• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sefa Saygılı
Sefa Saygılı
TÜM YAZILARI
28 Eylül 2019

Toplumsal cinsiyet ve solucan

Geçen hafta Akit TV’nin başarılı sunucusu Muhammet Binici’nin hazırlayıp sunduğu Söz Meydanı programında yine aile kurumuna yönelik tehditleri ve toplumsal cinsiyet adı altında ülkemiz genç neslinde eşcinselliği yaygınlaştırma operasyonunu konuştuk.

Yıllardır ruh sağlığı alanında çalışmama rağmen toplumsal cinsiyet kavramını bir türlü benimseyemediğimi ve zihnimde bir yerlere yerleştiremediğimi söylemeliyim. Öyle ya yaratılışta ya erkek veya dişi vardır. Elbette bazı değişik yaratılışta insanlar olabilecektir. Ancak bunları genelleştirmek de ne?

Şimdi sanki bir üçüncü cinsiyet varmış gibi sınıflandırmalar yapılmakta ve bunun tercih olduğu iddia edilmektedir. Bu kişilerin sesleri de maalesef yüksek çıkmaktadır.

Son zamanlarda bu toplumsal cinsiyet taraftarları doğada da benzer durumların olduğunu söylemekteler. Ancak bu doğru değildi ve verdikleri bir örnekleri de yoktu. Şimdilerde bakıyorum solucanı bayrak yapıyorlar. Acaba solucan, dedikleri gibi eşcinsel bir yaratık mıdır, ondan söz etmek istiyorum.

Aslında solucan son derece faydalı bir sürüngen. Yararlarının birkaçından söz edelim: 

Solucanlar, bitkiler için aynı anda hem besin kaynağı hem de büyümeleri için teşvikçilerdir. Humus bakımından zayıf olan toprakları iyileştirirler. Topraktaki mikroorganizma gelişimini destekler, toprağın genel durumunu iyileştirerek, toprakta alınamaz formdaki elementlerin alınabilir formlarına dönüşlerine yardımcı olurlar.  

Solucanların sebzeler üzerindeki etkisine gelince; % 40 – % 70 yüksek verim sağlarlar. Tohum çimlenmesi enerjisinde % 40 oranında artış sağlayarak tohum maliyetini düşürürler. 10 ila 15 gün erken fide oluşumu ve hasatta erkencilik sağlarlar. Ekolojik olması nedeniyle solucan gübresi ile beslenen sebzeler orijinal renk, aroma ve lezzete sahip olur.

İşte yararları saymakla bitmeyen ve bu yazının sınırlarını aşan solucanı toplumsal cinsiyetçiler kötü emelleri için kendilerine sembol olarak seçmişler. Solucanlar iddia ettikleri gibi cinsiyetsiz veya eşcinsel yani sapkın değildir. Aksine hem erkek hem dişi karakterine sahiptir. Solucanlar yerine göre bölünerek çoğalırlar, dişi ya da erkek yoktur. Ama yerine göre de vardır çünkü dişi ve erkek solucan birleşerek yumurtlarlar ve yumurtlayarak çoğalırlar, bölünerek değil.

Canlılar âleminde böyle çifte cinsiyette yaratılışın elbette pek çok hikmet ve ibretli tarafları vardır. Buradan dersler çıkaralım ve lütfen çarpık emelleriniz için kullanmayın. Çünkü solucanlar sapkın cinsiyetli değil çift cinsiyetlidir.

EŞCİNSELLEŞTİRME OPERASYONU

Sözünü ettiğim açık oturumda bu konuda yetkin fikirlerini açıklayan gazeteci Fehmi Demirbağ dostumuz bu adı taşıyan kitabını getirmişti. Gerçekten oldukça donanımla yazılmış, hayattan sayısız örnekle zenginleştirilmiş EŞCİNSELLEŞTİRME OPERASYONU kitabını tavsiye ederim. Çocuklarımızın ne büyük bir tehlike altında olduğunu görecek ve gerekli tedbirler alınmazsa dehşetli sonuçlar ortaya çıkacağını anlayacaksınız. Kolay okunan akıcı bir üslupla yazılan bu kitabı ülkesi ve genç nesiller için dertlenen herkese tavsiye ederim. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

enes

Bunlar kendini solucanla aynı kefeye koyuyor, zanlımca solucan bunlardan ağır gelir.
 • Yanıtla

Mustafa

Hocam gey solucanların bulunduğu topraklardan olan sebze meyveleden yemeyelim. Kendi yerli ve milli, heteroseksüel solucanımızı yetiştirmeliyiz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23