• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Ali Sandıkçıoğlu
Ali Sandıkçıoğlu
..
TÜM YAZILARI
21 Kasım 2020

Türkiye genelinde hepsi kontrol edilmeli

Türkiye’de basit bir ticaret yapmak isteseniz mutlaka ilgili makamlardan izin alma mecburiyetiniz vardır. Kendi başınıza hiçbir resmi kuruma haber vermeden veya izin almadan bir oto lastik tamircisi dükkânı dahi açamazsınız. Kendi başınıza kalkıp ruhsatı olmadan işyeri açamaz veya ticaret yapamazsınız. Şayet ticaretiniz gıda ile ilgili ise mutlaka sağlık raporlarınız olmalıdır. Hatta belli zaman dilimleri arasında bir hastalığı var mı yok mu diye yine kontrol edilirsiniz. Pek tabii akçeli iş yapıyorsanız devlete de verginizi ödeyeceksiniz. Çeyrek asırdan fazla Avrupa’da yaşayan bir emekli Türk vatandaşı olarak diyorum ki Türkiye’de olduğu kadar dernek, vakıf, spor ve mesleklerle alakalı dernekler Avrupa’da yoktur. Türkiye’de bir nevi dernek, vakıf enflasyonu vardır. Köy kasaba kalkındırma dernekleri, mesleki dernekler, mesleki vakıflar, mesleki birlikler, kooperatifler, dini maksatlı kurulan dernek ve vakıflar. Hayvanları koruma adına kurulmuş dernek ve vakıflar. Söylemek isterim ki, bu derneklerin ve vakıfların büyük bir kısmı kuruluş gayeleri dışında çalışmaktadırlar (Ülkemiz, milletimiz için samimi bir şekilde hizmet edenleri tenzih ederim). Mesleki, yardımlaşma veya kültürel dernek olması icap eden birçok dernek, vakıf ve mesleki kuruluş siyasete tam batmış, vatanımızın, bayrağımızın, milletimizin aleyhine çalışmalar yapmaktadırlar. Elbette ki istihbaratımız çok daha iyisini bilmektedir. Bu dernek ve vakıfların bir kısmı ise kökü dışarıda olan dernek ve vakıflarla irtibatlı olup içeride ülke aleyhine faaliyet sürdürmektedirler. Örneğin esnaf dernekleri var, orada resmen kumar oynanır (Gerçek esnaf derneklerini tenzih ederim.). Mesela kuşçular derneği var, horozlar dövüştürülür, yine kumar oynanır. Hayvanlar derneği var. Yasak olmasına rağmen oralarda affedersiniz köpekler dövüştürülür. Yine kumarlar oynanır. Bazı dernek ve vakıfları var ki, bakarsınız isimleri çok çok güzel ancak onlar da perde arkasında teröristlere yardımcı olurlar. Benim şahsi kanaatim ve inancım o dur ki, devletimiz ilgili her şeyi bilmektedir. Tabir caiz ise kimin nerede nasıl nefes aldığını biliyor. Her halde zaman ve zemininin gelmesini bekliyor. Benim Sayın İçişleri Bakanımızdan istirhamım şudur: “Türkiye’deki bütün vilayetlerimizde, kazalarımızda, kasabalarımızda, beldelerimizde ve köylerimizde hangi maksatla kurulmuş olurlarsa olsunlar veya hangi cenahın elinde olurlarsa olsunlar ister dini maksatlı ister kalkınma ve kültürel maksatlı olsun ve isterse de mesleki alanda olsunlar haber vermeden bir anda Türkiye genelinde bütün vakıf ve derneklerin kesin bir elden geçirilmesi elzemdir. Cümleniz Mevla’ya emanet olunuz.

NOT:

Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu Bey’e öncelikle geçmiş olsun der ve değerli Bakanımızdan; terörist ve anarşistlerin ülkemizde ve ülke dışında köklerinin kazınmasına sayenizde az kaldığı bu dönemde dernek, vakıf, cemiyet ve mesleki kuruluşlar anarşisine son vermesini bekler, Rabbimden zat-ı âlinize ve idareniz altındaki tüm kadrolara güç ve kuvvet vermesini ve başarılarınızın devamını niyaz ederim.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ye babam ye, daha var

nemenem belediye başkanı 50 milyon tl mi dolar mı neyse işte, dolgun bir bahşişle hayatını kurtarmış gibi görünüyor, geleceği teminat altında! kerizlerin vekil, uyanıkların belediye başkanı olma eylemleri sürüyor.
 • Yanıtla

merdiven altı tabelasız parti mı, kurs mu? bir türlü anlaşılamıyor!

sü......cı yurtları(eskiden kurstu) hibesel gelir girdilerinin kontrol altına alınmadığı sürece; bu çetebeyler chp hariç iktidara gelen sağ partilerin gözlerini oymaya devam edeceklerdir. ama böyle bir kontrolun sağlanması imkan dahilinde görünmüyor, çünkü iyi cıyaklıyorlar.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23