• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sefa Saygılı
Sefa Saygılı
TÜM YAZILARI

Prof. Dr. Canan Karatay’a linç

09 Mart 2019
A


Sefa Saygılı İletişim: [email protected]

Prof. Dr. Canan Karatay hocamız bu milletin beslenme yanlışlarını karşılaştığı tüm saldırılara rağmen hiç kimseden çekinmeden cesurca ortaya koydu. Şekerin, trans yağların, margarinlerin, kolanın zararlarını anlattı. Geç vakit yemenin sakıncalarından bahsetti. Oldukça yaygınlaşan diyabetin diyetle tedavi edilebileceğini söyledi ve bunu ispatladı.

Zeytinyağının, hakiki tereyağının, etin faydalı ve rahatça yenebilecek gıdalar olduğundan söz etti. Çok yararlı harika kitaplar yazdı, yayınladı. Üstelik yeni yayınlanmış yüzlerce bilimsel makaleleri kaynak olarak göstererek yaptı bunu. O sevimli yapısıyla bıkmadı, yorulmadı kanal kanal dolaşarak bildiklerini anlattı. Tek derdi vardı: Sağlıklı ve zinde nesiller yetiştirmek…

Kısacası halkın gözünü açtı ve gönlünde taht kurdu. Canan hocamız Şimdi Fatih Altaylı’nın hak etmediği saldırı ve sataşmasıyla karşı karşıyadır. Prof. Dr. Rasim Küçükusta hocamız sitesinde Altaylı’ya gereken cevabı vermiş. 

Biz Canan Karatay hocamızın yanındayız. Kendisine millet olarak teşekkür ediyoruz.

DİPLOMATİK VAHŞET: 

CEMAL KAŞIKÇI CİNAYETİ

Suudi gazeteci Kaşıkçı, evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018’de girdiği Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmüştü.

Hunharca öldürülmesinden bu yana 5 aydan fazla zaman geçmesine rağmen Cemal Kaşıkçı cinayeti Türkiye ve dünya gündeminin üst sıralarını işgal etmeye devam ediyor. En son AB üyesi 28 ülkenin de dâhil olduğu 36 ülke, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetini “en sert” şekilde kınamış, sorumlulardan hesap sorulması çağrısı yapmış.

İzlanda’nın Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Harald Aspelund, 36 ülke adına Konseye hitaben okuduğu ortak bildiride, “Suudi Arabistan tarafından İstanbul’daki başkonsolosluklarında işlendiği teyit edilen gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetini ‘en sert şekilde’ kınıyoruz” dedi. Aspelund, “Cinayete ilişkin soruşturma hızlı, etkili, ayrıntılı, bağımsız, tarafsız ve şeffaf olmak zorunda. (Cinayetin) Sorumlulardan da hesap sorulmalı” diye konuşmuş.

Cinayetin üzerinden geçen sürede Kaşıkçı’nın ne zaman, nerede ve nasıl öldürüldüğüyle ilgili bilgiler ortaya çıktı ancak cesedinin nerede olduğu konusu hâlâ netlik kazanmadı.

Amerikan Washington Post gazetesi, ABD Merkezi Haberalma Teşkilatının (CIA), Kaşıkçı cinayetinin emrini Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın verdiği sonucuna ulaştığını yazmıştı. 

DİPLOMATİK VAHŞET

İşte bu cinayeti bir roman akıcılığı ile işleyen “CEMAL KAŞIKÇI CİNAYETİNİN KARANLIK SIRLARI. DİPLOMATİK VAHŞET” (Turkuvaz Kitap Yayınları) adlı kitabı ilgi ile okudum. 3 usta ve deneyimli gazetecinin (Ferhat Ünlü, Abdurrahman Şimşek ve Nazif Karaman) kaleme aldığı bu kitapta cinayetin karanlık sırları gözler önüne serilmiş. Akıcı, kolay okunan ve sade dille yazılmış bu kitabı merak ve heyecanla okuyorsunuz. Sahici olay, roman gibi anlatılmış. Belgelere dayandırılmış.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ve başta MİT olmak üzere devletimizin bu cinayetin takibi ve açıklaması konusunda izlediği ustalıklı ve müthiş stratejiyi de hayranlıkla okuyorsunuz.

Okuyucularımıza tavsiye ederiz.

“AİLE POLİTİKALARINDA 

YASAL SORUNLAR” PANELİ

Birlik Vakfı’nın Çemberlitaş’taki Genel Merkezi’nde bugün saat 14.30’da önemli bir panel yapılacak. Konusu son yılların gündemden düşmeyen problemi: AİLE POLİTİKALARINDA YASAL SORUNLAR.

Konuşmacılar: Ünlü Avukat Ali Cahit Polat’ın başkanlığında Prof. Dr. Mahmut Koca (İstanbul Şehir Üniversitesi Dekanı), Mehtap Yılmaz (E. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı) ve Prof. Dr. Sefa Saygılı (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı) katılacak.

İlgilenen okuyucularımızı bekleriz.

 

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23