• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Sandıkçıoğlu
Ali Sandıkçıoğlu
..
TÜM YAZILARI

Ülkemizin kalkınması için el birliği ile çalışalım…

14 Ocak 2023
A


Ali Sandıkçıoğlu İletişim: [email protected]

Şuan ülkemizin bir bölgesinde tabir caizse devlet ve hükümete karşı resmen yıllardan beri devam edenbir isyan ve kıyam hareketi vardır.. Ne yazık ki, TBMM çatısı altında bulunun bir siyasi partiye mensup milletvekilleri maaşlarını ve bir kısım özlük haklarını T.C. devletine ülkemizdeki vatandaşlarımızın ödedikleri vergilerden, milli bütçeden almalarına rağmen,Türk devletinin yanında değiller. Ülkemizi yıkmak isteyen, birçok ananın, babanın kalbine ateş düşüren, nice genç gelinleri beysiz,nice çocukları anasız-babasız bırakan ve nice genç gülleri açmadan solduran anarşistlerin, teröristlerin yanında yer almaktadırlar.

Aleni olarak milletimizin önünde çeşitli isimler altında ülkemize ihanet eden teröristleri methetmektedirler.

Bunlar meclis kürsüsünde milletin,vatanın,devletin haklarını koruyacaklarına dair yemin etmelerine rağmen, meclis çatısı altında ve meclis dışında terörü destekler bir hal sergiliyorlar.Türk kanunlarına göre cezaevinde olanların çıkması için nutuk üstüne nutuk atıyorlar.

Ülkemizin iç ve dış düşmanları tek yürek olmuş,Türkiye’nin kalkınmasını engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Uzun yıllar batı ülkelerinde bir gurbetçi olarak yaşayan bir Tük vatandaşı olarak manzaraya bakınca hayret ediyorum. Avrupa’nın hangi ülkesinde devlet erkânı, hükümeti, polisi,askeri ülkenin yakılmasına izin verir? Doğu ve güneydoğuda maalesef geçmişte şahit olduk,tarihi camilerimiz yakılıyor. Camilerde yığınaklar yapılıyor, kirli ayaklarla Müslümanların secde ettiği mahaller kirletiliyor,camiler yakılıp,tahrip ediliyor,Kur’an-ı Kerim’ler yakılıyor, yerlere atılıyor. Malum siyasetçiler bu iğrenç halleri tel’inetmek yerine ne yazık ki bütün bunları asker yaptı,polis yaptı diyerek milletin gözü önünde yalan söylüyorlar, teröristleri kayırıyorlar. Kan dökenlere,vatan ve bayrak düşmanlarına destek veriyorlar. Bir başka ifade ile arka çıkıyorlar…

Devletimizin belediyelere verdikleri ödenekler teröristlere yardım olarak gidiyor, Belediyelerin araç,gereçleri hendek kazmalarda kullanıyor. (Geçmişte bunları çokça gördük)

Bunlar milletimizi aptal mı sanıyorlar?Bizler olup bitenleri anlamıyor muyuz? Satılmış bazı basın organları ve yine satılmış bazı TV’ler olayları çarpıtarak milletimize aktarıyorlar... Geçmişte yaptıkları gibi bugünde aynı yolu izleyip; “İmamın keçisi çalındığı halde manşetten imam keçi çaldı” diyorlar. Hiç de utanmıyor ve sıkılmıyorlar…Şükür doğru yazan vatansever gazetelerimiz ve vatansever TV’lerimiz var. Onlardan doğruları öğreniyoruz.Ülkemizde oynanan oyunları daha iyi anlıyoruz...

Teröristlerin sergiledikleri bunca rezalet yetmemiş gibi bir siyasi partinin eş genel başkanı sırtlarını hangi terörist guruplara dayamanın zamanı geldiğini Türk milletinin gözü önünde söylemekten çekinmiyor. Yazıklar olsun... Bu memleket seni okuttu. Şimdi bir siyasi parti başkanı olarak kendi ülkeni savunacak, yükselmesi için gayret etmen gerekirken sen teröristlerden, yabancılar medet umuyorsun, fırsat buldukça da hiç yüzünüz kızarmadan ülkenizi dış ülkelere şikâyet ediyorsunuz... Dünya ebedi değildir… İster inanın, isten inanmayın birde yerin altı, ahiret âlemi vardır. Orada Âdili Mutlak olan Allah’a (cc) cevap ve hesap vereceksiniz.

Geçmişte bunlar seçim zamanlarında bazı TV ekranlarında saz çalarak birlikten,beraberlikten bahseden (!) insanlara gülücükler (!) dağıtan kuzu postuna bürünmüş içi kurt olan vatan ve mukaddesat düşmanlarıdır.

Beyler!.. Şunu hiçbir zaman unutmayalım;bundan asırlar önce Anadolu’nun kapılarını bizlere açan Alparslan’ın askerleri arasında Türklerin yanında Kürtlerde vardı.

Keza; Yemen’de, Libya’da, Galiçya’da, Çanakkale’de, Sakarya’da ve bütün savaşlarda Türkler, Kürtler omuz omuza idi. Burasını beraberce yurt yaptık. Beraberce kanlar akıttık. (Ankara’da yaşayan benim kardeşimin gelini Kürt’tür.Biz onlarla et,tırnak gibiyiz.)İslam’ı din, Kur’an-ı Kerim’i kitap,Hz. Muhammed (sas) Efendimizi peygamber, Kâbe-i Muazzama’yı kıble kabul edenler bizim kardeşimizdir.Pek tabi Müslüman Kürtlerde, diğer ırklara mensup bütün Müslümanlar da kardeşlerimizdir..Ülkemize bu alçaklıkları yapanlar hiçbir zaman Kürt olamazlar, onlar kendilerini Kürt diye saklayan ikiyüzlü, münafık (……) insanlardır… Hiç Kürt davası için Kürt Kürdü öldürür mü?...Bu insanlar Kürt kardeşlerimizi bu kadar akılsız mı zannediyorlar?...

Artık Kürt kardeşlerimiz uyanmalı,oynanan oyunları fark etmelidirler. Yoksa hepimiz zarar görürüz.Özellikle bölgedeki âlimler, meleler ellerindeki kitaplara dayanarak kardeş olduğumuzu haykırmalıdırlar.

Kürt halkının haklarını korumak için Kürtlerin evleri,iş yerleri yakılıyor. Okullar tahrip ediliyor, hastaneler bombalanıyor, gerekçe Kürt halkının haklarını korumak (!) Böyle hak arama ve koruma olur mu? İnsaf sahiplerine soruyorum; lütfen ellerinizi vicdanlarınıza koyarak cevaplayınız; bir Kürt vatandaşının Türkiye’nin herhangi bir yerindeki, herhangi bir okulda okumasının önünde bir engel var mıdır?

Kürt vatandaşlarımız, polis, asker, öğretmen, hemşire, doktor ve diğer meslek guruplarından birisini elde etmek için devletin koyduğu bir engel var mıdır?

Herhangi bir Kürt vatandaşımızın ülke içinde seyahat etmesine bir mani veya engel var mıdır?

  Bir Kürt kardeşimiz ülkemizin istediği yerinde çalışabilir mi? İş yeri açmasında kanuni bir engel var mıdır? Cevap elbet de yoktur. İstediği yerde çalışır, istediği yerde iskân eder, istediği ticareti yapabilir.Karadeniz’de, Marmara’da, Ege’de ve diğer bölgelerdeki vatandaşlarımız bir Türk vatandaşı olarak hangi haklara sahip ise doğu ve güney doğudaki Kürt kardeşlerimiz de aynı haklara sahiptirler.

  Bugün Ankara, İstanbul ve İzmir’de birçok doğulu iş adamlarımız vardır. Onlara sen Kürt’sün buralarda ticaret yapamazsın diyen olmuş mudur? Öyle ise bizlere düşen, Kürdü, Laz’ı, Gürcü’sü, Arab’ı, Acem’i,Müslim ve gayrimüslim bütün Türk vatandaşları birlik ve beraberlik içinde ülkemizin kalkınması için el birliği ile çalışmak,dış düşmanların oyunlarını bozmaktır. Ülkemizde şu an için bütün sayın siyasi liderlerimiz yüksek perdeden konuşuyorlar. Yükseltilen tansiyon tüm siyasi liderlerce bir an önce düşürülmeli, barışa, huzura, sevgiye,saygıya doğru karşılıklı adımlar behemehal atılmalıdır. Hz. Allah (cc)milletimizin yardımcısı olsun.Amin..Cümleniz Mevla’ya emanet olunuz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okır

Hocam bağzı yorıncılar Reyizi sevmiyor heb onın aleykine yazıyor, bunnar hatadadır

Sami Polat

Muhterem Hocam; Yazılarınızı okuyoruz, çok güzel yorum yapıyorsunuz, Teşekkür ediyorum. Hayırlı günler
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23