Organize seçim hilesi, silahsız darbe karanlığıdır

15 Nisan 2019 Pazartesi

Darbeler genellikle, emir-kumanda zincirine bağlı askeri güçle yapılır. Gece yarısı başlar. Şafakla bitirilirdi. Özellikle Trump ile Ekonomik, Venezuela, Selman, terör ve seçim çeşitleri ortaya çıkıp netleşti. Her tür darbeye karşı, en güçlü silah, Türkiye’de olduğu gibi, milletçe uyanıklıktır. Şair, güzel söyler: “Yıldırım düşmek için ekser mualla tak arar. // Herkese gitmez bela erbab-ı istihkak arar.”

Sanayi devrimi, yalnız demokrasiyi değil, kendine özgü sömürgecilik, manda yönetimi gibi çeşitlemeler yaptı. Fransa, Cezayir halkını yok ederek Cezayir’i zulümle vatan edinmek için ne vahşetler yaptı. Vatan yapamadı. Vahşetle sömürge oluyor. Vatanolmuyor. İsrail de, bu vahşetle Filistin’i vatan edinemeyecek! Hülagu da, Bush da, Irak’ı yaktı yıktı. Vatan edinemedi. 

Batı, işgal ile sömürgeedindiği yerlerden ayrılmak zorunda kalınca, şahıslar değişse de kendinin uzaktan kumandalı zulüm yönetiminin değişmemesi için tedbirler almıştır. Öncelikle, kendini aratacak zalim bir idare kurmuş. Ülkeyi parçalayıp, halkı zulüm ve açlıkla perişan etmiştir. Örneğin, Sudan’da Nil’e baraj için imkan vermiyor. Bir başkasını, tankını, “İsrail’e tamir ettir” diyor? Başörtüsü, kendi ülkesinde yasaklamadığı zamanlar dahi, Loca, emriyle, uşaklarına yasaklatıyor.

Vietnam’dan beri, Batı gücü, “Kaht-ı Rical” dönemine girdi. Çare diye müdahale ediyor. Yakıp yıkıyor. Ağır külfetlere giriyor. Göç ve sığınmacı doğuruyor. Kendi de, sıkıntıya düşüyor. Darbelerle ülkelerin başına diktatör getiriyor. Darbeci diktatörlerin ömrü kısaldı.Şimdilerde iktidar imkanı bulamayan müzmin muhalif ve teröristleri, ülke istikrar ve kalkınmasına düşman yaparak destekliyor. Müdahale için, verimli iklim doğuruyor. Ne kazanıyor?“Zulümle abat olanın, ahiri berbat olur.”

Trump ne yapacağını şaşırmış. Müttefikine parasıyla vermediği silahları, teröristlerine, tavuğa yem atar gibi, dünyayıtehdit eder gibi saçıyor?Venezuela’ya, petrol fethine çıktı. Fransa ile bir sürü devletçik de Trump’ın peşine takılmıştı? Komutanı Guaido’nun dokunulmazlığı kalktı? O iş orda kaldı. Golan veSalman’la yeni bir NATO diyor? Taklitçilerinde de, aynı tür hatalar tekrarlanıyor. Mesela Kılıçdaroğlu? Sürekli yeni hatalarla, eskisinden dikkat kaydırmaya çalışıyor. Kanuni seçim süreci işliyor. Aday İmamoğlu, emziği düşmüş bebek gibi, “Zaptım da zaptım!” diye sızlanıyor. Ne yapmış oluyorlar?

Geçen seçimlerde CHP, Trump Projelerini sollayan projeler üretti. HDP’ye ödünç oy transferiyle teröre hizmet etti. İP’e ödünç 16 milletvekili verdi. Aldı. “Bir şey olmadı” geçiştirme istediler. 1) Sistemi yozlaştırdı. 2) Seçimde Partileri kullandı.   

İstanbul mahalli seçimi gibi bir seçimolmadı, olamaz:

Bir ilde, on binlerce oy iptal edilebilir mi? İstanbul’da, ilçelerde edilmiş?

Diğer gariplik: Üç gün önce, aynı heyet, iptal ettiği on binlerce oyun üç gün sonra neticeyi değiştirmemek şartıyla, On binlercesine, nasıl, “Geçerli” diyebilir?

HDP’yi, Meclise taşıyan oylar gibi, dış programla destekli özel bir program güdümünde değilsehiçbir partiyi tutmayan insan dahi, %99 ilde oy verdiği partiye, ilçede de verir. İstanbul’un 39 ilçesinin 25’ini Ak Parti alacak, ili kaybedecek? Akıl mantık, bunu kabul eder mi? Realite de böyle ucube yaşanmadı. Yaşanamaz.

Belediye Başkanı için, “CHP” diyen seçmen, Meclis’te, Ak Parti’ye vermesi kendi kendisiyle çelişkiye düşmesidir. Bu kadar insan nasıl oluyor da kendiseçtiği başkanını, başarısız kılmak için Mecliste Ak Partiye oy verir?

Belediye başkanı yetkileri,devlet yetkisi değil,hizmet yetkisidir. Siyasi yapı oluşturamaz. Siyasetin oluşturduğu programı uygular. Millet, devlet içinde devletliğe kalkışan yönetime izin vermez. Gelir gelmez, meclis kararı almadan, krallığını ilan eder gibi,ferman okuyup, VIP araba alanları,Şair, “Tizi reftar olanın payine damen dolaşır” Acele gidenin eteği, ayağına dolaşır,  diye ikaz eder.

Siyaset çözümsüz değildir. Geçen seçimde TBMM aritmetiği istikrara zarar verecek, millete ağır yükler getirecek olunca, Sayın Cumhurbaşkanımız, “Seçim” demiş. Milletvekillerimiz, bu çağrıya, hizmet imkanından feragat ederek uymuş.. Milletimiz hızla yoluna devam edebilmiştir. Gidişat, yeni bir seçim diyor.

Ahlak, insani yüceliği doğuran değerler sistemidir. Eğer ahlaki bir zaaf varsa, tam sağlıklı iş olsa dahi güven olmuyor? Hızla neticelendirilmesi gereken seçim işlerinde ayrı zorluklar vardır. Bilmeden itham kolaydır. Sayın Ali İhsan Yavuz’un, verdiği bilgiler, Ak Parti teşkilatının başarılı çalışmalarıyla olayı netleştirmiştir. Uzun zaman teşkilat başkanlığı yapmış biri olarak tebrik etmek ihtiyacındayım. 

İstanbul il seçiminde, halkın vicdanını rahatsız eden bu seçim anormallikleri,ileride sisteme yük olur. Kökten temizlenmeli. 

Mahalli idareler, genel yönetim tarafından, kapsamlı mal varlığı beyanları ve sürekli kontrollerle yanlışlar, vakit kaybetmeden önlenmeli; başarılar, periyodik olarak ve farklı metotlarla tespit edilerek ödüllendirilmelidir. Mahalli idarelerdeki keyfilik ve rüşvet gibi konular, kesinlikle vaktinde önleyecek kanuni düzenlemeler yapılmalıdır. 

Periyodik olarak yapılacak halk yoklamaları suretiyle halkın dürüstlük, gayret ve hizmetlerinden memnun olduğu başkanlar, seçim sırasında dalgalandırılan haset ve kıskançlığa prim vermeden ömür boyu devam etme imkanı verilerek, siyasi görevlerin mevsimlik olmadığı tarihe yazılmalıdır.  

Türkiye iktidarının takdiri, Allah’a şükür, dünyanın her tarafından ses getiriyor. Siyaset, Haktan ayrılmıyor, sırtını Hakka ve milletine, mazlumların duasına dayıyor, icraat gücü de yerindeyse, yolu kesilmemelidir. İnşallah zorluklar, sabır ve ibret ve başarıyla hizmet ve mükafata dönüşecektir. Zorluk, kolaylığın müjdecisi olacaktır.

Hamd Allah’a! 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Hadisi serifHadisi serif5 ay önce
  Hz. Sevban radiyallahu anh Peygamberimizden rivayet ettigi hadisi serifte :Yakinda yemek yiyenlerin sofralarina birbirini cagirdigi gibi yabancikavimler uzerinize ususecekler Orada bulunanlardan birisi şöyle dedi:Bu durum bizim azlığımızdan mı olacak? Allah Resülü (sav);Hayır, bilakis siz çok olacaksınız.Fakat sizin çokluğunuz selin üzerindeki çer çöp gibi olacaktır.Allah,düşmanlarinizin kalbinden sizin korkunuzu sökeceksizin kalbinize vehn bırakacak. Orada bulunanlardan birisi:Vehn nedir ey Allah Resulü?Vehn dünyayı sevmek ve ölümden hoşlanmamaktır. (Ebu Davud Melahim 5, Ahmed bin Hanbel Müsned 2/359)
 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent6 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; malumunuz, Profesör olmak için Doçent olarak 5 yıl beklemek gerekmektedir. 25-30 yıl boyunca Üniversitelerde öğretim elemanı olarak çalışmış; 10 binlerce öğrenci mezun edip deneyim kazanarak EMEKLİLİK HAKKINI ELDE ETMİŞ Yaşlı Doçentleri, yaşlılıkta beklenmesi bir ömür kadar uzun olan söz konusu bu 5 yıllık bekleme süresi belasından kurtarmanızı saygılarımızla istirham ediyoruz.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer6 ay önce
  Kaleminize..sağlık..Hocam..Selamlar,sevgiler.
 • ZiyaZiya6 ay önce
  Fetonun cil yavrulari yorum yapiyorgibi iyot gibi ortaya cikmis
 • ademadem6 ay önce
  "ABD, Türkiye'yi bölmek için PKK'nın 40 yıldır istediği özerkliğe bağlı olarak eyalet sistemini dayatıyor.Bahçeli başta olmak üzereeyalet sisteminin alt yapı çalışmaları yapılıyor.anayasadeğiştirilerek bu da sağlandı. Türkiye'nin nüfus yapısı da 5 milyon göçmenle değiştirildi. Göçmenler hak talebi ile ayaklandırılacak!Türkiye, bu ayaklanmayı polis ve asker ile bastırırsa Suriye'ye yaptıklarını Türkiye'ye yapacaklar. Türkiye'yi dış müdahaleye hazır bir ülke haline getirmek için zemin hazırlanıyor
 • ihsanihsan6 ay önce
  "ABD, Türkiye'yi bölmek için PKK'nın 40 yıldır istediği özerkliğe bağlı olarak eyalet sistemini dayatıyor.Bahçeli başta olmak üzereeyalet sisteminin alt yapı çalışmaları yapılıyor.anayasadeğiştirilerek bu da sağlandı. Türkiye'nin nüfus yapısı da 5 milyon göçmenle değiştirildi. Göçmenler hak talebi ile ayaklandırılacak!Türkiye, bu ayaklanmayı polis ve asker ile bastırırsa Suriye'ye yaptıklarını Türkiye'ye yapacaklar. Türkiye'yi dış müdahaleye hazır bir ülke haline getirmek için zemin hazırlanıyor
 • Kazım TürkKazım Türk6 ay önce
  Tıka tıka sen kulakları tıka, gözleri de aman sıkı sıkı kapa. Millet kendince şefkatli bir mesaj vermek istemiş gitmiş Büyükşehir için cehape zihniyetine oy basmış, encümende ak partiye vermiş. Kendince bak bundan bir şey anlayın, benim sesim sadece sandıkta çıkıyor demiş. Sen kapa gözleri, tıka kulakları, hele bir de de ki: "böyle şey olmaz, bu çok mantıksız" de. Milleti bir de mantıksız yaptın ha! Vay be, helal.
 • Arslan uzunArslan uzun6 ay önce
  Birde millet artık değişim ve yenilenme istiyor. Eskiden kopmadan bunu istiyor. Bu olmazsa sana kopuşta gerçekleşir.
 • Arslan UZUNArslan UZUN6 ay önce
  Efendi anlayamadığın birşey var. Millet belediye başkanlığını başka partiye encümenliği AKP ye veriyor ise bununla birşey anlatmak istemesidir. Artık millet yıpranmış mücadeleden yorulmuş, aynı zaman da kesin itaat eden kadroları istemiyor. Yenilik, gençlik, barış, huzur ve gelirde adalet istiyor.Sandıklar istenildiği kadar sayılsın sonuç yine aynı olacaktır.
 • Arslan UZUNArslan UZUN6 ay önce
  Efendi anlayamadığın birşey var. Millet belediye başkanlığını başka partiye encümenliği AKP ye veriyor ise bununla birşey anlatmak istemesidir. Artık millet yıpranmış mücadeleden yorulmuş, aynı zaman da kesin itaat eden kadroları istemiyor. Yenilik, gençlik, barış, huzur ve gelirde adalet istiyor.Sandıklar istenildiği kadar sayılsın sonuç yine aynı olacaktır.

Günün Özeti