Darwincilerin çıkmazı

05 Ekim 2019 Cumartesi

Evrim teorisini savunanlar her bilgiyi, her bulguyu teorilerine ispatlayıcı olarak görürler. “Bu bizim teorinin aleyhine” demezler, diyemezler. Çarpıtırlar, gerçekleri görmezden gelirler veya üstünü örterler. Çünkü Evrim Teorisi ateizmin tek çıkar yoludur. Tabi aslında bu teori çıkmaz yoldur.

Dergiler çıkarır, kitaplar yayınlarlar. Şimdi elimde evrimci bir derginin ekim sayısı var. Dergi yine uzun uzadıya evrimin ‘ne kadar doğru!’ olduğunu göstermeye çalışmış. Bakalım çeşitli konularda neler yazmışlar?

Canlılık nasıl başladı?

Yıllardır Darwinci bilim insanlarının uğraşıp da teori bile geliştiremedikleri bu konu dergide şöyle izah edilmiş: “İlk yaşam formlarının denizlerin derinliklerindeki hidrotermal bacaların çevresinde ortaya çıktığı düşünülüyor. Bu sıcak alkali sular tabandaki kayalarla tepkimeye girip boron ve potasyum gibi elementlerin oluşmasına neden oluyor. Mineral açısından zengin bu karışım, tuzlu deniz suyuyla bir dizi kimyasal reaksiyon oluşturuyor. Ortaya çıkan organik moleküller bir süre sonra kendi üretme yeteneği kazanıyorlar. Arkasından hücreler, ondan sonra da farklı hücre tiplerinin birleşip oluşturduğu organizmalar ortaya çıkıyor.”

Diyelim reaksiyonlar oldu, nasıl kendini üretme yeteneği kazanıyor? Sonra cansız kimyasal madde nasıl canlı haline geliyor? Hücrelere müthiş ve kompleks DNA’lar nasıl yerleştiriliyor? Peki, DNA’lar nasıl ortaya çıkıyor? Sonra bu hücreler nasıl birleşiyor ve organizmalar meydana geliyor?  Ve bunları iddia eden nasıl bilim insanı oluyor? Anlamak mümkün değil. 

Neresi doğru bu lafların? Sanki oradalarmış da gözlemleyerek yazmışlar. Tamamen bilim dışı ve uyduruk senaryo. Hücreler ve organizmalar tesadüfle oluşamayacak derecede o kadar mükemmel ve karmaşık canlılar ki ‘yaratılmış’ dememek için bu saçmalıklara sığınıyorlar.

Mutasyonlar

Canlılarda DNA’nın nasıl oluştuğunu açıklayamayan evrimci dergi ilk hayvanın daha önce iddia ettikleri gibi sünger değil tarak denizanası olduğunu ifade ettikten sonra DNA’nın mutasyona uğrayarak yeni hücre formları ürettiğini yazmış. Güya yararlı mutasyonlar bir sonraki nesle aktarılmış, zararlı olanlar ise hayvanların çoğalabilecek kadar uzun yaşamalarını engellemiş. Aynen şöyle diyor dergi: “Doğa avantajlı genleri seçerek hayvanların zamanla değişmesini sağladı.”

Yani doğa aynı Yaratıcı bir varlık gibi seçiyormuş. Böylelikle değişik hayvanlar ortaya çıkıyormuş. Yaptıkları tam bir sahtekârlık.

Bir başka ifade; ‘sürüngenler yumurtlayarak üremeyi öğrendi.’ Kısacası nasıl öğrendi, neden yumurtlamaya başladı, neden böyle oldu açıklama yok. Sonra bu yumurtlama sayesinde denizleri terk edip karada yaşamaya başlamışlar. 

İnsanların atası

Bu konuda da evrimciler devamlı fikir değiştiriyorlar. Dergiye göre insanların atası fare imiş. Aklına geleni söylüyorlar ve bir dedikleri diğerini tutmuyor. Kanıt yok. Mantık hiç yok. Ancak saçma iddiaları bilimsel oluyorlar.

Darwincilik çıkmaz yoldur. Ancak tuhaf açıklamalar yapmakla kendilerini kandırırlar. Darwinizm bütün dünyaya hâkim olmuş durumdaysa da hiçbir bilimsel delile dayanmaz.

MUHTEŞEM BİR ESER: KAPİTALİST EGONOMİ

Maalesef kıymetlerimizin değerini bilemiyoruz. Elime bir dostun tavsiyesi ile geçen ve merakla okuduğum KAPİTALİST EGONOMİ’nin yazarı İlhan Akkurt Bey. Sayısız kaynaktan yararlanarak hazırladığı kitabında ekonomiden medeniyete, sağlık ve insana, hayat ve varlığa kadar pek çok konu derin tahlile tabi tutulmuş. Egoizmin zirvesi olan kapitalizme karşı, insanı ‘iyi şartlarda yaşatma’ temeline dayanan bir insan medeniyeti ve ekonomisinin ekonomik, sosyolojik, felsefi ve psikolojik esasları güncelleştirilmiş.

Sağlıklı bir bakış açısı ile ve tarih perspektifi de modern dünyanın ve çağımızın insanının bakış açısı, çıkmazları gözden geçirilmiş. Batı insanı egoisttir ve egoist insanı sever. Bireycilik egoizmin ta kendisidir, insani olamaz. İlhan Akkurt’un deyimi ile: “İslam, insanın en değerli varlık olduğunu, bu yüzden her insanın insanca yaşama hakkı olduğunu, keyfince-egoistçe yaşamaması gerektiğini ve sorumluluk sahibi olduğunu vurgular.”  

Rakamlarla, belge ve itiraflarla günümüz problemleri ortaya konduğu gibi çözümler de önerilmiş.

Hele kendi alanımla (psikoloji, psikiyatri) ilgili yazdıklarına hayran kaldığımı, bayıldığımı söylemeliyim.

Kitap konularının ağır olmasına rağmen kolay okunan, anlaşılır bir Türkçe ile yazılmış. Maalesef değer bilmiyoruz ve bu eserin nedense ne tanıtımını yeterince yaptık ne de hak ettiği ilgiyi göstermedik.

İlhan Akkurt dostumuzun günümüzün hakiki bir düşünürü ve fikir insanı olduğunu kanıtlayan bu kıymetli eseri (Yüzleşme Kitap, 2018)  okuyucularımıza tavsiye ederiz. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Lazım değilLazım değil10 gün önce
  Bu bir teori yani gerçek değil yani Darwin zamanında "böyle olabilir" demiş Evrim var bence; kadınlara,çocuklara,Atatürk'e yada başka şeylere laf atmak dışında vaktiniz varsa arada bi hayvan belgeseli izleyeyin (mümkünse Nat Geo) bakın mesela bir fil asya filleri ile afrika filleri ,afrika fillerinin kulakları daha büyüktür bu bir evrimdirEveeet burada ateistlerle ne yaşadınız bilmiyorum yani herkes bir,bahçedir kimisi bozuktur kimisi bereketsizdir kimisi bereketli kimisi kendini endüstriye verir ,tarım yapmaz kimse kimseyi domates yetiştirdiği için birbirini suçlayamaz (kimse kimsenin işine karışma hakkı yoktur sayılmaması için cami zengin edilen akit gericileri) Tüm batı insanlarını tanımışsınız babababababa! arkadaşım sanki biz Forrest Gump'ız onlar Slim Shady bence insanlara haber yalan yapmaktan insanları aptallaştırmaktan ve iftira atmaktan hala sizi niye içeri almadılar çok merak ediyorum Evrim bir teori inan inanma banane ama bu konuda insanlara laf atmaya hakkınız yokyok
 • Mustafa Mustafa 11 gün önce
  Yıllar önçe bir belediye calışanıherkez hırsız demişti. Ben herkez diyemiyorum ama çalmayan çok az diyorum. HIRSIZIN DOLANDIRICI IN CANAZE NAMAZINI DEVLET KILDIRDIĞI MÜDDETÇE EKSİLMEZ ARTAR VE MÜBAHLAŞIR.
 • Mustafa Mustafa 11 gün önce
  Uzaya nasıl gidileceğinibildiriyor kuran. Rahmân Sûresi 33 Ey cinnler ve insanlar topluluğu; göklerin ve yerin çevresinden geçip gitmeye gücünüz yetiyorsa geçip gidin. Ama üstün bir güç olmadan geçemezsiniz.
 • Mustafa Mustafa 11 gün önce
  Kuran okumayan anlamaz okuyacaksın ki anlaşılsın.Demir Sûresi HADİD 25 - Andolsun biz peygamberlerimizi açık delillerle gönderdik ve insanların adaleti yerine getirmeleri için beraberlerinde kitabı ve ölçüyü indirdik. Biz demiri de indirdik ki onda büyük bir kuvvet ve insanlar için faydalar vardır. Bu, Allah'ın dinine ve peygamberlerine görmeden yardım edenleri belirlemesi içindir. Şüphesiz Allah kuvvetlidir, daima üstündür.... DEMİRDEN KUVVET ALIN ALLAH DEMİRDE Kİ KUVVETLE ALLAHIN DİNİNE VE RASULU NÜN TEBİLİĞ görevine. Devam edilsin.
 • ULUSLARARASI BOS KAFALILAR CEMIYETIULUSLARARASI BOS KAFALILAR CEMIYETI11 gün önce
  Sayin yazar,sorun Darwin in evrim teorisinde degil,sorun bu teoriyi kanitlanmis gibi idda ederek sarlatanlik yapanlarda.Ve de sorun ateistlerde degil kendini ateist olarak yutturmaya calisan Satanistlerde.Ateistler toplumda cok cok az orandadirlar ( belki de binde bir oraninda) o da cogunlukla daha az bozulmus kuzey Avrupa ve Iskandinav ulkelerinde.Kendini ateist olarak lanse eden insanlarin yuzde doksan dokuzu bu dunyada hem psikolojik olarak hem de ahlaki olarak ipini koparan kriminal,nihilist tuketim disinda kafasinin icinde hic bir dusuncesi ve kaygisi olmayan kara kafali kara kalpli ilimunatinin klonladigi satanist yiginlardir.Ayrica bana gore Darwin teorisi bilimsel bir teori degil de ilimunatinin icat ettigi komunizm,milliyetcilik,nudizm vs vs gibi toplumsal muhendislik teorilerindenve projelerinden biri gibi duruyor.
 • mertmert11 gün önce
  (https://www.youtube.com/watch?v=PrDzgR3PqSk ) Sayın yazar, Seyyid Kutup 'Yoldaki işaretler' adlı kitabında bahsettiğiniz tüm konuları kapsamlı şekilde ele almış ve analizlerini yaparak çözümlerini sunmuştur. O kadar ki bu analizleri ve çözümleri nedeniyle (bu kitabı nedeniyle) idam dahi edilmiştir. Bu linki tıklayarak bahsettiğim kitabın içeriğinin 10 bölüm halinde hazırlanmış videosunun ilk bölümünü, sonrasında da devam eden 9 videoyu dinleyebilirsiniz. Kitabını almanızı ise tafsiye ederim.
 • Richard Dawkins Richard Dawkins 11 gün önce
  Bence çıkmazda olan sizsiniz? İlkel düşüncelerinizle mutluluklar.
 • celal yıldızcelal yıldız11 gün önce
  önerilen kitap insan nasıl inasani bir ortamda yaşar ve faydalı olur ona kafa yormuş.sadece dini bir bakış açısıyla yazılmamış.Dindarlar bu dünyada ki evrene ki her şeyin bir kitaba sığdığını sanıyorlar.Her şey var ama içinde bu kitapların fosller yok dinozorlar unutulmuş yok.Ne garip değil mi?
 • StuttgartStuttgart11 gün önce
  Çok uzak değil Stuttgart, uçakla 2.45 h.. Orada iki muhteşem müze vardır, giriş 20 € civarında.. Canlılar tarihinden gerçek fosiller mevcut.. Bak bak ve düşünn! Belki birşeyler anlarsın... 
 • BirolBirol11 gün önce
  Hoca, Darwincilik mi kaldı bu çağda?O eski bir sabuklamaydı, zoraki bazı zibidilerce ayakta tutulmak isteniyordu. Darwincilik fosilcilikle eş anlamlıydı. Fosile tapmak isteyenler buyursunlar !Hatta Darwin'in fosiline tapabilirler. Onun biyolojik atıkları da avenelerine hediye olsun.
 • Tata TongaTata Tonga11 gün önce
  tamam tamamen katılıyorum da bu işler sloganlarla olmaz. batıdan daha iyi teknolojiler geliştirirsin gidersin darvincilerin gözünün içine sokarsın. bak bu böyle, bak şu şöyle...
 • OmerOmer11 gün önce
  Bilim adı altında yapılan zirvalar tam bir cehalet örneği TV de izlemiştimyaradılışa tesadüf olarak bakan güya bilim adamına soruyorlar iyi ama göz burun nasıl meydana geldi ? Şimdi durun cevaba bakın bilim nasıl olduğuna bakmaz hoppala pardon nasıl cevap ama bu üniversite hocası böyleleri körpe beyinleri zehirliyor aslında bunların akıl hastanedinde tedavi olması lazım
 • bozerenbozeren11 gün önce
  siz evrim teorisine değil, Allahsızlığa karşı olmalısınız. evrim teorisi inkarcıların elinde bu istmediğiniz hale bürünmüş. yoksa yanlış olduğu falan yok.
 • CEVDET TOKATCEVDET TOKAT11 gün önce
  "İdrâk-i maâlî bu küçük akla gerekmezZira bu terazi o kadar sıkleti çekmez." (ZİYA PAŞA)
 • hasanhasan11 gün önce
  '...Modern zamanlarda birçok medeniyet oluşturuldu. Mesela, İngiliz İmparatorluğunu ele alalım. O da varisi olduğu Roma İmparatorluğuna benzemektedir. O da MİLLİ HIRSLARI üzerine temellendirilmiştir, yönetim daima İngiliz milletinin elindedir ve İngiliz İmparatorluğuna katılmış kolonileri sömürmektedir. Bu gerçek tüm diğer Avrupa imparatorlukları için de geçerlidir. Kendi zamanlarının İspanya ve Portekiz İmparatorlukları ve Fransız İmparatorluğu, hepsi zulüm ve sömürü konusunda birbirinin aynıdır. Komünizm de, ırk ve renk, millet ve coğrafi sınırların oluşturduğu duvarları yıkarak yeni bir sistem oluşturmaya çalıştı, ama o da 'insani ilişkiler' üzerine değil 'sınıf sistemi' üzerine kuruluydu. Yani komünist toplum da yaptığı vurguyu unutarak Roma toplumunun bir benzeri haline gelmiştir; orada soylular üstün durumdaydı, burada da işçi sınıfı üstün. Bu sınıfın baskın duygusu diğer sınıflara karşı duyulan nefret ve kıskançlıktır. Böylesine bencil ve nefret dolu bir toplum bireylerinin içindeki ilkel duyguları kışkırtmaktan başka ne yapabilir? Bu toplumun temelinde HAYVANİ ÖZELLİKLERİ KIŞKIRTMAK, onları geliştirmek ve güçlendirmek yatıyor. Bu görüşe göre insanların en önemli ihtiyaçları hayvanlarla ortak yönleri oluyor; beslenme, barınma ve seks. Bu bakış açısından, tüm insanlık tarihi besin için yapılan kavgadan başka bir şey değil! Bu yüzden, İslam en soylu insani özellikleri ortaya çıkaran, onları geliştiren ve toplumun inşası için kullanan tek onurlu yaşam tarzıdır. Bu açıdan İslam her zaman eşsiz kalmıştır. Bu sistemden ayrılıp milliyet, ırk, renk, sınıf savaşı ya da farklı bir kavram üzerine kurulmuş herhangi bir sistemi tercih edenler insan ırkının gerçek düşmanıdır!...' (Enbiya Suresi/10: Andolsun, size öyle bir kitap indirdik ki sizin bütün şeref ve şanınız ondadır. Hâlâ aklınızı kullanmayacak mısınız?)
 • MUZAFFER TANDOĞANMUZAFFER TANDOĞAN11 gün önce
  Sayın yazar Darvin teorisini savunanlar Allah'ı inkar etmiyor.Acaba bir an için bu teorinin doğru olduğunu düşünüp,zaten bu durumuda Allah'ın yarattığını,izin verdiğini yada öyle planlamış olabileceğini düşünemiyormusunuz.Bu arada , zamanında "Harun Yahya" rumuzlu şarlatanın kitapları baştacınızdı değilmi
 • Ünal silah üretebilen kaç ülke varki zalim olmasınÜnal silah üretebilen kaç ülke varki zalim olmasın11 gün önce
  Gelelim uyduruk evrim teorisine. Hadi biz balıktan evrildik domates neyden oldu haaa biz yedik dışımızdan mı var oldu peki ilk domates nerden geldi? Sayın yazar altın ve elmas soygunu için gittiği Afrika'da kendi kafa yapısı maymunu andırıyor diye o eziklikle uyduruk bir kitap yamış tabi Lamark ın palavraları da etkilemiş İngiltere de ünlü olmak için hezeyanlarını zırvalamış ceninler kafa tasları hepsi sahte... Yani insana en yakın şempanze konuşamıyor ama 10 cm lik muhabet kuşu 0.5 cm ağzıyla konuşabiliyor.! İnsan la Şempanzenin dna %98.5 değil 95 oldunu kabul etti bilim adamları.. Ama bir çeşit solucan insan dna ile %75 uyumlu muz bile %50 uyuyor yani hemen zıplamayın kötü oturursunuz...!.! Ateist ler... Uzaylılar falan atelerin bilinçli uyduruk masalları evren de bizden başka canlı yok olsa ve - 200 derece hiç bir canlı yaşayamaz ölürler zaten öyle bir teknolojisi olan varlıklar neden dünya ya gelmesin .. Uzay Alemler denilen yerdirCinler melekler ışık hızında oldukları için uzay onlar için dünya ölçeğindedir... Yani işin basiti dibler kurallardır ve insanlar kurallara uymayı sevmez ben çağdaş laikim ateist im dedinmi hoooooopp birden herşeyden sıyrılıp çıkıp hiç bir kurala uymak zorunda olmuyorsun ve bu 21.yy insanına çekici geliyor olay bu kadar basit........
 • hasanhasan11 gün önce
  '...İnsanların bazı özellikleri hayvanların ve cansız varlıklarınkiyle benzerdir. Bu, 'bilimsel cahiliyenin' temsilcilerini yanıltmıştır ve onları insanın hayvandan, hatta cansız varlıklardan bir farkı olmadığı fikrine götürmüştür. Ama hayvan ve cansız varlıklarla paylaşılan tüm bu özelliklere karşın, insanı onlarda ayıran ve eşsiz bir varlık yapan birçok başka özellik de vardır. 'Bilimsel cehaletin' temsilcileri bile bunu kabul etmek zorunda kalmışlardır, GÖZLEMLENEN GERÇEKLERİN KANITLARI onları susturmuştur. Ama bu durumda bile bu gerçeği kabullenişleri ne samimidir ne de kuşkudan arınmış... İslam, İslami toplumu ırk ve renk, dil ve ülke, bölgesel yada milli çıkarlar gibi değersiz ilişkiler üzerinden değil, yalnızca inanç üzerine kurar. İnsanlar ve hayvanlar üzerindeki ortak özellikleri vurgulamak yerine, insanların insani özelliklerini vurgulamış, onları beslemiş ve baskın faktör haline getirmiştir. Bu tavrın çok sayıdaki önemli ve parlak sonuçlarından biri de İSLAM TOPLUMUNUN farklı ırklardan, milletlerden, dillerden ve renklerden insanlar için açık ve KAPSAYICI BİR TOPLUM haline gelmesi ve bu basit hayvani özelliklerin öneminin kalmamasıdır. Tüm insanların farklı konulardaki harika yetenekleri nehirler misali akıp engin bir denize dökülmüş ve orada harika bir karışım oluşturmuştur. Bu karışımın meyvesi olarak SON DERECE KISA BİR ZAMAN ZARFINDA tüm dünyanın başını döndürerek ve o döneme ait tüm insani yetenekleri, fikirleri ve bilgeliği harmanlayarak yüksek bir medeniyet oluşturmuştur....'(Seyyid Kutup) İslam toplumunun dışındakilerde ve hayvanlarda ise bu kapsayıcılığı bulamazsınız
 • Mustafa Mustafa 11 gün önce
  Kuran okumayanlar kuranı anlamayanlar, kurandan daha çok Hadisi Şerif pesine düşenler. DARVİNCİ OLMAYA MAHKUMDUR. KURANI OKUYUN kuran insana uzay bilimini acıklıyor. DEMİR DEKİ KUVVETİ acıklıyor. Demir hadid Sûresi 25. UZAYA CIKMANIN ŞİFRESİNİ RAHMÂN SÛRESİ33 - Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin çevresinden geçmeye gücünüz yeterse geçin gidin. Allah'ın verdiği bir güç olmadan geçemezsiniz.
 • sema emine aydınellisema emine aydınelli11 gün önce
  Evrim Teorisi doğru bulunsa da dünyamızdaki yaşam Allah ın, o büyüklüğünü dahi beynimizin tam algılayamadığı o muazzam gücün eseridir.Sanırım , evrim teorisini savunanlar, kitaplarında "doğa" derken zaten Allah ın elindeki bir güçle yönetilen doğayı kastediyorlar.
 • UnalUnal11 gün önce
  Darvincilerin ve darvinizmin çıkmazda olduğunu sanmıyorum doğal seleksiyon olayının TURKIYEDE siyasilere ve siyasi partilere bakinca ne kadar doğru olduğunu görüyorum hatta darvinizmin gerçek olduğuna TURKIYEDEKI siyasiler ve taraftarları örnek gösterilebilir zalim rus moskofundan moskof s 400 üne oturacak kadar geniş değişkenlik maymundan insana bile yok

Günün Özeti