• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Hasan Aksay
Hasan Aksay
TÜM YAZILARI
13 Mayıs 2019

Seçimi organize saptırma ve YSK’ya tehdit

Millet ve devlet olmanın gereği manevi ve ahlaki değerlere ve sembollerine saygıdır. Bu değer ve sembollere saldırı ve itibarsızlaştırma gayretleri, düşman işidir. İnsanın kendine düşmanlığı yanılgıdır. Özellikle devletinin, “Saygınlığı ve devamlılığını” korumak için şehadete yürüyen bir millette böyle eylem ve yalan yanlış iddialarla, tehditlerle iz bırakmaya çalışmak düşünülmemelidir. 

Vatan, millet ve devletin kıymetini, izzet ve yüceliğinin manevi temel yapı ve çatısını sembolize eden bu manevi değerlerden bir kısmı:

Sancak. Bayrak. İstiklal Marşı.

Cumhurbaşkanı. Yasama. Yürütme. Yargı. 

Devletin örf ve âdeti. Usul ve nizamı. 

Şehit ve Gazi. 

Bu değerlere saygısızlıkları kınıyor; hakaretleri lanetliyorum. YSK’nın 4 üyesinin muhalefet şerhlerini görmeyi merak ediyorum. YSK kararına katılmayan üyelerin ana gerekçesi, “Tehdidi ciddiye almalarıdır” diyenlere katılmak mümkün değildir. Zira gözler önünde cereyan eden olaylar var: CHP Bolu Belediye Başkan adayı, sözüne itibar edilmeyeceğini biliyor ki, notere gidip, “Seçilirse hiçbir işçiyi işten çıkarmayacağına senet yazdırıp, fotokopisini halka dağıttırıyor. Seçildiği gün 93 kişinin işine son veriyor. Kendinin noter senedine bağladığı taahhüdünü, ilk icraatıyla yalanlıyor. İnternette, İmamoğlu ile ilgili iki Belediye Meclis üyesinin mecliste yaptıkları konuşma var. Her iki toplantıya da İmamoğlu Başkanlık yapıyor. Meclisin Ak Parti Grup Başkanı Göksu, bütün meclise karşı, adayken söyledikleri ile henüz seçim neticeleri kesinleşmeden ısrarla aldığı mazbata ile, yetkisiz olarak icraata başlayıp millete verdiği sözlerin tersine hareket ettiğini öyle anlattı ki, kısaca ifade etmek gerekirse, “Adeta yerden yere vurdu” demeden özetlenemez. İlçe Belediye Meclisi meclis üyesi konuşması da, “Makamı ticaretinde kullandığını” anlatıyor. Kılıçdaroğlu, emaneten 16 milletvekili satıyor. Olacak iş mi? Yüksek yargı üyesi böyle söz ve tehditlere göre hareket etmez. Yargıya gider zannederim.  

İmamoğlu, aldığı mazbatanın kesin netice ifade etmediğini bilerek, sahip olmadığı yetkiyi kullanmıştır. Yargılanır. Sayın Merve Kavakçı’nın milletvekilliği, Ecevit ve CHP Milletvekillerinin tehdidiyle TBMM bloke edilip, yemin ettirilmedi. Yemin etmeden, mazbata ile seçim tamamlanmış olmuyor. TBMM Başkanlığı, o il milletvekillerinin ismini, itirazlar karara bağlanıncaya kadar,  TBMM listesinekoymuyor. Belediye Başkanları için de aynı durum geçerlidir.         

Batı devletlerinden sınır aşan politikacılara gelince, İslam dünyasının kalkınmasını kendi aleyhine zanneden, tam bir cahiliye düşmanlığıdır. Globalleşme, cahiliye düşmanlığını tarihe gömmeli! Dünya herkese yeter. Cahiliyede tek kabileye dar görünen topraklarda, bugün milyonlar yaşıyor. Daha da müreffeh. Allah’ın nimeti herkese yeter. Kalbinizi, haset karanlığından kurtarın kâfi.  

ABD, Trump’la İslam düşmanlığını hızlandırdı. Doyumsuz hal aldı. Mevcut dünya düzenini tahrip için, teşvik ve destekle, kukla saldırganlar doğurdu. Saldırı ve huzursuzluk icat etti, ediyor. Avrupa’dan devraldığı, kukla darbeciliği de yeniledi. Suudi Arabistan’da Selman için özel metot kullandı. Kaşıkçı cinayetini yaptırıp, tutsak aldı. Hatalar doğurur. Nereye varacağı belli olmaz. Venezuela’da, yangın çıkardı. Bekliyor. İnşallah umduğuna eremez. ABD de, insanlık da, ibret alır. “Tarihi tekerrür diye tarif ediyorlar. Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi.”     

Teröristleri maaşa bağladı. Vahşet için silahlandırdı. Eğitti. Destekliyor. Ortadoğu’yu masum kanıyla sulayan İsrail vahşetini de artırmak için çırpınıyor.

Venezuela’dan başlayarak, Güney Amerika’yı yeniden dizayn etmek için tayin ettiği Guaido, perişan. Fransa başta, bir kısım devletler, peşine takılıp, “Emrin üzerine Guaido başkan” kararını aldılar. Pişman olacaklar inşallah!

Bu politika patronları ve gazeteleri, İslam düşmanlığında sınırlarını aşarak İslami uyanış merkezi olarak görülen Türkiye kalkınmasına da düşmanlar! Mahalli seçimde, adeta bir Guaido bulmuş gibi sevinip, karıştırma gayretindeler. Yanıldınız!

Batı iklimindeki bu ısınma, kazanma şansı olmadığından, Cumhurbaşkanı adayı olamayan Kılıçdaroğlu, milletvekilliğinden feragat edecek tanınmışlıkta aday bulmakta da zorlanmıştı.İstanbul Belediyesine de, ilçe belediye adaylığından feragat edecek aday sıkıntısı yaşandı. Hatta İmamoğlu, “Hayır!” diyor. Üç günlük büyükşehir adaylığı uğruna, ilçe belediye başkanlığını kaybetmek istemiyordu. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun evine gitti. Bir saatte ikna etti. Henüz tamamı netleşmedi ama yazıldı. Ankara’dan geldi. Bir yatta. Yine, “Bir saat görüştü” kimlerle görüştü ise, ikna etmiş. Bu bir saatleri etkin kılan sır, Batı’daki ısınmadansa yalancı bahardır. Böyle durumda, meteoroloji, “Aman dikkat!” diyor. “Aman dikkat! Ümitleri, soğuk vurmasın!”  

Haklı, Allah’ın lütfuyla hakkını alır. Liyakatin ilk şartı, vahdettir. Her kafadan bir sesle, dağınıklıkla zorluklar aşılıp, yol alınmaz. İnşallah Türkiye, hak yolda şaşmadan, zorlukları aşa aşa, liyakatini insanlığa gösterecek, böylece vahdet merkezi olarak, haktan, hukuktan ayrılmadan hedefine varacaktır.

“Mevla, görelim neyler? // Neylerse güzel eyler.”

Hamd Allah’a! 

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23