• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sefa Saygılı
Sefa Saygılı
TÜM YAZILARI
30 Mart 2019

Beka ve istikrar için sağduyu

Ülkemiz yarın önemli bir seçime gidiyor. Türkiye olarak şu son yıllarda öyle kötü olaylarla, komplo, tuzak ve düşmanlıklarla karşılaştık ki şaşmamak elde değil. İşin üzücü yanı içimizden bazılarının da bu şer niyetlilere karşı tavır almaması, hatta onlara destek çıkmasıdır. Buna rağmen Türkiye, kalıplarına sığmayarak büyük atılımlar, harika hamleler yapmıştır, yapacaktır da…

Türkiye o kadar sorunlarla boğuşmaktadır ki adeta dost olmayan güçlerin ve düşmanın yeni teşebbüsünün nereden geleceğini tahmin etmek bile zor görünmektedir. Ancak hepsinin tek hedefleri var, üstelik bunu itiraf da ediyorlar: Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gücünü zayıflatmak, böylelikle erken seçim olmalı kampanyası başlatarak ülkenin enerjisinin boşa harcanmasını sağlamak.

İşte bu yüzden Türkiye’nin istikrar içinde yönetilmesi ve beka konusu yarınki seçimlerde ön plana çıkmaktadır. Bunun için de yönetimin güçlü olması gerekmektedir. Gerek Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gerekse MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ısrarla bu gerçeği vurgulamaktadırlar.

Bu seçim sadece ülkemiz insanları için değil tüm dünyadaki mazlum ve mağdurlar için de hayati önem taşımaktadır. 

Şahsen kendi oyumu sıraladığım sebeplerden dolayı bu bakış açısıyla kullanacağım.

Burada kamuoyu yoklamalarının ve bazı yazarların Ak Parti oylarında düşüş olacağı şeklinde tahminleri akla gelebilir. Ancak bu seçimlerin mahalli seçimler olduğu ve ittifaklar söz konusu olduğu göz önüne alınırsa bunun öyle kolay olmadığı bellidir. Özellikle Millet İttifakını büyük şehirler başta olmak üzere birçok seçim bölgesinde destekleyen HDP’den yana tercih kullanan vatandaşlarımızın ne yapacaklarıdır. Onların da sağduyu ile hareket ederek Ak Parti’den yana olacaklarını tahmin ediyorum. 

Sadece merak olarak ‘Ak Parti bitti. MHP’yi destekleyen kalmadı’ şeklinde yazı yazan ve aynı şer kaynaklardan beslenen muhalif birilerinin 24 Haziran seçimlerinden önce yazdıklarına internetten baktım. Gördüm kü Sayın Cumhurbaşkanımızın Muharrem İnce’ye büyük fark atarak galip geldiği 24 Haziran seçimlerinde yine benzer şeyler yazmışlar. Sonrasında ise okuyucularını yanılttığı için özür dilemedikleri gibi yüzleri kızarmadan aynı şeyleri yazmaya devam ediyor, algı operasyonlarını yine sürdürüyorlar. Hâlbuki onlara düşen, kalemlerini kırıp yazarlıktan çekilmeleriydi.

Rahatlıkla söylüyorum: Aziz milletimiz tercihini istikrardan ve ülkemizin bekasından yana kullanacaktır.

Bu tarihi seçimin Türkiye için hayırlı sonuçlar getirmesini Rabbimden temenni ediyor, yazımı Sayın Cumhurbaşkanımızın sözleriyle bitirmek istiyorum:

“Bu ülkenin tarihindeki her darbe, her cunta, her vesayet girişiminin bizatihi kendisi bir beka sorunudur.” 

“Türkiye’nin darbeler, cuntalar, vesayetler defterinin bu karanlık sayfası bize, istiklal ve istikbalimize daha sıkı sarılmamız gerektiğini gösteriyor.”

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı