• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Hasan Aksay
Hasan Aksay
TÜM YAZILARI
01 Nisan 2019

Bu seçim? Sorumluluk? Ne yaptık? Nereye gidiyoruz?

Sandıklar açılmadan yazıyorum. Bu değerlendirme gününde, ana noktalara, okuyucumla beraberce bakıp düşünmek istiyorum.

Mahalli SEÇİM: CHP zamanında, Ankara ve İstanbul’da belediye seçimi olmaz. Vali, Belediye Başkanlığı görevini de yürütürdü. Siyasi partilerin, ana meselesi bütün ülke meselelerini kapsayan, devlet yönetimidir. Mahalli idare önemli organdır. Devlet içinde devlet, düşünülemez. Bu seçim, özellikle yurt dışından gelen haddini bilmez çabalarla, devlete meydan okuma edasına girdi. Yanlış.

Taklit edilen siyasi modellerle, doğru bir neticeye varılamayacağını, taklit edilenlerin düştüğü bataklık, başka delile ihtiyaç bırakmıyor.  

 Siyasi parti, vatanınbütünlüğünü, milletin vahdetini, milletler yarışında ülke kalkınma ve itibarını ileriye taşımaya kararlı devlet adamları kadrosu demektir. Bu diriliş hareketimiz, inşallah evrensel gerekleri de dikkate alarak, kendi ihtiyaç ve imkânlarımızla yeniden inşa edilip tamamlanacaktır.

 Özelliklemahalli idare yanlışlarının, zamanında kontrolle düzeltilememesi, devleti de, milleti de rahatsız etmektedir. Millete hizmet için gecesini gündüzüne katan binlerce Başkanımızın, 3-5 kendini bilmezin, kötü halinin gündeme oturarak, bütünü perdelemesi kabul edilemez. Kaldı ki, milletin hali, itibarı, yarını demek olan devlet yönetimi de bundan yara almaktadır.

SEÇİMDE SORUMLULUK: Yanlış yapılar imarlatemizlendiği gibi, devlet de dirilişle, darbeci ve teröristleri temizliyor. Temizlik, İslam düşmanlarını rahatsız ediyor. Birleşip, “Bu seçim son fırsat” gayretiyle ülke istikrarını hedef almaları,seçimin mecrasını değiştirdi. Umduklarını da, bulamayacaklar.

Atasözü, hikmettir. “Allah, sonu gelen kullardan etsin!” der. Her kazanç başarı değildir. Piyangodan para; layık olmadan oturulan makam, genel olarak, utanç getirir de farkına varamaz.Görünen o ki, Trump ve Ecevit, terleyerek; Yavaş ile Kılıçdaroğlu fırsat bulup geldi. Kazanmasalar, daha iyi değil mi idi? Müslüman, “Olanda hayr vardır” der. Maddi değil, manevi bir kavramdır iyilik. Yani, Müslüman için, kaybetmek de, “İbret ve Allah’ın lütfuyla ileride, hayra dönüşür.

 

NE YAPTIK? Ak Partiyi seçmekle, seçildikten sonra, aralarında yardımlaşma imkânı ve hizmet programları olan Başkanlara oy verdik. 

Milletimizin büyük kitlesiyle bir ve beraber olmanın huzurunu yaşadık. 

Millet çoğunluğumuza ters bir çıkmaza düşmekten kendimizi kurtardık. 

Dışardaki İslam düşmanlarıyla dava arkadaşlığı yapmadık.

Düşmanın, darbeci kuklalarıyla aynı kulvara girmedik.

Bütün icraatıyla Hakk’a bağlı olmaya çalışan iktidarımızın, milletimizin, ümmetimizin ve tanıyıp bildiğimiz kimselerin dualarıyla beraber hareket etmenin güvenini, gücünü ve nimetini muhafaza ettik. Hepsinden daha önemlisi, devletimizin gücüne istikrarına yönelen, İslam düşmanlıklarının rotasına düşmeden; rüzgârıyla savrulmadan, milletimizin ana gövdesiyle beraber, iktidarımızla bir ve beraber olduk, ne güzel ettik.

NEREYE GİDİYORUZ? Bütün insanlarla fıtratta eşiz. Hiçbirinden ayrı düşmek istemeyiz. Kimseye kötülük de istemeyiz. Değil insana, hiçbir mahlûka düşman değiliz. Tam tersine, İslam düşmanlarına dahi,“Neden İslam’ı anlatamadık. Güzel örnek olamadık” diye sorumluyuz, üzgünüz. Müslümanın tek düşmanı, kötülüktür. Kötülükle kaynaşmış insanlardır. Çıkarı için dünyayı ateşe verendir.

Kötülük kolay. Kötülük peşinde koşanlar başarır. Orada kalır. İyilik, emek ve fedakârlık ister.İslam, güzel ahlakı, hayat yapmaktır. Güzel ahlak, güvendir; edeptir saygıdır. Fedakârlıktır. Dünyayı, yaşamaya değer yapan sırdır.

Güven ve huzuru, solmayan ve pörsümeyen itibarla taçlandırılan başarı, Trump’ın gururunda, Firavun, Esat ve Sisi’nin reklam filminde yoktur. Mevlana’lar, Yunus’lar, 15 Temmuz işgaline karşı çıkan milletimizle, şehit ve gazilerimizin ödülüdür. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize hayırlı ömürler diliyoruz. Seçimimiz, hayırlı olsun. Dirilişimiz kemale ersin. 

Hamd Allah’a.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23