• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hasan Aksay
Hasan Aksay
TÜM YAZILARI

BM’de, dünya nizamına adalet çağrısı

28 Eylül 2020
A


Hasan Aksay İletişim: ,

Köle ticareti, sömürgecilikle beraber resmen kalktı. Köle pazarı, darbelerle ve bazı kral ve liderlere uzaktan kumandayla, o toplumun köle aidatı toptan tahsil edilmeye başladı. Kuklalığa hayran darbeci, terörist, kral ve bireysel hainler, artık sömürgeci himayesindedir. Savaşsız işgal, ekonomik, sosyal, siyasi baskılarla genişliyor. Devletin muhatabı devletti. ABD Başkan adaylarından Joe Biden ve Fransız Macron, sözde devlet olacak. Adam olmadan, devlet adamı mı olunur? Türkiye’nin istikrarla kalkınmasını hazmedemediler, “Yıkıcı muhalefeti, açık destekle, cesaretlendirelim” diyorlar. Ümmetin hayatı, kardeşlik üzerine bina edilmiştir. Bir-iki muhteris çıksa dahi millet oy vermez.

Dünya hali bu ve giderek azgınlaşıyor. “Büyük balık, küçük balığı yutar” hesabı yanlıştır. İnsan aklı, vicdanı, imanı ahlakıyla yaşar. Yani, küçük insan yoktur. İnsan her değerin üzerinde bir değerdir. Çıkar uğruna, insanlık feda edilmez. 

Türkiye Devlet Başkanı Erdoğan, BM’lerin üçüncü çeyrek asrının 75. toplantıda, devletlere, “Değerlerle yapılacak bir siyasetin, dünyada aç-açık bırakmayacak derece, bir imkan doğuracağını, geniş bir projenin özeti olarak insanlığa sundu. Aslında bu program, milletçe sırtladığımız. Ümmetçe destek gören. Menderes, Erbakan ve Özal’la temellenen. Ve Sayın Erdoğan’ın 30 yıllık siyasi hayatında bu temeli, gecesini gündüzüne katarak taçlandırdığı realite olmuş, değerler devlet nizamıydı. Kokudan geçilmeyen şehir, güller açmıştı. Tankını tamir etmeye imkân verilmeyen millet, dünyanın en modern tanklarını, sondaj gemilerini yapmış. Asırlık hayallerini gerçekleştirmişti. Yani bu hitabe, Sayın Erdoğan’da bizzat hayat olmuştu. Onun için de Allah’ın lütfuyla bereketli olacaktır.

İnsan, dünya çıkarlarına köle olduğu nispette küçülür. Vazgeçilmez değerler yolunda fedakârlıkları nispetinde büyür. Aşılamaz dağlar kadar yükselir.  

TÜM KÖTÜLÜKLERE BİR FİSKE:

Asrımızda kötülükler, devlet teşviki gördü. Terörist devlet himayesinde. Ahlaksız ve hain ödül konusu. Bu cazibe, haini şımartıyor, Saldırtıyor. Vatan millet müdafaası olan askerlik, dünyanın en şerefli mesleği. Kiralık katiller Hafter’in askeri. Yakışır mı insanlığa? Devlet millet başarısına yas tutanı tarih yazmamıştı. Devletimizin doğal gaz keşfi ve virüse karşı başarı yazdırır mı? İçte dışta bütün kötülüklere bir FİSKE

KUR’AN-I KERİM’DEN: 51-ZARİYAT-55:

“Sen yine de öğüt ver. Çünkü öğüt müminlere fayda verir.” (51-55) “Asla! Bilsinler ki bu, gerçekten bir ikazdır.” (74-Müddessir-54) “Dileyen ondan öğüt alır.” (74/55) “Bununla beraber, Allah dilemeksizin onlar öğüt alamazlar. Sakınılmaya layık olan da O’dur, Marifet sahibi de O’dur” (74-Müddessir-56) “Yeryüzünde dolaşıp kendilerinden öncekilerin sonuçlarının nasıl olduğunu görmezler mi? Allah onları yere batırmıştır. Kâfirlere de onların benzeri vardır.” (47-Muhammed-10)

KUR’AN-ı KERİM İKLİMİNDEN BİR DÖRTLÜK:

“Yüce fıtrat, ilahi bir lütuftur; iman ile ahlak ile hayat olur yaşanır.” (11/15)

Ahlaksızlık, çıkarcılık yıkımdır; güven gider, dostluk kalmaz, tek başına yaşanır.

İman ahlak, vicdanların baharı, bu baharın meyvesi de, dostlarla bir hayattır. 

Sorumludur insanoğlu duramaz; vatan millet, iman ile devlet olur yükselir. 

Hamd Allah’a! 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23