Cumhurbaşkanımız güvenoyu aldı

06 Nisan 2019 Cumartesi

Bir mahalli seçimleri daha Türkiye başarıyla tamamladı. İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleri için itirazlar devam ediyor; ancak Ankara, Adana, Antalya, Mersin gibi illerin CHP’ye daha doğrusu Millet İttifakına kaptırıldığını görüyoruz.

Genel olarak bakıldığında Ak Parti ve Cumhur İttifakının baraj kabul edilen % 50 seviyesini aştığını, hatta 24 Haziran seçimlerine göre güçlenerek çıktığını, bu sebeple 4,5 yıl sonra yapılacak genel seçimlere kadar iktidarın ‘erken seçim’ çığlıkları ve engellemeleri olmadan icraatlarla meşgul olabileceğini düşünebiliriz. Kısacası Sayın Cumhurbaşkanımız ve yönetim yeniden güvenoyu aldı diyebiliriz.

İnşallah bundan sonra kavga, düşmanlık, karşılıklı öfke yerine ülke olarak hoşgörü, barış ve kardeşlik ortamına gireriz, girmeliyiz. Çünkü ülkemiz içten ve dıştan tehdit ve komplolar altında. Hep birlik olup bunları bertaraf etmeliyiz.

Ancak bu sonuçlar bazı uyarıları düşündürmektedir:

*Bazı belediye başkanları ve yöneticilerin halka yüksekten bakması, gurur ve kibir içinde ‘bize mecbursunuz’  havası takınmaları oldukça itici olmuştur.

*Belediyelerdeki israf, yiyicilik, rüşvet ve yolsuzluk iddialarının yaygınlaşmasına inşallah çözüm bulunur. Üstelik yargı kontrolü de sanki yok gibidir.

*Seçim çalışmalarının sadece Sayın Cumhurbaşkanımızın performansına bağlanması, her çabanın ondan beklenilmesi, yönetimde adeta tek adam havası verilmesi, adayların genelde yetersiz gayret göstermesi ayrı bir problemdir.

*Ak Parti’yi destekleyen medyanın etkili olamayışı da üzerinde düşünülmesi gereken bir sorundur.

*Ekonomik sıkıntıların oy kullanmada bir hayli etkili olduğunu söyleyebiliriz.

*Ak Parti’yi cezalandırmak adına sandığa gitmeyen veya oyunu başka partilere atan insanlarımızın kaygı ve uyarıları dikkate alınmalıdır.

*Ankara’da belediyeciliğin duayen ismi Melih Gökçek beyin ısrarla devre dışı bırakılması da başkentimizde kaybetmeye sebebiyet vermiştir.

*Sayın Cumhurbaşkanımıza olumsuz olabilecek gelişmeler hakkında bilgi verilmemesine inşallah son verilir.

*Yalnız doğu ve güneydoğu Ak Parti adaylarına yörenin insanlarının gösterdiği teveccüh de oralarda güzel şeyler yapıldığına işaret etmektedir. Özellikle Süleyman Soylu bakanımıza teşekkür ediyoruz. 

*Ancak diğer bölgelerde seçim söylemleriyle Kürt seçmenin küstürüldüğünü görüyoruz. Tekrar kucaklamanın yolları aranmalı, bulunmalıdır.

Ayrıca seçimler şu gerçeklere de işaret etmiştir:

*CHP özellikle büyük şehirlerde muhafazakâr adaylar göstererek oy toplayabilmiştir.

*Dürüst olunacağı ve hizmet yarışı vurgusu da oldukça etkili olmuştur.

Evet, bu seçim sonuçları, milletimizin Ak Parti’ye uyarılarıyla doludur. Ve bu uyarılara kulak verilmediği sürece vahim sonuçlar beklenebileceği aşikârdır.

Beka sorunu ve ekonomik sıkıntılara karşı yeni bir ruhla, aşk ve şevkle mücadele edilmelidir.

Bizlere düşen de toplum için, ülkemiz için görev ve yükümlülüklerimizi en iyi şekilde yapmaya azami gayretle devam etmek olacaktır. Biz bilemesek de bu sonuçların da muhakkak hayır yanı vardır ve bizlere ibretlerle doludur. Yeter ki ders almasını bilelim…

YENİ ZELANDALI KATİL

Medyada çıkan haberlere göre Cuma namazı kılan Müslümanları toplu kıyıma tabi tutan Yeni Zelandalı acımasız katil akli dengesinin araştırılması için Adli Psikiyatriye sevk edilmiş.

İşin içinde bir oyun olduğunu zannetmiyoruz. Ancak katilin deli raporu alması imkânsızdır. Çünkü yaptığı bir amaca yöneliktir, son derece planlıdır, tepkisel değil kompleks bir cinayet serisidir. Katil, kararlı ve İslam karşıtıdır. Silahına işlediği semboller öyle akıl hastasının yazabileceği ifadeler hiç değildir.

Umulur ki, 50 masum insanı katletmekten ceza alır ve kalan ömrünü tecritte geçirir. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • BurokBurok2 ay önce
  Zenginleşen ve rahatlayan insan azgınlaşır. Çünkü insan çok nankör zalim ve cahildir. Birazda millet denen yığınları kutsamasanız. 1 kuruşu için herşeyi yok edecek karaktersiz diğerlerine hangi dersi verebilir. Ders bilgi ve irfan ister. Hırs va kin sahibinden ders alınmaz. %52 gerçeği görmüş insanca davranmış kalan hırsı hasedi kini ile yanlış yapmış kötülük yapmıştır. Kötü örnek ders vermez.
 • RakipsizRakipsiz2 ay önce
  Şeradam Emill Çöleşer "yenilen pehlivan güreşe doymuyor" diye yazmış. Bu seçim de dahil Ak Parti 17 yıldır dünya şampiyonudur; Emill bi sokaa çık, hava al, oksygen yetersizliğin seni bitkin düşürmüş.
 • Aziz MetinAziz Metin2 ay önce
  Tahrik etme, başarılı dönemdeki ehil kadroyu alaşağı etmek. Trenden inenlet O'nlar değil, tren hareket halinde iken, trenden atılanlar. Tüm bunlar ve daha bir çok olumsuzluklar. İşte tüm bunlarda etken kripto FETÖ'cülerdir. Ama anlayan, uyarılara kulak veren kim???
 • Aziz MetinAziz Metin2 ay önce
  Güven oyu aldı diyorsunuz. Bence asıl güveni kaybolan O. Sonucun böyle olmasının başlıca sebeplerinden biri, adam kayırmacılığı, liyakat değil mülakat,hakk-hukuk değil, zulüm; belli bir kesimi sürekli zşağılayı
 • engineerengineer2 ay önce
  dünyevi güven oyu dünyalık için iyidir, bir de uhrevi güvenoyu var ki, halktan değil Hakk' tan , inşallah onu da alır.
 • pravdapravda2 ay önce
  *Belediyelerdeki israf, yiyicilik, rüşvet ve yolsuzluk iddialarının yaygınlaşmasına inşallah çözüm bulunur. Üstelik yargı kontrolü de sanki yok gibidir.OLAY BU İŞTE.!! HIRSIZLIK VAR,YAN YATTI,ÇAMURA BATTI EDEBİYATINA GEREK YOK..
 • MelikMelik2 ay önce
  AKP genel başkanı meydan meydan miting yaptı, her adayın fotoğrafının yanında onun fotoğrafı da vardı, tüm devlet imkanları seferber edildi, sonuç seçmenden çok ciddi bir uyarı aldı, bu uyarının ciddiyeti zamanla daha aşikar hale gelecek, bu uyarı kabullenilir gereği yapılırsa seçmen yine teveccüh eder, aksi nihai son olur

Günün Özeti