Prof. Dr. Canan Karatay’a linç

09 Mart 2019 Cumartesi

Prof. Dr. Canan Karatay hocamız bu milletin beslenme yanlışlarını karşılaştığı tüm saldırılara rağmen hiç kimseden çekinmeden cesurca ortaya koydu. Şekerin, trans yağların, margarinlerin, kolanın zararlarını anlattı. Geç vakit yemenin sakıncalarından bahsetti. Oldukça yaygınlaşan diyabetin diyetle tedavi edilebileceğini söyledi ve bunu ispatladı.

Zeytinyağının, hakiki tereyağının, etin faydalı ve rahatça yenebilecek gıdalar olduğundan söz etti. Çok yararlı harika kitaplar yazdı, yayınladı. Üstelik yeni yayınlanmış yüzlerce bilimsel makaleleri kaynak olarak göstererek yaptı bunu. O sevimli yapısıyla bıkmadı, yorulmadı kanal kanal dolaşarak bildiklerini anlattı. Tek derdi vardı: Sağlıklı ve zinde nesiller yetiştirmek…

Kısacası halkın gözünü açtı ve gönlünde taht kurdu. Canan hocamız Şimdi Fatih Altaylı’nın hak etmediği saldırı ve sataşmasıyla karşı karşıyadır. Prof. Dr. Rasim Küçükusta hocamız sitesinde Altaylı’ya gereken cevabı vermiş. 

Biz Canan Karatay hocamızın yanındayız. Kendisine millet olarak teşekkür ediyoruz.

DİPLOMATİK VAHŞET: 

CEMAL KAŞIKÇI CİNAYETİ

Suudi gazeteci Kaşıkçı, evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018’de girdiği Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmüştü.

Hunharca öldürülmesinden bu yana 5 aydan fazla zaman geçmesine rağmen Cemal Kaşıkçı cinayeti Türkiye ve dünya gündeminin üst sıralarını işgal etmeye devam ediyor. En son AB üyesi 28 ülkenin de dâhil olduğu 36 ülke, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetini “en sert” şekilde kınamış, sorumlulardan hesap sorulması çağrısı yapmış.

İzlanda’nın Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Harald Aspelund, 36 ülke adına Konseye hitaben okuduğu ortak bildiride, “Suudi Arabistan tarafından İstanbul’daki başkonsolosluklarında işlendiği teyit edilen gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetini ‘en sert şekilde’ kınıyoruz” dedi. Aspelund, “Cinayete ilişkin soruşturma hızlı, etkili, ayrıntılı, bağımsız, tarafsız ve şeffaf olmak zorunda. (Cinayetin) Sorumlulardan da hesap sorulmalı” diye konuşmuş.

Cinayetin üzerinden geçen sürede Kaşıkçı’nın ne zaman, nerede ve nasıl öldürüldüğüyle ilgili bilgiler ortaya çıktı ancak cesedinin nerede olduğu konusu hâlâ netlik kazanmadı.

Amerikan Washington Post gazetesi, ABD Merkezi Haberalma Teşkilatının (CIA), Kaşıkçı cinayetinin emrini Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın verdiği sonucuna ulaştığını yazmıştı. 

DİPLOMATİK VAHŞET

İşte bu cinayeti bir roman akıcılığı ile işleyen “CEMAL KAŞIKÇI CİNAYETİNİN KARANLIK SIRLARI. DİPLOMATİK VAHŞET” (Turkuvaz Kitap Yayınları) adlı kitabı ilgi ile okudum. 3 usta ve deneyimli gazetecinin (Ferhat Ünlü, Abdurrahman Şimşek ve Nazif Karaman) kaleme aldığı bu kitapta cinayetin karanlık sırları gözler önüne serilmiş. Akıcı, kolay okunan ve sade dille yazılmış bu kitabı merak ve heyecanla okuyorsunuz. Sahici olay, roman gibi anlatılmış. Belgelere dayandırılmış.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ve başta MİT olmak üzere devletimizin bu cinayetin takibi ve açıklaması konusunda izlediği ustalıklı ve müthiş stratejiyi de hayranlıkla okuyorsunuz.

Okuyucularımıza tavsiye ederiz.

“AİLE POLİTİKALARINDA 

YASAL SORUNLAR” PANELİ

Birlik Vakfı’nın Çemberlitaş’taki Genel Merkezi’nde bugün saat 14.30’da önemli bir panel yapılacak. Konusu son yılların gündemden düşmeyen problemi: AİLE POLİTİKALARINDA YASAL SORUNLAR.

Konuşmacılar: Ünlü Avukat Ali Cahit Polat’ın başkanlığında Prof. Dr. Mahmut Koca (İstanbul Şehir Üniversitesi Dekanı), Mehtap Yılmaz (E. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı) ve Prof. Dr. Sefa Saygılı (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı) katılacak.

İlgilenen okuyucularımızı bekleriz.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent3 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Malumunuz, Profesör olmak için Doçent olarak 5 yıl beklemek gerekmektedir. Oysa 25-30 yıl boyunca Üniversitelerimizde öğretim elemanı olarak çalışmış; 10 binlerce öğrenci mezun edip deneyim kazanmış Yaşlı Doçentler olarak, koskoca 5 yılı boşu boşuna tüketip biyolojik ve psikolojik olarak ezilme sürecine girmemek adına; yaşlılıkta beklenmesi bir ömür kadar uzun olan söz konusu bu 5 yıllık bekleme süresi belasından, EMEKLİLİK HAKKINI ELDE ETMİŞ Yaşlı Doçentleri kurtarmanızı saygılarımızla istirham ediyoruz.
 • HASAN HASAN 3 ay önce
  Sefa Hocam O zaman televizyonlar gazeteler de bu ürünlerin reklamını vermesin. Bu hocalar gençken neredeydiler. Asistan yardımcı doçentken sesleri çıkmadı. Akademik ünvanı alana kadar gerçekleri sakladıklar. Şimdi her şeyesahipken konuşuyorlar. Bu hocalar televizyonaçıkarken program arasında kola veya hazır gıda reklamı almayın diyebiliyorlar mi? Ya da bu reklamı alan TV lere çıkmayarak bunları protesto edebiliyorlar mı? Ya da bu iddialarını bilimsel dergilerde yayınlayabiliyorlar mi? Şimdi diyeceksiniz bu dergiler de gerçeği yansıtmıyor. Olabilir ama Doçentlikve Profesörlükalırken bu dergileri referans göstermediniz mi? Yani birisi çıkıp cep telefonunun zararından bahsetmiyor. Çünkü iki reklamdan biri cep telefonu reklamı. O yüzden Sefa Hocam siz kendinize kefil olun biz de zaten sizi seviyor sayıyoruz. Saygılarımla.
 • Ahmet KoçakAhmet Koçak3 ay önce
  fatih altaylı gibi alçakuşaklar,hangi bilgi birikimiyle sayın hocaya saldırıyor?hocanın ne çıkarı var ,anlattıklarından gayesi ,gözünü para hırsı bürümüş az üreterek çok kazanmak için kimyasallarla insanlığı zehirleyenlere karşı halkı halkı bilinçlendirmektir.insanlar sağlık beslenirse ilaç kullanmayacak.bu da zalim kapitalistlerin işine gelmiyor.altaylı gibi kuklalarda bu parababası baronların borazanlığını yapıyor.
 • MustafaMustafa3 ay önce
  HAKSIZ KÂR AMAÇ OLMUŞ DİN OLMUŞ . GİDA DA POLİTİKA DA HIRSIZLIK TA LEVEL ATLADI DOLANDIRICILIK OLDU. HIRSIZLIK SANAT OLMUŞ,HAPSE GİREN HIRSIZLIKTA SANATKAR OLUYOR .
 • MustafaMustafa3 ay önce
  Gıda terörü PKK dan feto den daha beter daha tehlikeli . TÜRKİYE'DE HALKA GİDADAKİ ZEHİR YEDİRME AFRİKA DA YOK .ZEHİR VE PİSLİK YEDİRME DE DÜNYA BİRİNCİSİ OLURUZ.
 • Yunus 16 Yunus 16 3 ay önce
  CANAN HANIM, BİLGİ, BİRİKİM VE TECRÜBELERİNİ MEZARA GÖTÜRMÜYOR, İNSANLIĞA HİZMET İÇİN PAYLAŞIYOR. KEŞKE BÜTÜN YAŞLILAR AYNI DÜŞÜNCEDE OLSALAR, ÖZELLİKLE DE DEVLET YÖNETİMİNDE HATA YAPAN YAŞLILAR!! DEVLETİN MENFAATİ İÇİN YANLIŞLARINI İTİRAF ETMELERİ GEREKİR.

Günün Özeti