• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sefa Saygılı
Sefa Saygılı
TÜM YAZILARI
06 Nisan 2019

Cumhurbaşkanımız güvenoyu aldı

Bir mahalli seçimleri daha Türkiye başarıyla tamamladı. İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleri için itirazlar devam ediyor; ancak Ankara, Adana, Antalya, Mersin gibi illerin CHP’ye daha doğrusu Millet İttifakına kaptırıldığını görüyoruz.

Genel olarak bakıldığında Ak Parti ve Cumhur İttifakının baraj kabul edilen % 50 seviyesini aştığını, hatta 24 Haziran seçimlerine göre güçlenerek çıktığını, bu sebeple 4,5 yıl sonra yapılacak genel seçimlere kadar iktidarın ‘erken seçim’ çığlıkları ve engellemeleri olmadan icraatlarla meşgul olabileceğini düşünebiliriz. Kısacası Sayın Cumhurbaşkanımız ve yönetim yeniden güvenoyu aldı diyebiliriz.

İnşallah bundan sonra kavga, düşmanlık, karşılıklı öfke yerine ülke olarak hoşgörü, barış ve kardeşlik ortamına gireriz, girmeliyiz. Çünkü ülkemiz içten ve dıştan tehdit ve komplolar altında. Hep birlik olup bunları bertaraf etmeliyiz.

Ancak bu sonuçlar bazı uyarıları düşündürmektedir:

*Bazı belediye başkanları ve yöneticilerin halka yüksekten bakması, gurur ve kibir içinde ‘bize mecbursunuz’  havası takınmaları oldukça itici olmuştur.

*Belediyelerdeki israf, yiyicilik, rüşvet ve yolsuzluk iddialarının yaygınlaşmasına inşallah çözüm bulunur. Üstelik yargı kontrolü de sanki yok gibidir.

*Seçim çalışmalarının sadece Sayın Cumhurbaşkanımızın performansına bağlanması, her çabanın ondan beklenilmesi, yönetimde adeta tek adam havası verilmesi, adayların genelde yetersiz gayret göstermesi ayrı bir problemdir.

*Ak Parti’yi destekleyen medyanın etkili olamayışı da üzerinde düşünülmesi gereken bir sorundur.

*Ekonomik sıkıntıların oy kullanmada bir hayli etkili olduğunu söyleyebiliriz.

*Ak Parti’yi cezalandırmak adına sandığa gitmeyen veya oyunu başka partilere atan insanlarımızın kaygı ve uyarıları dikkate alınmalıdır.

*Ankara’da belediyeciliğin duayen ismi Melih Gökçek beyin ısrarla devre dışı bırakılması da başkentimizde kaybetmeye sebebiyet vermiştir.

*Sayın Cumhurbaşkanımıza olumsuz olabilecek gelişmeler hakkında bilgi verilmemesine inşallah son verilir.

*Yalnız doğu ve güneydoğu Ak Parti adaylarına yörenin insanlarının gösterdiği teveccüh de oralarda güzel şeyler yapıldığına işaret etmektedir. Özellikle Süleyman Soylu bakanımıza teşekkür ediyoruz. 

*Ancak diğer bölgelerde seçim söylemleriyle Kürt seçmenin küstürüldüğünü görüyoruz. Tekrar kucaklamanın yolları aranmalı, bulunmalıdır.

Ayrıca seçimler şu gerçeklere de işaret etmiştir:

*CHP özellikle büyük şehirlerde muhafazakâr adaylar göstererek oy toplayabilmiştir.

*Dürüst olunacağı ve hizmet yarışı vurgusu da oldukça etkili olmuştur.

Evet, bu seçim sonuçları, milletimizin Ak Parti’ye uyarılarıyla doludur. Ve bu uyarılara kulak verilmediği sürece vahim sonuçlar beklenebileceği aşikârdır.

Beka sorunu ve ekonomik sıkıntılara karşı yeni bir ruhla, aşk ve şevkle mücadele edilmelidir.

Bizlere düşen de toplum için, ülkemiz için görev ve yükümlülüklerimizi en iyi şekilde yapmaya azami gayretle devam etmek olacaktır. Biz bilemesek de bu sonuçların da muhakkak hayır yanı vardır ve bizlere ibretlerle doludur. Yeter ki ders almasını bilelim…

YENİ ZELANDALI KATİL

Medyada çıkan haberlere göre Cuma namazı kılan Müslümanları toplu kıyıma tabi tutan Yeni Zelandalı acımasız katil akli dengesinin araştırılması için Adli Psikiyatriye sevk edilmiş.

İşin içinde bir oyun olduğunu zannetmiyoruz. Ancak katilin deli raporu alması imkânsızdır. Çünkü yaptığı bir amaca yöneliktir, son derece planlıdır, tepkisel değil kompleks bir cinayet serisidir. Katil, kararlı ve İslam karşıtıdır. Silahına işlediği semboller öyle akıl hastasının yazabileceği ifadeler hiç değildir.

Umulur ki, 50 masum insanı katletmekten ceza alır ve kalan ömrünü tecritte geçirir. 

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23