Mansur Yavaş ve dindar aile çocukları

26 Ocak 2019 Cumartesi

Bu sütunları takip edenler bilir, mecbur kalmadıkça siyasi konulara girmem. Daha çok kendi alanımla ilgili yazmaya gayret ederim. Ancak şu haberi duyunca, siyasi değerlendirme olarak değil de kendi uzmanlığım yönünden isyan etmemek elde değil.

Önce habere bakalım: 

Seçim vaatlerini açıklamak amacıyla Halk TV’de konuşan Mansur Yavaş, tepkilere neden olacak bir söylemde bulunmuş. 

Yavaş, son yıllarda sıkça gündeme gelen sokak hayvanlarının katledilmesi ve işkence edilmesi olaylarından, dindar aileleri sorumlu tutarak şu ifadeleri kullanmış:

“Bu olaylara dini yönden bakan insanlar, hem derler ki ‘Allah’ın yarattığı hiçbir varlık sebepsiz değil’ ama bakarsınız, bu tür söylemlerde bulunanların çocukları bunları yapıyor.”

Hayvanlara işkenceyi dindar aile çocukları mı yapıyor?

Sayın Yavaş’ın böyle bir kanaate nasıl vardığını anlamak mümkün değil. Aksine dindar olan atalarımızın sokak hayvanları hatta dağda yaşayan yabani hayvanlar için bile vakıflar kurduklarını, kışın zor şartlarda hayatta kalmaları için yiyecek ve içecek verdikleri gerçek.

Hayvanlara eziyet yapmanın daha çok kişilik yapısıyla ilgisi olduğunu biliyoruz. Antisosyal dediğimiz psikopatlar gözlerini kırpmadan ev hayvanlarına işkence yapabilmektedirler. Ancak dindar insanlar ve dindar aile çocuklarının bu konuda oldukça hassas olduklarını söyleyebiliriz.

Kısacası Sayın Mansur Yavaş’ın bu iddiası iftiradır, yalandır, gerçeğe aykırıdır. İddiasına dayanak olan yapılmış araştırma varsa bir an önce açıklamalıdır.

Akla; Sayın Yavaş’ın aday olduğu CHP’nin gözüne girmek için böyle bir saçmalama içine girdiği gelmektedir. Bunun ters tepeceğini, dindar ailelere iftira atmanın ona oy ve sempati getirmeyeceğini hatırlatalım.

Ankaralıların da böyle bir kişiyi başkan seçmemelerini temenni ediyoruz.

FUTBOLDA GEZİ KIŞKIRTMASI

Son günlerde ülkemiz insanlarını Türk-Kürt, Alevi-Sünni gibi farklılıkları tahrik ederek veya Suriyeli düşmanlığı oluşturarak Gezi benzeri olaylar sahneye koymak isteyen ancak milletimizin sağduyusu ile başaramayan şer güçler bu kez futbolu kışkırtma unsuru olarak kullanmaya gayret etmektedirler.

Futbolun ülkemizde sevilen spor dalı olduğu biliniyor. İnsanlar genelde bir takım tutuyorlar ve bazılarımız bunu abartabiliyor. Hatta taraftarlığı fanatikliğe vardıranların sayısı az değil.

İşte bu noktada Fenerbahçe’nin başarısız bir sezon geçirmesini Sayın Cumhurbaşkanımıza bağlayıp, ortalığı karıştırmak isteyenler var maalesef. Hâlbuki Cumhurbaşkanımız Fenerbahçeli olduğunu saklamıyor. Bu sefer başka argüman geliştiriyorlar. Neymiş hakemlere direktif vererek başkan Ali Koç’un burnunu sürtmek istiyormuş. Bu iddiaya kargalar bile güler. Sosyal medyada böyle saçmalıkların ısrarla yayıldığını hatırlatalım.

Haydi, Fenerbahçe süper ligde başarısız. Peki, kupada Ümraniye’ye her iki maçta da yenilip elenmesine ne demeli? Bu da hakem hatasıyla mı?

Diğer gülünç iddia ise bu yıl Sayın Cumhurbaşkanımız Başakşehir’i şampiyon yapmak istiyormuş. Yok, bu yüzden yine hakemler aracılığı ile Trabzon’a 4 gol attırmış.

Hâlbuki Trabzon’un as oyuncuları maçta yer almıyordu ve Başakşehir gününde idi. Ayrıca 4 gol de hakem desteği ile mi oldu? Sonra madem böyleyse daha 2 gün önceki maçta Başakşehir neden bir alt küme takımı Hatayspordan fark yiyerek kupadan elendi?

Bu konuda uyanık olmamız ve şer güçlere fırsat vermememiz şart.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Dadaş 25Dadaş 254 ay önce
  Hovam kimse karamsar değil. Siz rahat olun.İtifaklar gibi me olduğu beli olmayan bir sistem. Kendi düşüncem tuz kokmuş.Yani hiç bit partiye güven , görsel basına güven kalmamıştır. Toplumda bakıyorum hiç kimse eski gibi haber be ğarti müptelası değil. Benim eski görüşlerimi yani milli görüş düşüncem ve hikâyemizi Savunan yok. Sadece koltuk bekası gibi olgular var. ALLAH HIDAYET VERSİN.
 • Ahmet KoçakAhmet Koçak4 ay önce
  kadın dövülür ,cahil bir müslümanı öne çıkarır ,bütün dindarlar kadını döver derler.sosyetenin ,kadına yaptığı şiddeti bir kerecik olsun göstermezler.hayvanlardada şuurlu müslüman köyde olsun,kentte olsun eziyet etmez.bilir ki ALLAH c.c hayvanıda insana yardımcı olması için yaratmıştır.hep aynı tezgahı yapıyorlar.bir doktor bir hastasını yanlış tedaviyle ölümüne sebep olsa ,biz bütün doktorlar hastasını öldürüyor mu diyeceğiz.bir türbanlı içkili bir restorana giderse,bütün türbanlılar barlara gider mi diyeceğiz.bu nasıl cahil ve kasıtlı bir karalamaktır.chp zihniyeti dindarı dışlamak duygusundan hiç bir vazgeçmeyecektir.
 • AsiAsi4 ay önce
  MansurYAVAŞ'ın sözleri özünde yanlış olabilir ancak şu gerçekte orta da milliyetçi ve muhafazakar olarak bilinen (bende öyleyim) kırsal bölgelerde kedi ve köpek gibi hayvanlara istisnalar hariç ilgi gösterilmediğini ve onların temel ihtiyaçları ile ilgilenilmediğini bilinen bir gerçek. Doğruyu söyleyince neden rahatsız oluyorsunuz. Bu ülkede esas sorunları neden yazmayıp halen insanların duygularını sömürerek oy devşirmeye çalışıyorsunuz.
 • CevdettCevdett4 ay önce
  Eskiden köylerde çocuklar eşeklerin kuyruğuna teneke bağlar, eşek tenekeden kurtulmak için tekme attıkça çıkan sesten korkup daha çılgınca koşardı. Sanırım Mansur Yavaş kendisi de köy çocuğu olduğu için bunu kast etmiştir. Yani dindarlıkla köylülüğü karıştırmış galiba. Ben de bir köy çocuğu olarak 7(70'li yıllarda) yaşımda köy bekçisi köyümde köpekleri itlaf ederken benim köpeğimi de başından tüfekle vurup öldürmüş be nedenle günlerce gözyaşı dökmüştüm.
 • KADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELEKADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELE4 ay önce
  MUSTAFA...TOP.arlak........sen NUSRET...DEMİRAL...VAKASI...bilirmisin...Koskoca.bilmenmne Savcısıydı..Türkçe Ezan..söylemiyle...KOCA.MHP..yi...baraj..alttında...bırakmıştı....HAYVANLARA...ZULUM..EDEN..HEP..DİNDARKESİMMİŞ...........Göreceksinizbak...Mansuru..YalaNcı..ÇıKARMICAZZZ.... 31MART Gecesi...SANDIKLAR..açılınca....İŞKENCE...ÇEKECEKSİNİZ
 • MustafaMustafa4 ay önce
  Kedi köpek seyrederek büyüyen Kur'an dan habersiz . İlmi ölüleri dilinden din anlatan , anlattığını yalana kendininde inanmadığı alim müsvettesini dinleyerek büyüyen nesil mi???
 • Mustafa topakMustafa topak4 ay önce
  Daha cazip daha tepki çeken. Sözlerini bulunda onları yazın ya değilse mansur yavaş seçilecek.

Günün Özeti