• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sefa Saygılı
Sefa Saygılı
TÜM YAZILARI
26 Ocak 2019

Mansur Yavaş ve dindar aile çocukları

Bu sütunları takip edenler bilir, mecbur kalmadıkça siyasi konulara girmem. Daha çok kendi alanımla ilgili yazmaya gayret ederim. Ancak şu haberi duyunca, siyasi değerlendirme olarak değil de kendi uzmanlığım yönünden isyan etmemek elde değil.

Önce habere bakalım: 

Seçim vaatlerini açıklamak amacıyla Halk TV’de konuşan Mansur Yavaş, tepkilere neden olacak bir söylemde bulunmuş. 

Yavaş, son yıllarda sıkça gündeme gelen sokak hayvanlarının katledilmesi ve işkence edilmesi olaylarından, dindar aileleri sorumlu tutarak şu ifadeleri kullanmış:

“Bu olaylara dini yönden bakan insanlar, hem derler ki ‘Allah’ın yarattığı hiçbir varlık sebepsiz değil’ ama bakarsınız, bu tür söylemlerde bulunanların çocukları bunları yapıyor.”

Hayvanlara işkenceyi dindar aile çocukları mı yapıyor?

Sayın Yavaş’ın böyle bir kanaate nasıl vardığını anlamak mümkün değil. Aksine dindar olan atalarımızın sokak hayvanları hatta dağda yaşayan yabani hayvanlar için bile vakıflar kurduklarını, kışın zor şartlarda hayatta kalmaları için yiyecek ve içecek verdikleri gerçek.

Hayvanlara eziyet yapmanın daha çok kişilik yapısıyla ilgisi olduğunu biliyoruz. Antisosyal dediğimiz psikopatlar gözlerini kırpmadan ev hayvanlarına işkence yapabilmektedirler. Ancak dindar insanlar ve dindar aile çocuklarının bu konuda oldukça hassas olduklarını söyleyebiliriz.

Kısacası Sayın Mansur Yavaş’ın bu iddiası iftiradır, yalandır, gerçeğe aykırıdır. İddiasına dayanak olan yapılmış araştırma varsa bir an önce açıklamalıdır.

Akla; Sayın Yavaş’ın aday olduğu CHP’nin gözüne girmek için böyle bir saçmalama içine girdiği gelmektedir. Bunun ters tepeceğini, dindar ailelere iftira atmanın ona oy ve sempati getirmeyeceğini hatırlatalım.

Ankaralıların da böyle bir kişiyi başkan seçmemelerini temenni ediyoruz.

FUTBOLDA GEZİ KIŞKIRTMASI

Son günlerde ülkemiz insanlarını Türk-Kürt, Alevi-Sünni gibi farklılıkları tahrik ederek veya Suriyeli düşmanlığı oluşturarak Gezi benzeri olaylar sahneye koymak isteyen ancak milletimizin sağduyusu ile başaramayan şer güçler bu kez futbolu kışkırtma unsuru olarak kullanmaya gayret etmektedirler.

Futbolun ülkemizde sevilen spor dalı olduğu biliniyor. İnsanlar genelde bir takım tutuyorlar ve bazılarımız bunu abartabiliyor. Hatta taraftarlığı fanatikliğe vardıranların sayısı az değil.

İşte bu noktada Fenerbahçe’nin başarısız bir sezon geçirmesini Sayın Cumhurbaşkanımıza bağlayıp, ortalığı karıştırmak isteyenler var maalesef. Hâlbuki Cumhurbaşkanımız Fenerbahçeli olduğunu saklamıyor. Bu sefer başka argüman geliştiriyorlar. Neymiş hakemlere direktif vererek başkan Ali Koç’un burnunu sürtmek istiyormuş. Bu iddiaya kargalar bile güler. Sosyal medyada böyle saçmalıkların ısrarla yayıldığını hatırlatalım.

Haydi, Fenerbahçe süper ligde başarısız. Peki, kupada Ümraniye’ye her iki maçta da yenilip elenmesine ne demeli? Bu da hakem hatasıyla mı?

Diğer gülünç iddia ise bu yıl Sayın Cumhurbaşkanımız Başakşehir’i şampiyon yapmak istiyormuş. Yok, bu yüzden yine hakemler aracılığı ile Trabzon’a 4 gol attırmış.

Hâlbuki Trabzon’un as oyuncuları maçta yer almıyordu ve Başakşehir gününde idi. Ayrıca 4 gol de hakem desteği ile mi oldu? Sonra madem böyleyse daha 2 gün önceki maçta Başakşehir neden bir alt küme takımı Hatayspordan fark yiyerek kupadan elendi?

Bu konuda uyanık olmamız ve şer güçlere fırsat vermememiz şart.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23