15 Temmuz’da FETÖ başarılı olsaydı!

13 Temmuz 2019 Cumartesi

3 sene önce 15 Temmuz’da ülkemiz FETÖ ihaneti yaşadı. Çok şükür başta Sayın Cumhurbaşkanımızın ve kahraman milletimizin olağanüstü gayreti ile yenildiler. Sonrasında ise devletten FETÖ’cüleri tasfiye süreci başladı. 

Darbeye kalkışanlar FETÖ’ye teslim olmuş, ona ‘beklenen zat’ olarak inanmış kişilerdi. Darbe girişimi öncesi Fetullah şarlatanı pek anlaşılamamıştı. Yurtdışı okullar, iman hizmetleri diye birçok kişi bu rezil güruhun maskelerinin farkına varamamıştı.

Bilhassa 15 Temmuz sonrasında bütün rezillikleri ortaya çıkmıştı:

* En başta elleri kanlı terör örgütüydüler. 251 vatandaşımızı acımadan şehit ettiler, binlercesini yaraladılar veya sakat bıraktılar. Merhametsiz ve kötü kalpliydiler.

* Kökleri dışardaydı. Ülkemizin düşmanı istihbarat örgütleri adına çalışıyorlardı. Bunlarda ülke sevgisi, millet ve vatanlarına düşkünlük yoktu. Aksine milli ve geleneksel değerlerimizi küçümsüyorlardı.

* Sadece ve sadece kendi dar grupları için faydalı olurlardı. Başka Müslümanları insan yerine bile koymazlardı.

* Hıristiyanlık ve diğer din mensuplarına olan yakınlık ve muhabbeti başka İslami gruplara göstermezlerdi.

* Yalan, iftira, hırsızlık, soru çalma, başkalarının hakkını yeme, ikiyüzlülük gibi kötü hasletlerin hepsi vardı.

Ancak acaba FETÖ darbe teşebbüsü başarılı olsaydı neler olurdu? Bazılarını sıralamak istiyorum:

* Herhalde darbenin rantını paydaş şer güçler FETÖ’cülere yedirmeyecek, bir süre sonra onlar da kanlı bir şekilde diskalifiye edileceklerdi. Zaten görüldüğü gibi FETÖ’cülerin arkalarında halk desteği yoktu. Millet onların rezilliklerinden, adamlarını kayırmalarından, şantaj ve tehditle para toplamalarından, soru çalmalarından, ülkemizin başarılı müteahhit ve işadamlarını tutuklamaya kalkmalarından illallah demişti zaten.

* Sadece doğu ve güneydoğu illerimizde değil; İstanbul, Adana, Mersin, İzmir gibi şehirlerimizde de otorite zayıflığını fırsat bilen PKK, DEAŞ ve benzeri terör örgütleri ayaklanacak ve PKK bir bölgede bağımsızlığını ilan edecekti. Oradaki devlet görevlileri katliama tabi tutulurdu.

* Önemli bazı tesislerimize saldırılar düzenlenerek ülkemiz zor duruma düşürülecekti.

* Kardeş kardeşe girecek, Türkiye’de bir iç savaş çıkarılacaktı. Binlerce insanımızın kanı dökülecek, Suriye’ye benzer bir duruma düşecektik.

* Dış güçler içteki kargaşayı bahane ederek topraklarımıza askerleriyle girecekler, İstanbul’un yönetimini yabancı ülkelerin temsilcilerinden oluşan bir konsorsiyuma devredeceklerdi.

* FETÖ lideri büyük törenle Türkiye’ye getirilir, hemen halife ilan edilirdi.

* Zaten bombalar yağdırdıkları TBMM’yi kapatır, tiranlığa geçerlerdi.

* Hıristiyanlık, Yahudilik, Budizm ve benzerlerini karıştırarak yeni bir din icat ederlerdi. Tabii herkesi bu dine tabi olmaya zorlarlardı.

* Ak Parti’nin bürokrat ve mensuplarını, hatta kendilerinden olmayan herkesi cezalandırmanın yolunu ararlardı. Ülkemizi büyük bir cezaevi haline dönüştürürlerdi.

* Tabii tüm yöneticiler, hâkimler, komutanlar hep aynı şer gruptan olurdu.

* Dış borcumuz astronomik miktarlara ulaşır, enflasyon üç rakamlı olurdu. İşsizlik patlardı.

* Büyük projeler iptal edilir, başlananlar yarım kalırdı.

Çok şükür Rabbim onlara bu fırsatı vermedi. Yoksa ülkemiz 50 yıl geriye gider, tüm dünyaya rezil olurduk. 

Sayın Cumhurbaşkanımız en başta teşekkür ediyoruz.  Ülkemizin başına gelen en büyük tehlike olan kanlı ve vahşi 15 Temmuz darbe girişimi esnasında korkusuz ve cesur tutumuyla, milletimizi sokağa ve tankların üzerine çıkmaya çağırmasıyla, önemli bir liderlik göstermesiyle insanlarımızın tümünün sevgisini ve güvenini kazanmıştır.

Şehitlerimize rahmet, gazi ve emeği geçenlere hayırlı ve sağlıklı ömürler duasıyla...

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Hacı Hacı 5 gün önce
  Yerel seçimlerdeki bu hileler neden deşifre edilemiyor. YSK yönetiminin hileleri deşifre edilip bunlar tasfiye edilem iyor bu hileler deşifre edilmezse demokratik seçim söylemleriyle savaşa gerek kalmadan memleket elden gidiyor istihbarat MİT uyuyormu? İstanbul da tüm sandıklarda yeniden sayım kararı neden iptal edildi? ŞİFRE burada MİT e duyurulur. Bu hileyi başkanlık seçiminde keşfetselerdi o zaman iş bitmişti, bu hile çözülmez seS-400, S-500 hikaye
 • Bagiye Bagiye 6 gün önce
  Allah katil amerikanın beslemesi  fethullah gülen o. çocuğunun ve yandaşlarının belâlarını versin inşallah
 • manzara aynı!manzara aynı!6 gün önce
  Madanoğlu çok açık bir komünist ihtilal organizatörü idi, yakalandı. Ama zamanın genel kurmay başkanı onu öldürteceği yerde, g korkusundan iltifat etti, mükafatlandırdı. (Yüzsüz it "anılarım" diye kitap bile yazmıştı; böylesi it görülmemişti!) Günümüz chp' si aynıdır. Önümüzdeki seçimlerde fırsatı ele geçirirse ve pensilvanyadaki köt hâlâ hayatta olursa onu diyanet işleri başkanı yapar.
 • ErvanErvan6 gün önce
  Sayın hocam sizin tespitleriniz bana çoğu zaman yol işareti gibidir. Ancak 23 haziran da millet soğan patatese ülkesini satmıştır. Bana bunun psikolojik tahlili lazım. Rahmetli Özal bu memlekette elektriksiz ve telefonsuz köy bırakmadı ama millet yıllarca kendisini yokluğa mahkum eden demirele oy verdi. Bunu çözemiyorum. Tek çözümüm var bu millet nimete şükr edemiyor. Asla elindekinin kıymetini bilmiyor. Kendisine hizmet edeni insan yerine koymuyor tepesine vurana da saygı da kusur etmiyor. Kendisine yalan söyleyen herkese gariban ve mağdur muamelesi yapıyor destek oluyor da hizmet edene hep köstek oluyor. Eşkiyaya türkü yazandan ne beklenir ki
 • birisibirisi6 gün önce
  çocuğun adı salih balkan. arkadaş çocuk ölüm döşeğinde acile kaldırılıyor ancak o zaman beyin tomografisi çekiliyor.beyni vücudu kanser sarmış,psikiyatri ilaçlarına yükleniyorlar. önce bir görüntü alın beyinden sonra gerekirse psikoloji ilaçlarını verirsiniz. mesela fevzi samuk zır deliyi götürsen kapısına şeker tahlili yaptırmadan psikiyatri ilacı vermez. nerede o eski doktorlar.
 • seher kadıoğluseher kadıoğlu6 gün önce
  hikayeyi kardeşimin eşinden dinledim. cerrah yalnış teşhisle size göndermiş. siz de diğer dr.lar da atlamışsınız. halbuki beyinde küçülme var diyebir bilgi de var. uyuyamayan çocuk(24 yaşında) bu kez hiç uyanamıyormuş. olsun ilaca devam edin demişsiniz. meğer kanser beyne sıçramış. diğer drlar üzüntülerini yanıldıklarını söylemişler. siz epey terslemişsiniz. git kime şikayet edersen et diye bağırmışsınız. çocuk zaten vefat edecekmiş tamam da sizin tavrınız oldukça incitici. o çarşaflı hanımı hatırladınız mı. evladını kaybeden anneye öyle mi davranılır. bazı dr.lar gerçekten duyarsızlaşıyor. babam da fatihte doktordu. hiç bir camiaya arkasını dayamadığı halde çok sevilir çok tutulurdu zamanında. evladını kaybeden anneyle birlikte oturur ağlardı. bu yorumu yayınlayın. hiç değilse benden laf yemiş olsun bu dr. hatası büyük. evladını toprağa veren anne azarlanmaz kapıya gelince.
 • TEMİZLİKÇİTEMİZLİKÇİ6 gün önce
  OSMANLI SEVDALISI OLAN BU GAZETE YORUMCULARININ OSMANLI TARİHİNDEN HİÇ HABERİ BİLE YOK. EMİNİM BİR TEK SATIR BİLE TARİH OKUMADINIZ.. 
 • İlhan cemİlhan cem6 gün önce
  Fatih 1453, en yakın zamanda iyi bir piskologa görün kardeşim. İyi degilsin Allah yardımcın olsun
 • REİSREİS6 gün önce
  Sayın hocam : REİS"i YUNAN adasına en yakın yere marmaris"e götüren TANRI' kendi GAZABhaberini alacak olan REİS"in en yakınları ve "tanış"motel sahibinin telkiniyle ADA"ya kaçacağını BiR TANRI",kaderi olarak önceden YAZMIŞTI bu öyle güçlü bir TANRI ona olan İMAN öyle SAĞLAM"dı ki REİS için hazırlanan ÖZEL TİM harekete RAB"lerin YAZDIĞI KADERE tam olan İMAN', la bulundukları yerden KIL"larını REİS havaalanına gidince KIPIRDATTILAR nasılsa kaçacak diye önce hareket ederek ZORLAGÖTÜRMEYE tenezzül etmediler ve ....BNE RAB ve KUL"ları o anda YENİLMİŞTİ .Müslümanların RAB"bi ALLAH cc sahte RAB"lerintuzakları bozmuştu ..
 • HalilHalil6 gün önce
  Allah bir daha yaşatmasın.herkes çoluk çocuğuna sahip çıksın vatana millete hayırlı evlat yetiştirsin.
 • Fatih1453Fatih14537 gün önce
  Reis vesayetçileri temizledi,pkklİlan içeri tıktı,pençe hareketI ile leşler geliyor,son oyunları imamoğlu abdullah,babacan,davutoğlu onları cilalıyorlar.Reis durmak yok yola devam senin arkandayız.
 • Fatih1453Fatih14537 gün önce
  Reis Allahü Teala seni başımızdan eksik etmeşin hayırlı hizmetler hayırlı kararlar almanın nasip eylesin.15 Temmuz'da şehit olan müminlere Allahü Teala Hazreti Hamza(Radyalluhu Anh) Efendimize komşu eylesin.Gazi olanlara şifa ihsan eylesin.İç ve dış hainlere fırsat vermesin.
 • SüleymanSüleyman7 gün önce
  Türkiye 15temmuzda fetöye teslim olmadı AmaYok denilen ergenekona Yani abdurahman dilipak hocanın deyimiyle BÇG teslim oldu15. Temmuzdan önce hükümle kavgalı olan metin feyzi oğlunun bu günkü davranış ve sözleri. Doğu perinçekin bu günkü davranış ve sözleri bunu açık ve net ortaya koyuyor
 • Ali rızaAli rıza7 gün önce
  Eğer insanları liyakat esasına göre değildemezhebine tarikatına cemaatına yediğine içtiğine göre vazife verirseniz generalleri kabiliyetine göre değilde secde durumuna göre profları akademisyenleri bilgisine göre değilde secde sayısına göre atama yaparsanız bir hain darbeyle karşılaşma ihtimali her zaman olabilir , insanlar ahlaklarına ,vicdanlarına göre değerlendirilir , secde sayısına göre değil fetö iblisi camii imamıydı unutmayın. İmam olmayla adam olunmuyor,
 • munafıkların kanlısımunafıkların kanlısı7 gün önce
  bu dediklerinizi yapma ihtimalleri hala devam ediyor.bütün partilerin kurmaylarının çoğu onlardan...gerek akp nin gerek muhalefet partilerinin.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer7 gün önce
  Kaleminize..yüreğinize..sağlık..Sayın..Hocam..Selamlar.
 • Ne alavere dalavereler!Ne alavere dalavereler!7 gün önce
  71' de, 9 martçı denen piçler ki; Madanoğlu, tural, gürler, batur gibi alçak şerefsizler bunlar; nasıl kader-i İlâhi müsaade etmedi ve komünizm bu vatana giremediyse: 15 Temmuzda da, feto denen piçe müsaade edilmedi. Ben ümid ediyorum ki; babacan, gül, davutoğlu gibilerine de Allah muvaffakiyet göstermesin ve göstermeyecek inşallah!

Günün Özeti