Bu seçim? Sorumluluk? Ne yaptık? Nereye gidiyoruz?

01 Nisan 2019 Pazartesi

Sandıklar açılmadan yazıyorum. Bu değerlendirme gününde, ana noktalara, okuyucumla beraberce bakıp düşünmek istiyorum.

Mahalli SEÇİM: CHP zamanında, Ankara ve İstanbul’da belediye seçimi olmaz. Vali, Belediye Başkanlığı görevini de yürütürdü. Siyasi partilerin, ana meselesi bütün ülke meselelerini kapsayan, devlet yönetimidir. Mahalli idare önemli organdır. Devlet içinde devlet, düşünülemez. Bu seçim, özellikle yurt dışından gelen haddini bilmez çabalarla, devlete meydan okuma edasına girdi. Yanlış.

Taklit edilen siyasi modellerle, doğru bir neticeye varılamayacağını, taklit edilenlerin düştüğü bataklık, başka delile ihtiyaç bırakmıyor.  

 Siyasi parti, vatanınbütünlüğünü, milletin vahdetini, milletler yarışında ülke kalkınma ve itibarını ileriye taşımaya kararlı devlet adamları kadrosu demektir. Bu diriliş hareketimiz, inşallah evrensel gerekleri de dikkate alarak, kendi ihtiyaç ve imkânlarımızla yeniden inşa edilip tamamlanacaktır.

 Özelliklemahalli idare yanlışlarının, zamanında kontrolle düzeltilememesi, devleti de, milleti de rahatsız etmektedir. Millete hizmet için gecesini gündüzüne katan binlerce Başkanımızın, 3-5 kendini bilmezin, kötü halinin gündeme oturarak, bütünü perdelemesi kabul edilemez. Kaldı ki,milletin hali, itibarı, yarını demek olandevlet yönetimi de bundan yara almaktadır.

SEÇİMDE SORUMLULUK: Yanlış yapılar imarlatemizlendiği gibi, devlet de dirilişle, darbeci ve teröristleri temizliyor. Temizlik, İslam düşmanlarını rahatsız ediyor. Birleşip, “Bu seçim son fırsat” gayretiyle ülke istikrarını hedef almaları,seçimin mecrasını değiştirdi. Umduklarını da, bulamayacaklar.

Atasözü, hikmettir. “Allah, sonu gelen kullardan etsin!” der. Her kazanç başarı değildir. Piyangodan para; layık olmadan oturulan makam, genel olarak, utanç getirir de farkına varamaz.Görünen o ki, Trump ve Ecevit, terleyerek; Yavaş ile Kılıçdaroğlu fırsat bulup geldi. Kazanmasalar, daha iyi değil mi idi? Müslüman, “Olanda hayr vardır” der. Maddi değil, manevi bir kavramdır iyilik. Yani, Müslüman için, kaybetmek de, “İbret ve Allah’ın lütfuyla ileride, hayra dönüşür.

 

NE YAPTIK? Ak Partiyi seçmekle, seçildikten sonra, aralarında yardımlaşma imkânı ve hizmet programları olan Başkanlara oy verdik. 

Milletimizin büyük kitlesiyle bir ve beraber olmanın huzurunu yaşadık. 

Millet çoğunluğumuza ters bir çıkmaza düşmekten kendimizi kurtardık. 

Dışardaki İslam düşmanlarıyla dava arkadaşlığı yapmadık.

Düşmanın, darbeci kuklalarıyla aynı kulvara girmedik.

Bütün icraatıyla Hakk’a bağlı olmaya çalışan iktidarımızın, milletimizin, ümmetimizin ve tanıyıp bildiğimiz kimselerin dualarıyla beraber hareket etmenin güvenini, gücünü ve nimetini muhafaza ettik. Hepsinden daha önemlisi, devletimizin gücüne istikrarına yönelen, İslam düşmanlıklarının rotasına düşmeden; rüzgârıyla savrulmadan, milletimizin ana gövdesiyle beraber, iktidarımızla bir ve beraber olduk, ne güzel ettik.

NEREYE GİDİYORUZ?Bütün insanlarlafıtratta eşiz. Hiçbirinden ayrı düşmek istemeyiz. Kimseye kötülük de istemeyiz. Değil insana, hiçbir mahlûka düşman değiliz. Tam tersine, İslam düşmanlarına dahi,“Neden İslam’ı anlatamadık. Güzel örnek olamadık” diye sorumluyuz, üzgünüz. Müslümanın tek düşmanı, kötülüktür. Kötülükle kaynaşmış insanlardır. Çıkarı için dünyayı ateşe verendir.

Kötülük kolay. Kötülük peşinde koşanlar başarır. Orada kalır. İyilik, emek ve fedakârlık ister.İslam, güzel ahlakı, hayat yapmaktır. Güzel ahlak, güvendir; edeptir saygıdır. Fedakârlıktır. Dünyayı, yaşamaya değer yapan sırdır.

Güven ve huzuru, solmayan ve pörsümeyen itibarla taçlandırılan başarı, Trump’ın gururunda, Firavun, Esat ve Sisi’nin reklam filminde yoktur. Mevlana’lar, Yunus’lar, 15 Temmuz işgaline karşı çıkan milletimizle, şehit ve gazilerimizin ödülüdür. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize hayırlı ömürler diliyoruz. Seçimimiz, hayırlı olsun. Dirilişimiz kemale ersin. 

Hamd Allah’a.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

  • müslümmüslüm2 ay önce
    Sayın Aksay başkaları üçbeş kendini bilmezler diye sayiyorsunda,zamanında Erbakan Hocayı yarı yolda bırakanlara hiç toz kondurmuyorsun. Şu anda savunmaya çalıştığın iktidar, zinayı suç olamkatan çıkardı, yetmedi FETÖ ile işbirliği yapıp devletin bütün kademelerini onlara peşkeş çekti, yetmedi ergenekonculaı ve balyozcuları bir çırpıda salıverdi, PYD nin başkanı Salih Müslimi zamanında devlet başkanı gibi ağırladı. ABD, İsrail ve AB ile ilişkilerde elinden geleni ardına koymuyor. Kendi hatalarını görmeyipsuçu sürekli başkalarında arayanlar mı bu ülkeyi kurtaracak. Keşke ben yanılsam da sizin dedikleriniz doğru çıksa. Korkarım son pişmanlık fayda vermeyecek ve o zaman bu ülkeyede bu millete de çok yazık olacak. Çünkü Bunlar milletin kendilerine verdikleri güveni huvardaca harcamaya devam ediyorlar. Bir türlü bu iktidar sarhoşluğundan uyanmiyorlar. Eğer gerçekten bu ülkenin ve milletin iyiliği istiyorsanız bunları uayrın bu yanlışlarından dünsünler ve samimi birşekilde kendilerini hesaba çeksinler....
  • ORHAN İNANORHAN İNAN2 ay önce
    ELLERİNİZE SAĞLIK.GÜZEL BİR YAZI .UYARILARINIZ KIYMETLİ.ANLAYAN İÇİN TABİİ..ANCAK,YAZILARINIZI HAKARET VE TEŞHİR PANOSU GİBİ KULLANANLARA DA YAZIKLAR OLSUN.ADINA YORUM DEYİP HABİRE VERİP VERİŞTİRENLER ,ÖZELLİKLE AKİT GAZETESİNDE BOLCA YAZIYORLAR VE AKİT'İN HÜR DÜŞÜNCEYE OLAN SAYGISINI SONUNA KADAR SÜİSTİMAL EDİYORLAR..BEN CUMA GÜNÜ MİLLİ GAZETEYE EN AZ 3 ADET YORUM YAZMAMA RAĞMEN ,İHTİMAL HOŞLARINA GİTMEDİĞİ İÇİN,YAYINLAMADILAR..HÜRMET EDİYORUM İNANANLAR İÇİN RABBİM'DEN GELEN HER ŞEY GÜZEL..HAMD OLSUN O HÜKÜM SAHİBİNE..
  • nostaljinostalji2 ay önce
    Erdoğan ın kullandığı ayrıştırıcı kavgacı üslup ile Büyük şehirlerin kaybedildiğini artık anlamış olmalısınız. Durup nerde yaptık diye sorduğunuzdacevabıbulmanız çok zor olmayacaktır .çünkü aradığınız cevap saraydadır.Başkalarını Suçlamasına gerek yok.Sayın Erdoğan ınben nerede yanlış yaptım demesi yeterlidir.3 Büyük kent belediye başkanlıklarını o kadar önemsemesine rağmen kaybetmesi manidardır. Sayın İmamoğlu'nun yapıcı barış ve sevgi dolu dili ve üslubuna karşın Sayın Erdoğan ın balkon konuşması sırasında (Akp ve MHP li belediye meclis üyeleri ve ilçeler belediye başkanlığı sayesinde ) Büyük şehirleri kazansınlar bakalım nasıl yönetecekler" demesi uyumsuz ve ayrıştırıcı dilin devam edeceğininve kazanan Millet ittifakı başkanlarına her türlü zorluğu ve negeli çıkaracağının açık sinyalleri değil midir. Diğer yandan seçin sonuçları olarak-12Nisan referandum sonuçları ile örtüşmektedir. -Akp ve Mhporta ve doğu ana doludan VEözellikle kARADENİZDENmuhafazakar kesimin oylarını almaya devam etmekte her ikisi ittifak halinde %51aşan oylarını korumaktadır.-Batı,Ege ,Trakyave güney Akdeniz de Eskişehir'e kadarbelediye başkanlıklarını alamamıştır Buradaki insanlar bunun alt tarafı belediye seçimi olduğunun bilincinde olarak beka palavrasına pek inanmamışlar ama bu palavra ve propaganda yalanlarıdoğu anadoluda işe yaramıştır. -Akp nin doğudaHdp nin kaybettiği oylardan dolayı bir artışı söz konusudur ne varki HDP Diyarbakır ve Hakkari Kars Iğdır'da anlaşılanhala beka söyleminidinlemeyen ve inanmayan kürtl seçmeninoyları ile etkinliğini sürdürmektedir. - Akp (Cumhur)ittifakı Diyarbakır ve Hakkariyi kaybetse bile bu illerin ilçe ve köylerinde belediye başkanlığı ve muhtarlığı almaları ile Türkiyenin 81 ilinde tam saha siyaset yapabilen güçlü bir parti olduğunu kanıtlamıştır. -Sayın Erdoğan'ın muhalefetin tamamına yakını hain ve terörist olarak algılatma çabası işe yaramamış vekullandığı kavgacı ayrıştırıcı ve ötekileştirici üslubu Büyük kentlerdeaksi tesir yapmıştır. -BU seçimden MHP kralı çıkmıştır, Adana ve Mersini kaybetmesine rağmen bir çok ili Akp sayesinde almıştır.MHP %6-7 oy barajını Akp desteği ie ve zorluk ile koruyabilmiştir. -Akp ,bundan böyle MHP iel ittifaka zorunlu ve mecbur ve mahkum olmuştur. Ülke genelinde (kendileri her ne kadar %50-60 hayalleri kursalar da ) %44 oy ile iktidarı tek başına lamayacakları açıkça ortadadır. Buna Mukabil MHP de siayseten varlığını sürdürmek için AKp nin desteğine zinhar mecburdur. aksi taktirde 1 kaç il ve ilçe hariç (Balıkesir -Karabük vs..) cılız bir varlığı söz konusudur ve ülke genelin bu haliyle tek başına iktidar MHP için hayaldir.en azından önümüzdeki 10 yıl içinde! MİLLETBARIŞÇI VE BÜTÜNCÜLÜĞÜ ARIYORUZ MESAJI VERMİŞTİR. iNŞLALH sAYIN ERDOĞPAN BU MESAJI DOĞRU OKUR VE BUNDAN BÖYLE KAVGAIC,ÖTEKİLEŞTİRİCİ VE YARIŞTIRICI ÜSLUBUNU TERK EDER. bENİM SEÇİM SONUÇLARINDAN ANLADIĞIM BUDUR.

Günün Özeti