teknoloji tesislerinde yaşanan casusluk operasyonu ortaya çıktı. Casus mühendis Ahmet Anıl Ç., gizli bilgileri harici harddiske aktarmaya çalışırken suçüstü yakalanmış ve terör sorgusundan geçirilmişti. Sorgu sonrası cezaevine gönderilen bu casus Ahmet Anıl Ç.'nin Baykar tesislerinden 4 adet harddisk çaldığı belirlenmiş. Böylesi bir durumda bunu yapanlar hakkında ne denir bunun takdirini sizlere bırakırken, şunun altını kalın çizgilerle çizmek istiyorum.

Böylesi tiplemelerin ardı arkası kesilmeyecektir muhakkak, tıpkı geçmiş yıllarda olduğu gibi, tıpkı bugünde emarelerinin gözüktüğü bir ortam yaşadığımız gibi…
Ama bizim yapmamız gereken bu genç cevherlerin ve ona eşlik edecek genç dimağların önünü ardına kadar açmak ve geleceğimizin Türkiyesini en güçlü adımlarla inşa etmek olmalıdır.

Selam ve dua ile…

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Muammer

Vatan hainleri kurşuna dizilmeli böyle bir kanun yok ama olmalı ibreti alem için

Adı

Şuna bak ya nasıl olur bizim baykarim eli armuttmu topluyor.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23